999 rezultate për

dimitris

Holanda dorëzon kërkesën për vendosjen e vizave për shqiptarët (FOTO LAJM) Holanda ka dorëzuar sot zyrtarisht në Komisionin Europian projekt rezolutën e miratuar pak kohë më parë në parlament, që
Greqia i vendos kusht të sajin Maqedonisë për hapjen e negociatave Parakushtë për zgjidhjen e çështjes së emrit është që ish Republika Jugosllave e Maqedonisë të pranojë detyrimin për të
Giannakopoulos: Greqia nuk po ushtron trysni për çështjen e emrit të Maqedonisë Një lidhje me cështjen e emrit të Maqedonisë zëdhënësi i qeverisë greke, Dimitris Giannakopoulos, në një intervisë për t
Hoxha takohet me komisionerin e vizave, asgjë konkrete për liberalizim Ministrja e Integrimit Evropian, Dhurata Hoxha, gjatë qëndrimit në Strasburg, është takuar me Komisionarin e Bashkimit E
Avramopulos: Liberalizimi i vizave, pas plotësimit të 8 standardeve Komisioneri për Çështje të Brendshme, Dimitris Avramopulos, ka bërë të ditur se Kosova ka arritur përparim të dukshëm dr
Greqia me dy shqiptarë në "Brazil 2014" (FOTO LAJM) Dy shqiptar të tjerë do të udhëtojnë drejt Kupës së Botës Brasil 2014. Bëhet fjalë për himariotin Sotir Nini që luan me
Dimitris Kurkulas: Situata në Maqedoni shqetësuese Situata politike në Maqedoni ka shqetësuar së tepërmi Zëvendësministrin e Punëve të Jashtme greke, Dimitris Kurkulas. Sh
Enver Hoxhaj takohet me Dimitris Avramapoulos Minitri i Punëve të Jashtme të Kosovës, Enver Hoxhaj është takuar me ministrin e punëve të jashtme greke, Dimitris Avram
Çështja çame, Delavekuras: Panariti e mori përgjigjen Diskutimi mbi cështjen çame midis ministrit të Jashtëm të Shqipërisë dhe homologut të tij grek Dimitris Avramopulos nga