999 rezultate për

dumi

Katalonja, gati të shpallë pavarësinë menjëherë nëse "po"-ja fiton referendumin Koalicioni në pushtet në Katalonja deklaroi sot se referendumi i vetëvendosjes që synon të organizojë në tetor do të ket
Skocia shtyn ligjin për referendumin e pavarësisë ndaj Britanisë Kryeministrja e Skocisë, Nicola Sturgeone ka shtyrë sot diskutimin e ligjit me të cilin do të kërkohej referendum i ri p
Vendosja e emrit të vendit, çështja me e rëndësishme e Zaev Axhenda kryesore e kryeministrit Zoran Zaev është ndryshimi i emrin të Maqedonisë, i cili pritet të ndodhë përmes një re
Komuna e Vallandovës ngadalëson procedurat për Referendumin për xeheroren Kazandoll Edhe pse janë mbledhur 2213 nënshkrime, të mjaftueshme për kërkesat ligjore për të nisur procedurat për Referendum, akti
Konfirmohet referendumi për pavarësinë e Katalonisë nga Spanja Katalonia do të mbaj një referendum për t’u ndarë nga Spanja më 1 tetor, ka thënë kreu i rajonit të premten. Përpjekj
Çoi kolegen për seks në hotel, ja çfarë i ndodhi sot efektivit të policisë Është dënuar me dy vite burgim dhe përjashtim nga radhët e ushtrisë Gersian Dumi, efektivi i policisë ushtarake, i cili
Referendumi, Rama uron Erdogan për fitoren në Turqi Kryeministri Edi Rama mëngjesin e sotëm mësohet se ka zhvilluar një telefonatë me presidentin e Turqisë Recep Tayyip Erd
Asnjë i mbijetuar nga 12 personat që ndodheshin në helikopterin e rrëzuar në Turqi Mediat turke raportojnë se 12 persona, përfshirë këtu shtatë oficerë policie, një gjykatës, një ushtar dhe tre anëtarë t
Turqia ngrihet në protesta kundër rezultateve të referendumit (VIDEO) Një ditë pas referendumit të kontestuar nga opozita kanë nisur protestat në qytetet kryesore të Turqisë. “Sozcu” rap
OSBE: Referendumi në Turqi nuk i ka përmbushur standardet! Misioni vëzhgues i OSBE-së në Turqi njoftoi të hënën se procedura e votimit nuk ishte sipas standardeve ndërkombëtare.
Nis votimi për referendumin për ndryshimet kushtetuese në Turqi Ka filluar procesi i votimit për referendumin në Turqi, ku qytetarët do të votojnë mbi ndryshimet kushtetuese të cilat p
Erdogan: Pas referendumit vjen propozimi për dënimin me vdekje Presidenti i Turqisë, Recep Tayyip Erdogan deklaroi të martën se pas referendumit të 16 prillit, në agjendën e Parlament
Këmbëngul Skocia, kërkesë kryeministres britanike për referendum Kryeministres britanike Theresa May, i është dorëzuar kërkesa e dytë formale e referendumit nga Ministrja e Parë e Skoci
Deputetët skocezë votojnë pro referendumit të ri për pavarësi nga Britania Parlamenti i Skocisë ka mbështetur vendimin për organizimin e një referendumi për pavarësi, pas largimit të Britanisë së
Deklarata "bombë" e Erdoganit: Evropa fashiste e mizore, s'na kërcënon dot se… Presidenti i Turqisë, Recep Tayyip Erdogan e ka përshkruar Evropën si "fashiste dhe mizore" dhe tha se ajo i ngjan periu
Erdogan synon rivendosjen e dënimit me vdekje pas referendumit Presidenti turk, Recep Tayyip Erdogan njoftoi sot se pret nga Parlamenti miratimin e rivendosjes së dënimit kapital pas
Turqia do të dërgojë Holandën në Gjykatën Evropiane të të Drejtave të Njeriut Presidenti i Turqisë, Rexhep Tayip Erdogan e ka rikthyer përsëri në qendër të vëmendjes debatin për ndalimin e ministrav
Skocia, drejt referendumit të dytë për ndarjen nga Britania e Madhe Udhëheqësja e Skocisë tha se do të kërkojë miratimin e referendumit të dytë për pavarësi, përpara se Britania të largohe
Skocia, referendum për t’u shkëputur nga Britania në 2018-ën Kryeministrja skoceze, Nicola Sturgeon njoftoi sot se, në rast të një referendumi të ri për pavarësi për të parandaluar
Ish-deputeti i Erdoganit: Profeti Muhamed na ka premtuar fitore në referendumin e 16 prillit (VIDEO) Në 16 prill Turqia do t'i drejtohet sërish kutive të votimit për të votuar referendumin që kërkon prurjen e disa ndryshi