999 rezultate për

drafti

PS "digjet" nga Meta, zbardhet drafti për ligjin e presidentit Socialistët kanë finalizuar sot draftin për ligjin e presidentit, që pritet të zhveshë nga kompetencat kreun e shtetit,
Propozimi i opozitës për Kodin Zgjedhor, reagon Meta Kreu i shtetit Iilir Meta, ka reaguar pas propozimit të Partisë Demokratike përsa i përket ndryshimeve në Kodin Zgjedhor
Rama mbledh të vetit, zbulohen porositë që iu dha Kryeministri Edi Rama mëngjesin e sotëm ka zhvilluar një takim me shtabet elektorale dhe me drejtuesit politik në qarqe.
Opozita dërgon në Këshillin Politik draftin për hapjen 100% të listave Opozita ka dërguar në Këshillin Politik propozimin e saj për lista të hapura 100%. Burime nga Partia Demokratike bëjnë m
PS depoziton në Kuvend draftin për listat e hapura Partia Socialiste ka depozituar në Kuvend draftin për listat e hapura dhe koalicionet e cila pritet të diskutohet në dit
Hoti: Sot nis drafti i marrëveshjes për njohje reciproke me Serbinë Kryeministri i Kosovës, Avdullah Hoti, tha se sot në Bruksel ka nisur draftimi i marrëveshjes për njohje reciproke me Se
Hoti: Të enjten hartohet drafti i marrëveshjes për personat e pagjetur Në takimin që është planifikuar të mbahet të enjten ndërmjet delegacioneve të Kosovës dhe të Serbisë, në Bruksel, do të
"Reforma zgjedhore pazar mes Bashës dhe Ramës", Ruçi i përgjigjet Murrizit Kreu i Kuvendit Gramoz Ruçi i është përgjigjur nga Kuvendi, deputetit Myslim Murrizi, sipas të cilit drafti për Reformën
Gjiknuri i përcjell Kuvendit draftin final për Reformën Zgjedhore Bashkëkryetari i reformës zgjedhore Gjiknuri i ka përcjellë Kuvendit draftin final për reformën zgjedhore. Negociatat po
Lleshaj dërgon në Kuvend draftin që propozon lejimin e gjuhës greke për minoritetet Ministri i Brendshëm Sandër Lleshaj, ka propozuar që në zonat ku minoritetet përbëjnë 20 % të popullsisë të lejohet përd
Drafti për amnistinë: Si do të deklarohen paratë, shtëpitë dhe makinat Ministria e Financave ka përfunduar draftin për amnistinë fiskale të njoftuar disa javë më parë nga kryeministri Rama, e
Legalizimi i kanabisit për arsye mjekësore, Rama flet për draftin Kryeministri Edi Rama gjatë konferencës së sotme me ambasadorin e BE-së, Luigi Soreca në selinë e BE-së, në Tiranë ka tr
Shqipëria heq kufirin me Serbinë e jo me Kosovën! Zbardhet çfarë përmban dokumenti për Minishengenin Marrëveshja për Mini-Schengenin që Serbia ia dërgoj Shqipërisë dhe Maqedonisë për nënshkrim, është zbardhur. Prishtin
Drafti i ri për ndërtesat e shembura nga tërmeti, çfarë do të ndodhë me ato që kanë mbi 50 vjet ndërtuar Objektet që janë ndërtuar prej më shumë sesa 50 vitesh do i nënshtrohen një procesi të hollësishëm të auditimit teknik,
OSBE pas ndryshimeve të bëra nga Rama në draftin e mediave online: Janë bërë përmirësime! "Kemi punuar me Ramën, janë bërë përmirsime..." OSBE-ja ka reaguar pas ndryshimeve të fudnit që u bënë në draftin e p
Drafti i plotë: Rama dorëzohet para medias, nuk do të ketë mbyllje portalesh! Ndërkohë që media dhe gazetarët në Shqipëri ishin alarmuar për shkak të ligjit "Anti shpifje" që parashikonte mbyllje të
Zbardhet drafti final i Amnistisë, 8 kushtet e përfitimit Zbardhet drafti final për amnistinë në burgje, i cili pritet të miratohet javën e ardhshme nga qeveria. Data 30 shtator
Drafti i PS-së, Meta: Nuk provokohem nga cicmice Presidenti Ilir Meta reagon ndaj propozimeve të PS-së për zhbllokimin e krijimit të Gjykatës Kushtetuese nëse kreu i sht
Reformën Zgjedhore, Hajdari zbulon çfarë u fol brenda dyerve të mbyllura Deputetja Rudina Hajdari pak pas përfundimit të mbledhjes me dyer të mbyllura të Komisionit Parlamentar të Reformës Zgje
Projekt-rezoluta për çeljen e negociatave: Publikohet drafti me 10 pika, çfarë kërkohet Kuvendi i Shqipërisë ka publikuar Projekt-rezolutën ku listohen 10 pika për çeljen e negociatave. Në draft rezolutën