999 rezultate për

dortmundit

Borussia e Dortmundit tregon "dhëmbët" ndaj Leipzig (VIDEO) Borussia Dortmund ka bërë befasinë duke e mposhtur skuadrën RB Leipzig në kuadër të xhiros së 15-të të Bundesliges. R
Ja kush do jetë trajneri i ri i Dortmundit Borussia Dortmund ka shkarkuar trajnerin Lucien Favre për shkak të rezultateve të dobëta në Bundesligë. Sipas ekspert
Ylli i Dortmundit në histori, thyen rekordin e Babayaros Youssoufa Moukoko i Borussia Dortmundit ka thyer rekordin e Céléstine Babayaro si lojtari më i ri në historinë e UEFA Ch
Babai i Haaland tregon se cila skuadër ishte afër ta transferonte sulmuesin e Dortmundit Një nga klubet e para të huaja që u interesua për Erling Haland ishte Juventusi. Drejtuesi i atëhershëm i Juventusit,
E "pushtuar" nga kriza, Barcelona detyrohet ti japë 5 milion euro Dortmundit Klubi i Barcelonës e bleu Ousmane Dembelen në vitin 2017 nga skuadra e Dortmund. Por, katalunasit ende nuk kanë arrit
Real Madrid ofertë zyrtare Dortmundit për Haaland Sipas shtypit spanjoll Real Madrid e ka kartën e duhur për të mbërritur tek bomberi i Dortmundit Erling Haland. Madri
Reali i ofron Dortmundit edhe yllin e skuadrës për Haaland Real Madridi është duke provuar që më shkëmbim të fitojë garën për sulmuesin e Borussia Dortmundit, Erling Haaland. G
Do të operohet në gju, Bayerni pa Kimmich deri në janar Bayern Munchen ka marrë një goditje të rëndë. "Ylli" i skuadrës, Joshua Kimmich nuk do të luajë të paktën deri në jan
Dortmundit i mjaftojnë 45 minuta për të mposhtur Schalke 04 (VIDEO) Me rezultatin 3:0, Dortmund ka arkëtuar tri pikët e radhës në Bundesliga, duke mposhtur Schalken. Akanji hapi serinë
Muriqi - Immobile pritet të luajnë së bashku në takimin ndaj Dortmundit Vedat Muriqi ende është në pritje për të luajtur te Lazio nën urdhërat e tajnerit Simone Inzaghi. Ylli i Kosovës Veda
Presidenti i Dortmundit i jep mesazh të qartë Man.United për Sanchon Manchester Unitedi ka qenë në ndjekje të Jadon Sanchos gjatë gjithë verës. Por "Djajtë e kuq" nuk janë të gatshëm të
FINALJA/ Formacionet zyrtare, Dortmund-Bayern (FOTO LAJM) Në orën 20:30 në stadiumin Allianz Arena do të luhet finalja e Superkupës së gjermanisë mes Dortmundit dhe Bayern. /albe
Prishen planet e Gazidis? Rangnick kontaktohet edhe nga Borussia e Dortmundit Prej disa muajsh mediat europiane raportojnë se gjermani Ralf Rangnick do të ulet në pankinën e Milanit për sezonin e ar
Barcelona interesohet për mbrojtësin portugez të Dortmundit Mbrojtësi i krahut të majtë, Raphaël Guerreiro, i cili mund ta aktivizohet edhe si mesfushor, ka përfunduar në radarin e
Paderboni pa Gjasulën shpërfytyrohet para Dortmundit (VIDEO) Borussia e Dortmundit kthehet te fitorja (1-6) në Bundesligë vetëm pak ditë pas disfatës me Bayernin, që i largoi edhe m
Ankth te Dortmundi për dëmtimin e Haaland, pritet përgjigjja e kontrollit mjekësor Janë orë pritjeje dhe nervozizmi te Borussia e Dortmundit. Verdhezinjtë dolën “me kocka të thyera” nga sfida kryesore e
Bayern fiton derbin ndaj Dortmund dhe shkon drejt titullit (VIDEO) Ka mjaftuar një gol i mbrojtësit Joshua Kimmich që Bayern të triumfojë ndaj Dortmundit në transfertë dhe tashmë është më
Flick me dhimbje "koke", Thiago mungon ndaj Dortmundit Një nga mesfushorët më të mirë në Evropë, Thiago Alcantara, nuk do të jetë i gatshëm për ndeshjen kundër Borussia Dortmu
Hakimi futet në "radarët" e Interit Është një tjetër emër që u pëlqen sëtepërmi drejtuesve të Interit për krahun e djathtë të mesfushës në skemën 3-5-2 në s
Marrëveshje po, nënshkrim ende jo, Solskjaer vazhdon të ëndërrojë për Sanchon Trajneri i Manchester Unitedit, Ole Gunnar Solskjaer po ëndërron të nënshkruajë me sulmuesin e Borussia Dortmundit, Jado