999 rezultate për

dinamo

ZYRTARE/ Bakaj me ekip të ri (FOTO LAJM) Elis Bakaj është zyrtarisht futbollist i Dinamo Brest. Sulmuesi kryeqytetas ka gjetur akordin me drejtuesit e skuadrës b
Çekiçi: D. Zagreb një shkollë, e vështirë të isha protagonist (VIDEO) Goditjet mjeshtërore nga distanca e kanë kthyer në një snajper të vërtetë. Endri Çekiçi është padyshim një prej futbo
Jam gati për hapin e madh, talenti spanjoll i "shkel syrin' Milanit Dani Olmo është një nga talentet më të mëdhenj aktualisht në futbollin Europian. Futbollisti spanjoll i cili është pr
Starova: Renditja e drejtë! Superiorja nuk ka Dinamo Zagreb Sulejman Starova, u ftuar si zakonisht në emisionin Pressing në Abc News, ka analizuar ecurinë e kampionatit deri më tan
Kris Kaso, talenti shqiptar shënon gol "alla" Ronaldo ndaj Dinamos së Zagrebit (VIDEO) Kris Kaso, talenti shqiptar që është në pronësi të Lokomotiv Zagreb por i huazuar tek skuadra e kroate e Dragoljac, ka
Manchester City shkatërron Dinamon e Zagrebit dhe e eleminon nga Champions (VIDEO) Manchester City në "Stadion Maksimir" mposhti me rezultat të thellë 1:4 Dinamon e Zagrebit duke e eleminuar nga Champion
Dinamo Zagreb-Manchester City, "shtanget" skuadra e Guardiolas (VIDEO) Dinamo Zagrebi ka befasuar Manchester Cityn, duke kaluar në epërsi në "Maksimir". Olmo ka shënuar për epërsinë e vend
Mbrojtësi i Kombëtares shkakton autogol në derbin e përjetshëm (VIDEO) Java e 16-të e kampionatit në Kroaci, kishte rezervuar ditën e sotme ndeshjen më të rëndësishme, atë mes vendit të parë
Dinamo prezanton trajnerin e ri italian Dinamo po kalon një moment shumë të vështirë në këtë kampionat dhe e sheh veten e fundit në Kategorinë e Parë me vetëm n
Dinamo në festë, Marko Pontreli fiton gjyqin mbi falimentimin e Triestes Dinamo në festë. Administratori Marko Pontreli, pas 5 vitesh në dyert e gjykatës italiane, ka marrë lajmin më të rëndësi
Dinamo bëhet me trajner të ri, pritet kthesa nga 18 herë Kampionët e Shqipërisë Fabrizio Kamarata, trajneri i ri i skuadrës së Dinamos ka mbërritur në kryeqytet dhe sot është takuar me skuadrën e tij
Ish-futbollisti i Juventusit drejt stolit të Dinamos Pas largimit të Mauro Manzonit nga drejtimi i skuadrës së Dinamos, blutë kanë gjetur menjëherë trajnerin e ri. Ai është
Kriza e Dinamos, reagojne 18 herë kampionët e Shqipërisë Dinamo prej vitesh nuk po arrin të ngrejë kokë për tu pozicionuar aty ku i takon, e për këtë shkak pak kohë më parë klub
"VAR një copë m***", trajneri i Dinamos shpërthen në akuza Nenad Bjelica u pa i tërbuar pas ndeshjes që Dinamo Zabreg barazoi me Shakhtar Donetsk mbrëmë. Kroatët e kishin mundësin
Skandali me penalltinë në minutën e 96-të, Dinamo nxjerr pamjet (VIDEO) Dinamo u mposht ditën e djeshme me rezultatin 1-0 nga Korabi, në sfidën e vlefshme për javën e 6-të të Kategorisë së Par
Kategoria e Parë, Grupi A: Sfida interesante dhe luftë për kreun, Dinamo tenton surprizën Kategoria e Parë do të zhvillojë sot ndeshjet e javës së gjashtë, aty ku në Grupin A, do të zhvillohen 4 takime, teksa B
ZYRTARE: UEFA dënon Manchester City-n UEFA ka dënuar Manchester City-n për shkak të problemeve që kishin bërë tifozët e klubit anglez në ndeshjen ndaj Dinamo
ZYRTARE/ Dinamo firmos me trajnerin italian Mauro Manzoni do të jetë trajneri i ri i Dinamos, i cili do të zëvendësojë, trajnerin Igli Allmuça të larguar. Teknik
Falimentoi klubin italian, kush është biznesmeni i ri i Dinamos Për momentin, kompania italiane që do të investojë për Dinamon, ka thjesht rolin e sponsorit. Ende nuk ka një kontratë t
E BUJSHME/ Dinamo gjen sponsor, tani në duart e italianëve Ndryshime rrënjë sore te Dinamo. Drejtuesit e klubit kryeqytetas kanë gjetur sponsorë të rinj, të cilët vijnë nga Italia