999 rezultate për

dogana

Bëhuni gati për kaos! Nga nesër kufizohet hyrja në Tiranë nga Dogana Rrethrrotullimi në hyrje të Tiranës do të kthehet në “makth” për të gjithë drejtuesit për 4 muajt e ardhshëm. Minist
"Njeriu i Ramës" vendoset Drejtor i Përgjithshëm i Doganave Gent Gazheli emërohet drejtoi i ri i Përgjithshëm i Doganave. Ish ambasadori i Shqipërisë në Turqi zëvendëson në kët
Dogana shkatërron çantën e dorës 19 mijë dollarë me lëkurë aligatori Një çanta e shtrenjtë prej 19 mijë dollarësh me lëkurë aligatori u shkatërruar nga zyrtarët e doganave në Australi pasi
Fshesë në doganat shqiptare: Ikin nga puna 6 drejtorë Lëvizje të mëdha kanë ndodhur në doganat e vendit për sa i përket drejtuesve të tyre. Nuk ka informacione rreth arsy
Mbyllet dogana: Pala greke pezullon punën në Kapshticë Pas urdhrit se në ditë do të lejohen të kalojnë vetëm 300 shtetas, pika kufitare në Kapshticë ka pezulluar punën. Me
Pesë kilometra në radhë, bllokohet pika kufitare në Kakavijë Radhë të gjata emigrantësh ka pasur ditën e sotme në pikën kufitare të Kakavijës. Që prej mëngjesit, fluksi i madh i
Deri në 1200 euro gjobë, si po dënohen në dogana ata që shkelin afatet Të shumtë janë shqiptarët të cilët po i drejtohen shtetit fqinj Greqisë, ku do të vijojnë të punësohen gjatë sezonit të
15 mijë punëtorë shqiptarë në Greqi, kjo është dogana fillestare që do hapet Pasi Shqipëria dhe Greqia kanë arritur një marrëveshje për punësimin sezonal të shtetasve shqiptarë në sektorin e bujqës
53 vjeçari që ndëroi jetë sot nga koronavirusi në Kosovë, ishte oficer doganor 53 vjeçari që vdiq sot nga koronavirusi në Kliniken Infektive, ishte oficer në Doganën e Kosovës Kjo u bë e ditur nga
Sekuestrohen 10 mijë maska me destinacion Shqipërinë në doganën greke 10 mijë maska janë bllokuar në doganën e Pireut, destinacioni i të cilave ishte Shqipëria. Autoritetet doganore greke
Dogana Hani i Hotit hedh poshtë deklaratën e ministres: 28 vjeçari nuk ka kaluar në këtë pikë Pas deklaratës së qeverisë se 28 vjeccarii ka kaluar në teritorin shqiptar 12 ditë më parë nëpërmjet doganës së Hanit të
DETAJET/ Si kaloi 1.3 ton kokainë në dy doganat shqiptare dhe u kap në Maqedoninë e Veriut Një sasi e madhe kokaine është sekuestruar nga një aksion ndërkomëtar policor në Maqedoninë e Veriut. Droga me një ka
Skandaloze, i dënuari për grup kriminal në Greqi emërohet drejtor në Dogana Skandal në drejtorinë e Përgjithshme të doganave. Artur Sejati i shkarkuar nga detyra e drejtorit të hetimit doganor
Performanca më e ulët që prej vitit 1997 në Dogana, gati 4 miliardë lekë rënie Të fokusuar pas ngjarjeve politike dhe pasojave të tërmetit të 26 nentorit opinionit i kanë shpëtuar financat publike. S
Emigrantët kthehen në Greqi, fluks në dogana Pas festave, emigrantën po rikthehen në vendet në Greqi. Mësohet se gjatë kësaj periudhe, në Kapshticë kanë hyrë 3125
TËRMETI/ Godina e drejtorisë së Doganave jashtë funksionit (FOTO LAJM) Mes objekteve që kanë pësuar dëmtime pas tërmetit të 26 nëntorit, është dhe godina e Drejtorisë së Përgjithshme të Dogan
Dogana heq tarifën e skanimit për mjetet që sjellin ndihma humanitare Drejtoria e Përgjithshme e Doganave që nga sot ka hequr tarifën e skanimit për çdo mjet që sjell ndihma humanitare për t
Trafik i rënduar te Dogana, policia ben njoftimin e rëndësishëm Policia Rrugore e Tiranës ka bërë një njoftim lidhur me situatën e qarkullimit pas situatës së krijuar në zonën e “Astir
Largohet nga detyra Drejtori i Përgjithshëm i Doganave, Arlind Gjokutaj Largohet nga posti i Drejtorit të Përgjithshëm të Doganave, Arlind Gjokutaj. Nuk dihen ende arsyet e largimit të Gjok
E FUNDIT/ Përfshihet nga flakët makina tek “Dogana” në Tiranë Një makinë është përfshirë në flakë tek Dogana në Tiranës. Sipas informacioneve të deritanishme nuk dihet nëse ka qe