999 rezultate për

dortmund

Dortmund shkatërron Koln, Haland tund sërish rrjetën (VIDEO) Borussia Dortmund e ka mposhtur Kolnin me rezultatin e thellë 5-1 në ndeshjen hapëse të javës së 19. Vendasit dominu
Super Reus, Dortmund dyfishon shifrat (VIDEO) Dortmundi ka shënuar golin e dytë me kapitenin Reus. Sulmuesi dërgoi topin në rrjetë në minutën e 29' pas një pasimi fen
20 milion euro për Emre Can, Juventusi i thotë "JO" ofertës së Dortmund Borusia e Dortmundit kërkon ta përforcojë skuadrën e saj me një mesfushor me eksperiencë siç është Emre Can. Gjermani
Një tjetër largim i madh pritet nga Juventusi në ditët e fundit merkatos Emre Can do të largohet nga Juventus. Aventura e mesfushorit në Juventus do të përfundojë. Gjermani do të largohet
Pasi siguroi shërbimet e Haaland, Dortmund synon mesfushorin e Juventusit Pasi transferoi një sulmues shumë të talentuar si Erling Halaand, Borussia e Dortmundit synon të përforcohet në repartin
"Çmendet" Reali, gati klauzola 700 mln euro për yllin e Dortmund Pasi firmosi me Reinier, Reali i Madridit vijon të mendojë për të ardhmen. Sipas asaj që raporton "Defensa Central",
Super Haaland "çmend" trajnerin e Dortmund: S’e prisja se do shënonte 3 gola në debutim Lysien Favre ishte shumë i lumtur për fitoren e çmendur në Augsburg. Ishte pikërisht trajneri verdhezi ai që ndryshoi fa
Përmbysje e çmendur e Dortmund, Haland debuton me hat-trick (VIDEO) Bourssia e Dortmundit mori një fitore spektakolare në transfertë ndaj Augsburgut. Verdhezinjtë ishin në disavantazhin
Augsburg befason Dortmundin (VIDEO) Dortmundi e ka gjetur veten në disavantazh pas minutës së 34 të ndeshjes si mysafir i Agusburg. Vendasit kanë shënuar
Presidenti i Dortmundit - tifozëve: Haalandit do ti duhet kohë Presidenti i Borussia Dortmundit, Reinhard Rauball, i ka paralajmëruar tifozët se yllit të ri të skuadrës, Erling Haalan
Nga Chelsea te Dortmund e Juventus, 10 skuadra duan Marash Kumbullën Tashmë nuk është sekret. Futbollisti i Kombëtares shqiptare të futbollit, Marash Kumbulla është kthyer në një prej lojta
Dortmund i vendosur, Sancho nuk shitet këtë merkato Borussia Dortmund është këmbëngulës në vendimin për të mos e lejuar Jadon Sanchon të largohet gjatë afatit kalimtar të j
Gotze merr vendimin e papritur për të ardhmen Ylli gjerman, Mario Gotze ka marrë vendimin që të largohet përfundimisht nga Borusia Dortmund. Bild raporton se negoc
Haaland zbulon pse refuzoi United për Dortmundin Erling Haaland ka thënë se plani i Borussia Dormtundit për të ardhmen ndikoi që ai ta zgjedhë klubin e Bundesligës e jo
Bayerni "piketon" yllin e Realit, i huazuar te Dortmund Achraf Hakimi nuk ka tërhequr vetëm vëmendjen e drejtuesve të Real Madrid me performancën dhe zhvillimin e tij te Boruss
Kështu arriti Dortmund të mposhtë Juventusin dhe Man United pëe Haaland Dortmundi habiti ditë më parë kur njoftoi se e kishte blerë Erling Haalandin nga Red Bull Salzburg, por tani del se mëny
Raiola e pranon: Man United u interesua më shumë pë Haaland por nuk ishte momenti Agjenti Mino Raiola ka treguar se Manchester Unitedi ka folur më së shumti me Erling Haalandin, por caku i disa klubeve
Ylli i Dortmund i vendosur të transferohet te Chelsea Talenti anglez dëshiron të largohet nga Borussia Dortmundi dhe të rikthehet në Premierligë, për t’iu bashkuar “Blues”
Shumë ekipe e kërkojnë me ngulm, Dortmund i vendos çmimin Sanchos Borussia Dortmundi ka vendosur t’ia caktojë çmimin yllit të skuadrës, Jadon Sancho, duke e parë interesimin e madh të kl
Trajneri i njohur zbulon skuadrën e re të Rashicës, është top klub evropian ‘Timonieri’ i mirënjohur kosovar, Ismet Munishi, e ka komentuar yllin e Werder Bremenit dhe Kombëtares së Kosovës, Milot