999 rezultate për

dodik

Bosnja dhe Hercegovina i ofron Serbisë Republikën Serbe dhe 4 komunat veriore serbe të Kosovës Milorad Dodik, kryesues i Presidencës së Bosnjë e Hercegovinës, ka folur sërish për çështjen e Kosovës. Ai ka thënë d
Meta i hap krahët anti-shqiptarit më të tërbuar pas Millosheviçit dhe Sheshelit Milorad Dodik është i njohur për deklaratat e tija kundër shqiptarëve dhe qendrimin kundër pavarësisë së Republikës së K
Momenti kur Thaçi injoron Dodikun (VIDEO) Në Samitin e Brdo Brijuni, ku po marrin pjesë liderët e Ballkanit Perëndimor, në Tiranë, kanë shtrënguar duart president
Takimi në Tiranë, Thaçi dhe Vuçiç i shmangen njëri-tjetrit (VIDEO) Ndërkohë që liderët e rajonit janë mbledhur në Tiranë në kuadër të Samitit të Brdo-Brijunit, ajo që vihet në sy ka të bë
Dodik sapo shkel në Tiranë thotë se nuk i bëjnë përshtypje protestat e shqiptarëve Presidenti i Republikës Srpska në Bosnjë, Millorad Dodik, ka arritur në Tiranë. Kundër tij dhe presidentit serb Aleks
Serbi anti-shqiptar sot mes shqiptarëve Vizita e politikanit nacionalist serb Milloard Dodik në Tiranë, në kuadër të Samitit të Brdo-Brijonit, ka nxitur reagime
Këta janë dy presidentët që fituan në Bosnje-Hercegovinë Lideri i serbëve të Bosnjës, Millorad Dodik ka shpallur fitore në zgjedhjet presidenciale të mbajtura të dielën në Bosnj
Bosnje-Hercegovina: Pacolli bëri mirë që nuk guxoi të hyjë në vendin tonë Presidenti i Republikës serbe të Bosnje dhe Hercegovinës, Milorad Dodik, ka folur sot rreth vizitës së anuluar të Behgje
Pacolli frikësohet nga disa fjalë dhe i nënshtrohet liderit serb Ministri i Jashtëm i Kosovës, Behgjet Pacolli, ka anuluar pjesëmarrjen në takimin e ministrave të Punëve të Jashtme të v
Serbët e Bosnjës votojnë rrëzimin e raportit të masakrës së Srebrenicës Ligjvënësit në rajonin e pavarur serb të Bosnjës kërkuan nga qeveria rajonale të martën, të revokojë një raport të vitit
Zbardhet takimi i Daçiçit me dhëndërrin e Trump, a do të ketë ndryshime kufijsh? Në një shkrim që gazeta Le Monde, e datës 15 gusht i ka kushtuar debatit të fundit për ndryshimin e kufijve mes Kosovës
Bosnja kërkon nga Vuçiçi që të marrë Veriun e Kosovës Kryetari i Republikës Serbe të Bosnjës, Millorad Dodik, duke folur për çështjen e Kosovës, thotë se katër komunat në ver
​Putin: Rusia mbështet Republikën Serbe Presidenti i Republikës Serbe të Bosnje e Hercegovinës, Millorad Dodik u takua sot në Shën Petersburg me presidentin rus
Presidenti serb ia shkel gazin me 180 km/h por e pëson nga policia Presidenti i Republikës Srpska në Bosnjë, Milorad Dodik ka konfirmuar se javën e kaluar është detyruar të paguaj një dën
Policia verifikon praninë e një njësie paraushtarake proruse në Bosnje Shërbimet sekrete boshnjake po verifikojnë publikimet në media në lidhje me krijimin e një njësie paraushtarake proruse,
Presidenti serb kërkon më tepër territor në Kosovë Presidenti i Republikës Srpska, Millorad Dodik, në një intervistë ekskluzive me Deutsche Wellen, vizaton hartën që “ëndë
Bosnja nuk do ta njohë Kosovën? Kryetari i Republikës Serbe, Millorad Dodik, deklaroi sot se Bosnja dhe Hercegovina nuk do të pranojnë Kosovën si shtet,
Reagon Bosnja: Kurrë nuk e njohim shtetin e Kosovës Presidenti i Republikës Srpska në Bosnje dhe Hercegovinë, Milorad Dodik ka bërë të ditur se kjo e fundit nuk do ta njohë
Dodik: Serbët vendosin nëse Bosnja do ta njohë Kosovën Presidenti i Republikës Srpska në Bosnje dhe Hercegovinë, Milorad Dodik ka bërë të ditur se kjo e fundit nuk do ta njohë
“Ballkanasit gabojnë nëse mbështeten në fuqinë e Putinit” Ish-ambasadorja amerikane në OKB, Samantha Power, tha se Ballkani gabon që llogarisin në fuqinë afatgjatë dhe mbështetje