999 rezultate për

dorian

Inteligjenca artificiale sfidon uraganet si Dorian Inteligjenca artificiale shkon në shkollën e meteorologjisë për të sfiduar uraganet si Dorian. Kjo po ndodh në univer
Stuhia e re godet Bahamas dy javë pas Uraganit Dorian Një stuhi e re po kërcënon bahamasit vetëm dy javë pasi Uragani Dorian kaloi me shpejtësi të madhe nëpër një pjesë të is
Ulet në 1.300 numri i të zhdukurve nga Uragani Dorian Shërbimet e urgjencës në Bahamas raportuan se numri i të zhdukurve pas uraganit Dorian ka shkuar në 1.300 njerëz. Në
2.500 persona të zhdukur pas uraganit Dorian në Bahamet Shërbimet e emergjencës në Bahame kanë regjistruar 2,500 persona të zhdukur, pas uraganit Dorian që ka përfshirë këta is
Uragani "Dorian" troket në Kanada, shkakton dëme materiale Pas shkaktimit të dhjetëra viktimave dhe dëmeve të mëdha materiale në Ishujt Bahamas dhe Shtetet e Bashkuara, stuhia “Do
30 viktima nga uragani "Dorian", pamje të frikshme nga hapësira (VIDEO) Bilanci i fundit i uraganit Dorian në Bahamas është rritur me të paktën 30 viktima. Lajmin e bëjnë me dije autoritetet l
Uragani "Dorian" po i afrohet ShBA-së, urdhërohet evakuimi i banorëve Uragani "Dorian", i cili ka shkaktuar disa viktima dhe dëme të mëdha materiale në Ishujt Bahamas, është duke iu afruar b
"Kryqëzohen" yjet e Instagramit, kështu vendosën të luten për viktimat e uraganit "Dorian" (FOTO LAJM) Uragani Dorian solli shkatërrim me vete në Bahamas, ishujt e të cilit i goditi si një stuhi e kategorisë së pestë. Në
Uragani Dorian, anulohen mbi 1300 fluturime (FOTO LAJM) Mbi 1300 fluturime janë anuluar për shkak të uraganit Dorian, i cili shkaktoi vdekjen e pesë personave dhe lëndimin e t
Një tmerr i vërtetë, uragani "Dorian" shkakton 5 të vdekur dhe tani kërcënon miliona njerëz (VIDEO) Të paktën 5 persona kanë vdekur në Bahamas si pasojë e uraganit ‘Dorian’. Stuhia e tmerrshmë ka shkatërruar me qindra
Pamje tronditëse: Uragani "Dorian" shkakton viktimën e parë, 1 fëmijë 7-vjeç (FOTO LAJM) Stuhia më e fuqishme ka goditur ishujt Karaibe të Bahamas dhe ka shkatërruar ndërtesat e ka shkaktuar përmbytje të mëdha
Gjendet i vdekur shqiptari që ishte zhdukur në Itali Përfundim tragjik për historinë e shqiptarit Dorian Licaj, i cili rezultonte i zhdukur që prej datës 30 Prill. Trupi
Lazio mposht Sampdorian, mbetet në lojë për vendin e 4 (VIDEO) Lazio ka marrë një fitore të rëndësishme 2-1 ndaj Sampdoria-s në Luigi Ferraris dhe mban gjallë shpresat për një vend me
Skandali në Kamëz, policia shoqëron 20 persona në polici Pas dhunës në përfundimin e ndeshjes Kamza-Laçi, mësohet se policia ka shoqëruar në polici 20 persona, shkruan Albeu.com
3 humbje radhazi për Sampdorian, Quagliarella motivon shkokët Sampdoria po kalon një moment të vështirë teksa ka pësuar 3 disfata radhazi në Serina A ndaj Napolit, Frosinones dhe së
Inter ia del pa Icardin, mposht në shtëpi Sampdorian (VIDEO) Interi ka marrë një fitore të rëndësishme sonte ndaj Sampdorias me rezultatin 2-1 në "Giuseppe Meazza". Të parët në
Napoli i Hysaj mposht bindshëm Sampdorian (VIDEO) Napoli ka marrë një fitore të lehtë sot ndaj Sampdorias me rezultatin 3-0 në "San Paolo". Rezultati zhbllokohet në m
VAR merr në qafë Sampdorian, Ronaldo e mposht i vetëm "Zonja e Vjetër” ka marrë një fitore dramatike kundër Sampdorias me rezultat 2-1, në kuadër të xhiros së 19-të në Serie
Juventusi pret Sampdorian, Ronaldo rikthehet titullar Juventusi do të presë Sampdorian në orën 12:30 në Aliaz Stadium teksa do të kërkojë të rikthehet te fitorja pas barazimi
Fabio Quagliarella nuk ka ndërmend të tërhiqet nga futbolli, rinovon me Sampdorian Fabio Quagliarella nuk ka ndermënd të tërhiqet nga futbolli luajtur. Edhe pse eshte 35 vjec ai po kalon një formë mjaft