999 rezultate për

doktorĂt

Akuzohet për plagjiaturë, Kushi: Mendova se mbarova me provimet, por paskam qenë gabim Ditën e djeshme deputetja e Partisë Socialiste, Evis Kushi u zgjodh nga Rama si ministrja e re e Arsimit, në vend të Bes
Rihapen Studimet e Doktoraturës, MASR vështirëson kriteret për të fituar titullin Ministria e Arsimit, Sportit dhe Rinisë ka vendosur të rihapë Studimet e Doktoraturës pas pesë vitesh pezullim. Masa dra
Universitetet/ Rritet përqindja e grave me doktoratë, lënë pas burrat Kjo javë shënoi nisjen e vitit të ri akademik në të gjithë universitetet e vendit. Trupa mësimorë shkencore është një ng
Jo vetëm në Shqipëri edhe në Britani mund të blihet një temë doktorature Studentët britanikë janë duke kopjuar dhe duke bërë hile duke paguar kompanitë mijëra funte për t’ia shkruar atyre temën
Senati i UP-së nesër vendos për profesorin që ngacmoi seksualisht studenten Senati i Universitetit të Prishtinës “Hasan Prishtina” nesër do të mbajë mbledhjen e rregullt dhe në rend dite për disku
Akuza: Monika Kryemadhi e ka të kopjuar doktoraturën (FOTO LAJM) Ish-zv/ministri i Arsimit Taulant Muka nuk ka ndërmend të ndalet së nxjerri në publik doktoraturat e kopjuara të politik
Manastirliu reagon pas akuzave për plagjiaturë në Doktoraturë Ministrja e Shëndetësisë, Ogerta Manastirliu, ditën e sotme është akuzuar për plagjiaturë të tezës së saj të Doktoraturë
Ndërron jetë profesori i njohur nga Tetova Si pasojë e një sëmundje të rëndë u nda nga jeta Prof. Dr. Vullnet Palloshi, i cili ishte një ndër inxhinierët e parë sh
Kjo shqiptare, është femra e parë në botë me doktoraturë në Filozofi Elena Lucrezia Peshkopia është e para grua shqiptare në botë që në vitin 1678 ka arritur të marrë doktoraturën në filozo
Nuk ka mbaruar ende Doktoratën, kandidati Selmani tregon arsyen Artur Selmani, kandidat për Kryeprokuror të Përkohshëm, tha në seancën dëgjimore në Komisionin e Ligjeve se prej vitit 1
Shkoi për doktoraturë, arrestohen burrë e grua në Turqi: Nuk dihet ku ka përfunduar foshnja Shkoi për të kryer studimet doktorale në Turqi duke mos menduar se një ditë do të gjendej pas hekurave për një akuzë, të
UP-ja cakton pragun për regjistrim në nivelin e doktoratës Pesëdhjetë për qind është pragu që duhet të kalojnë kandidatët që duan të regjistrojnë studimet e doktoratës në Universi
Publikohet online punimi i doktoraturës së Stephen Hawking, numër rekord shkarkimesh Menjëherë pas publikimit online të punimit të doktoraturës së shkencëtarit britanik Stephen Hawking, kanë qenë mijëra pe
Universiteti Epoka publikon skemën e bursave për studimet Master dhe Doktoraturë Universiteti Epoka, i cili sipas Portalit UAlbania të Ministrisë së Arsimit, sivjet është universiteti privat më i zgjed
Siriani më doktoraturë planifikon sulm terrorist në Gjermani Policia gjermane njoftoi sot se po e hetojnë rastin e arrestimit të një siriani, student i doktoraturës, i dyshuar për p
Historia e Ramës me taksistin që u bë me master duke çuar për pazar gruan e pronarit të universitetit (VIDEO) Kryeministri Edi Rama mbajti sot një leksion të hapur me studentë të Universitetit të Elbasanit duke theksuar nevojën pë
Gratë apo burrat, kush ka më shumë doktoratura në Shqipëri? Femrat në Shqipëri janë më mirë të arsimuara sesa meshkujt. Këtë e konfirmon edhe studimi i realizuar nga Kombet e Bashk
Rama: Çdo taksixhi që takoja ishte me master, me doktoraturë Gjatë pritjes në Kryeministri me maturantët më të mirë, kryeministri mbajti një fjalim për reformën në arsim. Ai përm
91-vjeçarja Bourlier mbrojti doktoraturën Colette Bourlier, 91 vjeçe, është e njeriu më i moshuar në Francë që ka marrë doktoraturën. Temën e saj të doktoraturës
Zonja e Parë e Kosovës doktoron në Universitetin e Tiranës (FOTO LAJM) Lumnije Thaçi, bashkëshortja e Presidentit të sapozgjedhur të Kosovës Hashim Thaçit, ka doktoruar në Universitetin e Tir