999 rezultate për

droni

Sindikata u bën thirrje mësuesëve: Qëndroni të bashkuar Kryetari i SBAShK-ut, Rrahman Jasharaj, me anëtarë të Këshillit Qendror Grevist vizituan edhe Shkollën “Hasan Prishtina”
Përgjuan me dron 7 vajza të zhveshura në jaht, e pësojnë Dronët janë dora e fundit e teknologjisë. Sa të dobishëm, ata janë edhe shkelës të privatësisë. Në Spanjë disa femra lak
Kubi i Milot Rashicës rrezikon të dënohet për shkak të një droni Hoffenheim barazoi 1 me 1 në transfertën e javës së 16-të se Bundesligës kundër Verder Bremen. Megjithatë, nuk ishte
"Një grusht njerëzish mbajnë peng mijëra studentë", Rama publikon foton e dronit Rama ka pasur disa reagime për protestën e studentëve. Ditën e sotme, ai ka publikuar një foto të bërë me dron të stu
Shoferë kujdes: Pas dronit, policia merr makina civile e ndjek shoferët (VIDEO) Sapo vjen fundjava Policia Rrugore angazhohet nëpër rrugët e Shqipërisë për të ndëshkuar shkelësit dhe parandaluar aksid
Mbani larg sëmundjen më të keqe me këto këshilla praktike Ekspertët e kancerit në Organizatën Botërore të Shëndetësisë (OBSH) kanë publikuar një kod prej 12 pikash që synon paran
Serbia me dronët luftarakë bëhet e frikshme, si do të reagojnë shqiptarët? Serbia nga Kina do të marrë gjashtë fluturake pa pilotë të gjeneratës së re të pajisura me armatim që mund të përdoren p
Apeli i fortë i policisë: Mos kërkoni kot dronin në qiell “Nuk është e nevojshme të ngrini sytë në qiell për të parë ku është droni i Policisë Rrugore, mjafton të ngrini sytë der
Droni kap mat "kamikazin" në Tiranë, shikoni çmendurinë e tij (VIDEO) Policia vijon prej disa ditësh patrullimet me dron në akset më problematike sa i përket aksidenteve duke gjobitur mjaft
Policia lëshon dronin mbi një rreth-rrotullim, kapet mat autobusi (VIDEO) Policia Rrugore e Tiranës vijon monitorimin e rrugëve kombëtare me dron, i cili bën të mundur filmimin e parakalimeve të
Ngërçi gjatë plazhit, kjo është zgjidhja që të mos mbyteni Ngërçi gjatë notimit është një fenomen normal që ndodh gjatë qëndrimit tuaj në plazh, është shumë e rëndësishmë që të ku
Mënyra si qendroni u tregon njerëzve çfarë mendoni për ta (FOTO LAJM) Gjuha e trupit është mënyrë joverbale e komunikimit, e cila zbulon shumë për mendimin tonë, gjendjen tonë shpirtërore dh
Ky është i riu lezhjan që rrezikoi jetën për të shpëtuar dy vajzat nga Kosova Një tragjedi është parandaluar në det. Djali në foto ka shpërtuar nga mbytja dy vajza, të moshës 14 dhe 15 vjeçare, turi
Kryeministri policëve: Nëse do të qëndroni kështu siç jeni, bij k***ash, unë do t’iu vras edhe juve Presidenti filipinas, Rodrigo Duterte ka kërcënuar të vrasë edhe oficerët e korruptuar të policisë, përfshi ata të akuzu
Zjarret në Kaliforni, droni filmon pamjet "horror" të dëmeve (VIDEO) Kjo video e filmuar me dron tregon dëmet që shkaktoi zjarri në Kaliforninë veriore . Më shumë se 1 mijë ndërtesa janë sh
Priten lëkundje të tjera, mësoni si të mbroheni nga tërmetet Ditën e sotme disa termete tronditët shqiptarët të cilët braktisën me shpejtësi banesa e zyra e dolën në rrugë. Duke
Kujdes nga vapa, mënyrat se si të mbroheni Temperaturat këto ditë kanë filluar të rriten dhe me ardhjen e vapës, shfaqen rastet e problemeve shëndetësore. Sidomos,
E dini se çfarë ndodh me trupin kur qëndroni pa ngrënë? Zbulimi është befasues A e keni pyetur ndonjëherë veten se çfarë do t’i ndodhte organizmit tonë nëse do të ndalonim së ngrëni për disa ditë? Pa
Kujdes, nëse qëndroni në një ambient të pisët do shëndosheni Pas këtij lajmi shqëtësues, do të motivoheni për të pastruar urgjent shtëpinë apo ambientin ku kaloni shumë kohë. Sik
E dini se çfarë ndodh me trupin kur qëndroni pa ngrënë? Zbulimi është befasues A e keni pyetur ndonjëherë veten se çfarë do t’i ndodhte organizmit tonë nëse do të ndalonim së ngrëni për disa ditë? Pa