Bilanc i frikshëm viktimash, vetëm sot humbën jetën 20 shtetas nga COVID-19
999 rezultate për

drenasit

Vërshime në disa zona në Drenas, kërkohet kujdes i shtuar Komuna e Drenasit, njofton të gjithë qytetarët se pas vazhdimit të reshjeve të dendura të shiut, disa rrugë, sidomos mbi
Lladrovci shpall kandidaturën për kryetar të komunës Ramiz Lladrovci përmes një shkrimi në Facebook e ka shpallur kandidaturën për mandatin e dytë në krye të Drenasit. Ai
Plas arma në Drenas, humb jetën një person Një person është vrarë me armë zjarri mbrëmjen e sotme në qytetin e Drenasit. Një person ka humbur jetën pas sulmit m
Çmendet moti në Kosovë! Bie breshër sa një top tenisi (FOTO LAJM) Sikurse gjatë ditëve të fundit, edhe sot në Kosovë ka pasur temperatura të larta gjatë ditës, ndërsa pasdite qytetarët j
Infektohet me koronavirus kryetari i Drenasit Kryetari i Drenasit, Ramiz Lladrovci është infektuar me koronavirus. Këtë e ka konfirmuar vet Lladrovci me anë të një
Komuna e Drenasit: Avokati i Popullit gënjen, ofruam ndihmë për të miturën Komuna e Drenasit ka reaguar duke thënë se institucionet komunale i kanë ofruar ndihmën e duhur nxënëses që u abuzua sek
Rasti i Drenasit mund të dekurajojë raportimin e përdhunimeve në polici Rasti i nxënëses nga Drenasi, e cila kishte shkuar në polici për të denoncuar profesorin e saj për dhunim seksual, e në
Lladrovci ka një thirrje për mësuesit në Drenas Kryetari i komunës së Drenasit, Ramiz Lladrovci, pas takimit me udhëheqësit e Sindikatës së Arsimit, Shkencës dhe Kultur
Zv.presidenti i PE-së bën homazhe në Prekaz Zëvendëspresidenti i Parlamentit Evropian, Rainer Wieland gjatë ditës së sotme do vizitojë Komunën e Drenasit. Sipas
Komuna që drejtohet nga Lladrovci përdor mallra serbe (FOTO LAJM) Kryetari i Komunës së Drenasit Ramiz Lladrovci po akuzohet se po përdor produkte serbe për nevoja të Komunës. Nëpërmj
Prokuroria njofton Lladrovcin për një aktakuzë Prokuroria Themelore e Prishtinës, Departamenti për Krime të Rënda, e ka njoftuar kryetarin e Komunës së Drenasit, Ramiz
Lladrovci flet për heroin Rasim Kiçina Kryetari i Drenasit, Ramiz Lladrovci, sot ka vizituar punimet në shtatoren e heroit Rasim Kiçina, së bashku me familjarë
Një lajm i mirë vjen për mbylljen e shkollave në Drenas Kuvendi Komunal i Drenasit nesër mban seancën e jashtëzakonshme me pikën e vetme të rendit të ditës ku opozitarët kërkoj
Banorët e këtij fshati të Drenasit janë në rrezik Dy shtylla elektrike në fshatin Llapushnik të Drenasit ka disa ditë që po paraqesin shqetësim për banorët e këtij fshati
Prindërit të revoltuar bllokojnë Komunën e Drenasit, paralajmërimi i tyre Ka filluar protesta e prindërve të fshatrave Abri, Godancë dhe Gjurgjicë, pranë objektit të komunës së Drenasit. Prin
Mësoni si u shpreh Veseli për heronjtë e Drenasit Kryetari i Kuvendit të Republikës së Kosovës, Kadri Veseli, ka thënë se Fehmi dhe Xhevë Lladrovci, nuk patën fatin të ke
Sot, Drenasi nderoi dy heronjtë Shtatorja e heronjve të kombit, Fehmi dhe Xhevë Lladrovcit është përuruar sot në sheshin që mban emrin e tyre në qytetit
Thirrje! Të shtunën mbyllini të gjitha dritaret! Komuna e Drenasit, përkatësisht Drejtoria e Shërbimeve Publike dhe Emergjencë të shtunën ne mbrëmje do të filloj se real
Kujt ia tregon gishtin Ramiz Lladrovci (FOTO LAJM) Kryetari i Drenasit, Ramiz Lladrovci përveç punës së tij në komunë, shpesh është bërë pjesë e medieve edhe për veprimet
Ishte makthi i Drenasit, më në fund kapet nga policia Njësitet policore të stacionit të Drenasit, kanë arrestuar sot një person të dyshuar për disa vjedhje të rënda. Rastet