999 rezultate për

ditĂ

24 prilli, dita ndërkombëtare e mbrojtjes së kafshëve laboratorike Kjo e hënë e cila përkon me datën 24 prill është Dita Botërore e Kafshëve Laboratorike. E shënuar fillimisht në viti
A flet ende me Afërditën pas ndarjes, ja si përgjigjet Shpat Kasapi (FOTO LAJM) Lidhja disa vjeçare e Shpat Kasapit dhe Afërdita Dreshajt vazhdon të përflitet ende edhe sot, vite pasi ata i dhanë fund
Tradita të çuditshme që prindërit rreth botës ndjekin për të rritur fëmijët (FOTO LAJM) Prindërit rreth e përqark globit kanë mënyrat e tyre unike për të rritur fëmijët, por sigurisht që një gjë e kanë të gji
Ja si dukej Afërdita Dreshaj kur ishte e vogël (FOTO LAJM) Këngëtarja dhe modelja e njohur Afërdita Dreshaj është tepër e dashur për publikun shqiptar. Ajo dihet se është një femë
PS shtyn mbledhjen e Komisionit të Ligjeve për kanditatura për president Komisioni i Ligjeve ka shtyrë mbledhjen e parashikuar për paraditen e sotme ku do diskutohet emrat e kandidaturave për p
Veliaj: Dita e Pashkës na shërben për të kuptuar se shumë gjëra na bashkojnë Kryetari i Bashkisë së Tiranës, Erion Veliaj, ka uruar sot besimtarët e krishterë për festën e Pashkës. Ai vizitoi Q
Basha “kërcënon” Ramën nga çadra: Dita e madhe po vjen! Kreu i PD-së, Lulzim Basha i cili sot ka qenë në qendër të lajmeve për shkak të një kërcënimi me jetë, të paktën kështu
"Dita e gjykimit", çfarë do të ndodhë sot në oren 18:00? Kreu i Kuvendit Ilir Meta ka thirrur një seancë të jashtëzakonshme sot për konstituimin e komisionit ad hoc për verifiki
Dita e super ndeshjes, si janë hapur gazetat në Itali dhe Spanjë (FOTO) Kur luhet Juventus-Barcelona nuk mund ta lësh në plan të dytë. mediat në Itali dhe Spanjë po e ndjekin me shumë interes
Denoncimi: Lindita Nikolla po përdor nxënësit për fushatë Ish-kryeministri Sali Berisha, me anë të një postimi në llogarinë e tij në “Facebook”, ka denoncuar sot ministren e Arsi
Linda Halimi ndërpret koncertin e Eurovisionit, refuzon atë që bëjnë shumë këngëtarë (VIDEO) Këngëtarja Lindita Halimi, do të përfaqësojë Shqipërinë në Eurovision kete vit. Ajo ka nisur turin e saj promovues të kë
Trondit Ronela Hajati: Ika deri në Kosovë pa patentë e godita dy makina… (VIDEO) Ronela Hajati ka marrë pjesë në “Xing me Ermalin” dhe gjatë emisionit ka treguar një histori të pazakontë e cila nis më
Kush është kunata bukuroshe e Tunës dhe Norës (FOTO LAJM) Janë përfolur shumë për miqësinë e tyre e së fundmi edhe për lidhjen familjare që kanë tashmë, Nora Istrefi dhe Tuna Sej
Sot 1 prilli, si lindi dita e gënjeshtrave Sot është 1 prilli, dita që në gjithë botën kujtohet si dita e shakave apo gënjeshtrave. Kjo festë me origjinë pagane di
Nis dita e dytë e Konventës së VIII-të të PDK-së Ka filluar dita e dytë e Konventës së VIII-të së Partisë Demokratikë të Kosovës. Në këtë Konventë po marrinë pjesë kr
Sot dita më e ngrohtë e javës Edhe sot, vendi ynë do të mbetet nën dominimin e masave ajrore duke bere që moti i kthjellët të jetë prezent në të gjith
Debati me Blushin në Kuvend, Lindita Nikolla kërkon falje publike Seanca e sotme plenare ditën e sotme është shoqëruar me replika të forta mes deputetit të LIBRA-s Ben Blushi, kryeminist
SHERRI NË KUVEND/ Pas Ramës, Blushi i përvishet Lindita Nikollës: Je injorante! Po vijon me akuza të forta debati i sotëm në Kuvend mes deputetëve të "LIBRA-s" Ben Blushi e Mimoza Hafizi dhe kryeminis
Byreku me lakra e monedhë, tradita e ditës së "Sulltan Nevruzit" Sot në Shqipëri festohet Dita e Sulltan Nevruzit, festë që simbolizon rigjallërimin e njeriut dhe natyrës. Sipas tra
Sot, dita botërore e Sindromës Down. Ja 20 fakte që nuk i dinit! 21 Marsi është Dita Botërore e të gjithë fëmijëve dhe njerëzve që vuajnë sindromën Down. Kjo ditë këtë vit shënon përvje
 
Portali i njohur sportiv “Goal.com” ka publikuar karikaturën e ditës së sotme ku personazhet kryesore sigurisht do të ishin nga super ndeshja ndërmjet Barcelonës dhe Juventusit.

Në të është trinomi i frikshëm i Barcelonës MSN dhe dyshja e hekurt e mbrojtjes juventine, Bonucci-Chiellini.

Portali i njohur sportiv “Goal.com” ka publikuar karikaturën e ditës së sotme ku personazhet kryesore sigurisht do të ishin nga super ndeshja ndërmjet Barcelonës dhe Juventusit. Në të është trinomi i frikshëm i Barcelonës MSN dhe dyshja e hekurt e mbrojtjes juventine, Bonucci-Chiellini.