999 rezultate për

dimitri

Arrin në Prokurorinë e Kumanovës padia penale ndaj Dimitrievskit Padia penale kundër kryetarit të Komunës së Kumanovës, Maksim Dimitrievski sot ka arritur në Prokurorinë Themelore Publi
Filipçe: Kryetari i Kumanovës nuk na tregoi se është testuar për Koronavirus Kryetari i Kumanovës Maksim Dimitrievski gjatë vizitës së djeshme të delegacionit qeveritar në Kumanovë nuk ka treguar s
E FUNDIT/ Kryetari i Kumanovës infektohet me Covid-19 Kryetari i Komunës së Kumanovës, Maksim Dimitrievski është konfirmuar pozitiv me koronavirus. Lajmin e ka bërë të dit
Përveç epidemisë, Kumanova tani ka edhe një problem tjetër serioz Kumanova është qyteti më e goditur nga epidemia e COVID 19 në Maqedoni në bazë të numrit të banorëve Për shkak të num
Holanda dorëzon kërkesën për vendosjen e vizave për shqiptarët (FOTO LAJM) Holanda ka dorëzuar sot zyrtarisht në Komisionin Europian projekt rezolutën e miratuar pak kohë më parë në parlament, që
Rama në krye të ceremonisë së Erdogan, takohet edhe me kryeministrin rus Që në castin e parë kur dolën rezultat e votimeve në Turqi, Kryeministri Rama ishte ndër të parët që uroi Erdoganin për
Donin të vrisnin Zijadin Selën, 81.5 vite burg për 7 huliganët maqedonas Gjykata Penale e Shkupit dënoi sot me gjithsej 81,5 vjet burg 7 të akuzuarit për tentimin për vrasjen e deputetit Ziadin
Autori i masakrës në Teksas përndiqej nga shokët dhe trajneri Dimitrios Pagourtzis, 17 vjeç, nxënësi i arrestuar për tragjedinë e shkaktuar në gjimnazin teksan, tallej nga shokët e k
Gjobitet gruaja e kryetarit të Kumanovës, nuk ka tolerancë për parkim të gabuar (VIDEO) Kryetari i Komunës së Kumanovës, Maksim Dimitrievski, në një deklaratë për TV21 njoftoi se edhe gruaja e tij është dënua
Greqia i vendos kusht të sajin Maqedonisë për hapjen e negociatave Parakushtë për zgjidhjen e çështjes së emrit është që ish Republika Jugosllave e Maqedonisë të pranojë detyrimin për të
Seancë e re gjyqësore për sulmin ndaj Selës Në Gjykatën Penale sot duhet të vazhdojë gjykimi i të akuzuarve për tentimin për vrasje të deputetit Ziadin Sela, që ndo
Serbët kërkojnë ngritjen e monumentit të Slobodan Milosheviçit Grupi i qytetarëve serbë “Liria” kanë paraqitur nismën e tyre për ngritjen e një monumenti për ish presidentit serb Slob
Giannakopoulos: Greqia nuk po ushtron trysni për çështjen e emrit të Maqedonisë Një lidhje me cështjen e emrit të Maqedonisë zëdhënësi i qeverisë greke, Dimitris Giannakopoulos, në një intervisë për t
Detaji i frikshëm në vrasjen e Ivanoviqit (VIDEO) Oliver Ivanoviç u vra sot në Mitrovicë teksa po hynte në zyrat e partisë së tij. Ai u qëllua me 4 plumba nga një autor e
Hoxha takohet me komisionerin e vizave, asgjë konkrete për liberalizim Ministrja e Integrimit Evropian, Dhurata Hoxha, gjatë qëndrimit në Strasburg, është takuar me Komisionarin e Bashkimit E
Kryetari i ri i Kumanovës: Gjëra të mira po vijnë... Kryetari i ri i komunës së Kumanovës, Maksim Dimitrievski në llogarinë e tij në Facebook ka shkruar një post ku ka theks
Paul Papadimitriou, surpriza e fundit e AllWeb Në 12 Tetor, Tirana do të jetë vendi ku marketerët më të mirë dixhital, inovatorët dhe folësit do të bashkohen për edici
BDI mbështet LSDM-në në Kumanovë BDI në zgjehjet lokale në Kumanovë do të garojë vetëm në listat për këshilltarë, ndërsa do të mbështesë kandidatin për k
Humb punën në treg sepse shau ish-kryeminisrin Një shitës në një tezgë në tregun e Probishtipit ka humbur punën dhe është rrahur, pasi ka sharë ish-kryeministrin Emil
Gruevski dhe Dimitriev, në takim me Gjorge Ivanovin Presidenti i Maqedonisë, Gjorge Ivanov, do të presë në takim liderin e opozitës Nikolla Gruevski dhe ish-kryeministrin t