999 rezultate për

dimitrov

BE i jep 69 milion euro Maqedonisë për të menaxhuar situatën me koronavirusin Ministri i Punëve të Jashtme, Nikolla Dimitrovcdeklaroi se Maqedonisë së Veriut do t’i ofrohen 69 milion euro nga Bashki
Dimitrov: 2300 shtetas kanë mbetur jashtë kufijve Ministri i Punëve të Jashtme, Nikolla Dimitrov njoftoi se gjithsej rreth 2300 shtetas tanë kanë mbetur jashtë kufijve sh
Osmani dhe Dimitrov në Paris, si do të jetë vendimi i Francës Zv.kryeministri për Çështje Evropiane Bujar Osmani dhe ministri i Punëve të Jashtme Nikolla Dimitrov, sot do të qëndrojn
Spasovski dhe Dimitrov urojnë Kurtin për formimin e qeverisë së re të Kosovës Kryeministri teknik i Maqedonisë së Veriut, Oliver Spasovski, ka uruar kryeministrin e ri të zgjedhur dje në Kosovë, Alb
Me pizhama në fushë, tenisti befason me përgjigjen e tij Turneu i parë Grand Slam i këtij viti në tenis, "Australian Open" vijon të prodhojë situata qesharake. Pas Elliot Ben
Maqedonia e Veriut gati të ndahet nga Shqipëria Maqedonia e Veriut sheh si zgjidhje për fillimin e bisedimeve të pranimit, ndarjen e procesit nga Shqipëria. Ministri i
Qeveria e re greke e përmbajtur për emrin "Maqedonia e Veriut" (VIDEO) Për qeverinë e re greke, marrëveshja e Prespës duhet të përmirësohet. Këtë e theksoi zëvendësministri i Punëve të Jas
Dimitrov pret shpërblimin nga BE Maqedonia e Veriut pret të marrë dritë jeshile nga BE-ja dhe sivjet t’i fillojë negociatat për anëtarësim, thotë shefi i
Osmani dhe Dimitrov takohen me lideren e ardhshme të politikës evropiane Zëvendëskryetari i Qeverisë për Çështje Evropiane, Bujar Osmani së bashku me ministrin për Punë të Jashtme, Nikolla Dimi
Dimitrov shkon në Athinë Ministri i Punëve të Jashtme të Maqedonisë së Veriut, Nikolla Dimitrov të premten dhe të shtunën, më 15 dhe 16 mars do t
Dimitrov flet për gazetën greke: Hapëm faqen e bardhë, të shkruajmë E kthyem faqen, jemi në një epokë tërësisht të re, por kjo faqe është e bardhë dhe tani do të duhet të shkruajmë në të,
Dimitrov takohet me zyrtarin amerikan Ministri i Punëve të Jashtme të Maqedonisë, Nikolla Dimitrov sot ka realizuar takim me këshilltarin politik dhe zëvendës
Dimitrov: Zgjedhja mes Siljanovskës dhe Pendarovskit nuk do jetë shumë e vështirë Ministri i jashtëm i Republikës së Maqedonisë së Veriut, Nikolla Dimitrov pasdite përmes profilit të tij në Facebook ia
Dimitrov beson se në qershor hapen negociatat Maqedonia e Veriut ka shumë arsye që të shpresojë se në qershor do të vendoset data për fillimin e bisedimeve për anëtar
Maqedonia pro SHBA-së, njeh Guaidon si president Ministri i Punëve të Jashtme i Maqedonisë Nikolla Dimitrov, përmes një shkrimi në profilin e tij në Twitter, ka njoftuar
Dimitrov qetëson maqedonasit pas rënies të koalicionit në Greqi Lidhur me tërheqjen e koalicionit qeverisës në Greqi, Ministri i Jashtëm Nikolla Dimitrov tha se ka biseduar me ministri
Dimitrov mbështet Selën: Të diskutohet çështja shqiptare “Mendoj se është legjitime që të diskutohet për këto çështje, veçmas në diskutimet e ardhshme publike, pasi që ndjesia s
Dimitrov jep lajme të mira nga Berlini Integrimi evropian dhe euro-atlantik i Republikës së Maqedonisë, bashkëpunimi dinamik bilateral mes dy vendeve në planin
Dimitrov jep fakte për referendumin Shefi i diplomacisë së Maqedonisë Nikolla Dimitrov ka thënë sot se me shumicën bindëse të qytetarëve të cilët dolën të v
Dimitrov: Ivanovi mbron kriminelët Qëndrimi i presidentit të Maqedonisë, Gjorge Ivanov se: “Nuk do të votoj në referendum”, nuk e ka befasuar ministrin e