dortmund

Bayern barazon, Dortmund fiton bindshëm (VIDEO) Pasi Bayern Munichu i humbi dy pikët e para të sezonit të ri të Bundesligës, Borussia Dortmundi u përgjigj duke i fituar
Dortmund thyen Bayernin, fiton Superkupën e Gjermanisë (VIDEO) Dortmund ka fituar Superkupën e Gjermanisë, duke mposhtur Bajernin me rezultat të pastër 2:0. Golat i shënuan Paco Al
Superkupa e Gjermanisë, Bayern-Dortmund formacionet zyrtare Sezoni i futbollit 2019/20 në Gjermani fillon sonte në orën 20:30, me përballjen mes kampionit të Bundesligës, Bayern Mu
Reus: Dortmundit i duhet mentalitet fitues Sulmuesi Marco Reus mendon se ky mund të jetë sezoni i duhur për Borussia Dortmund për të ndalur hegjemoninë e Bayern My
Publikohet kalendari i Bundesligës (FOTO LAJM) Bayern i Mynihut do ta nisë mbrojtjen e titullit kampion me një ndeshje shtëpiake kundër Hertha Berlinit. Kjo sfidë d
Zyrtare: Hummels rikthehet te Borusia Dortmund Borusia Dortmund sapo e ka zyrtarizuar rikthimin e Mats Hummels. Mbrojtesi gjerman është larguar nga Bayern Munchen për
Barcelona ofron 25 milion euro për yllin e Dortmundit Barcelona kërkon përforcime në mbrojtje ku së fundmi ka shënjestruar ylline Borussia Dortmundit, Rahpel Guerrior.
E BUJSHME/ Hummels drejt Dortmundit Borussia Dortmund është duke planifikuar rikthimin spektakolar të mbrojtësit gjerman, Matts Hummels nga Bayern Munchen.
Dortmund ofron 15 milion euro për Mandzukic Borussia Dortmund nuk heq dorë nga sulmuesi i Juventusit, Mario Mandzukic. Klubi gjerman, në fakt, po përgatit një
Dortmund nuk ndalet pas tre super blerjeve synon këtë top sulmues Borussia Dortmund është njëra nga skuadrat më aktive duke përforcuar ekipin për edicionin e ri. Madje ende pa u hapur
Dortmund zyrtarizon transferin e tretë brenda dy ditësh Borusia Dortmund e ka filluar mjaftë mirë afatin kalimtar të verës. Skuadra që përfundoi në vendin e dytë në Bundesli
Zyrtare: Dortmund firmos më vëllain e Hazard (VIDEO) Borusia Dortmun ka zyrtarizuar blerjen Thorgan Hazard. 28 milionë është shuma që nënkampionët e Bundesligas kanë pagu
Vëllai i Hazard pranon ofertën e Dortmundit Vëllai i Eden Hazard, Thoragn ka pranuar ofertën e Borusia Dortmundit. Ai këtë sezon po shkëlqen me Borussia Moncheglaba
Dortmund prezanton javën e ardhshme dy super blerjet Borusia e Dortmundit nuk mund të presë të hapet zyrtarisht merkatoja, por starton që tani me blerjet. Kristian Pulis
Dortmund mposht Dusseldorf, shpres për titullin (VIDEO) Dortmund ka arritur të mposhtë Dusseldorf në “Signal Iduna Park” me rezultatin e ngushtë 3-2. Verdhezinjtë arritën të
Dortmund shpërdoron avantazhin e dyfishtë përballë Wender (VIDEO) Borussia Dortmund ka shpërdoruar avantazhin e dyfishtë ndaj Werder Bremen duke barazuar 2-2. Me këtë remi, vendasit
Werder befason Dortmund, barazon rezultatin (VIDEO) Werder po bën një pjesë të dytë shumë të mirë se të parën. Goli i parë që ngushtoi rezultatin i dha zemër vendasve të c
Wender ngushton rezultatin përballë Dortmund (VIDEO) Pjesa e parë u mbyll në avantazhin e dy golave për Dortmund të cilët ishin njëri më i bukur se tjetri. Pjesa e dytë k
Dortmund shënon golin e dytë nga goditja e dënimit (VIDEO) Paco Alcacer ka dyfishuar rezultatin për Borussia Dortmund në minutën e 41’ të takimit. Werder ka pësuar një goditje
Dortmund zhbllokon rezultatin përballë Wender (VIDEO) Borussia Dortmund ka arritur të kalojë në epërsi me rezultat 1:0 në ndeshjen kundër Werder Bremenit, e cila po zhvillohe