999 rezultate për

dili

Vetmia po aq e rrezikshme sa duhanpirja dhe mbipesha Vetmia mund të shkurtojë vite të tëra nga jeta juaj dhe është po aq e rrezikshme sa pirja e duhanit ose të qenit obezë,
"Kajmaku s’ka bërë asgjë më shumë", ish-ministri reagon për arrestimin e Ramës në Bolonja Ish-ministri i Drejtësisë, Ylli Manjani ka komentuar deklaratën e Ramës se ishte arrestuar vite më parë në Bolonja të It
Dokumentet sekrete: Si u zbulua dhe u godit grupi "Bashkimi i çlirimit shqiptar anti-komunist" Publikohet historia e panjohur e zbulimit dhe goditjes së të ashtuquajturit grupi “Bashkimi i çlirimit shqiptar anti-kom
Zbërthehet i arrestuari për rrëmbimin e Jan Prengës: Çfarë bëra me trupin e pajetë Një ndër të arrestuarit për pengmarrjen dhe vrasjen e Jan Prengës ka vendosur të rrëfehet. Mësohet se Festim Bexhdil
Julian Deda-mesazh kryeministrit: Edo, nuk i ha njeri këto lot krokodili Aktori i njohur i humorit, Julian Deda, komenton vazhdimisht ngjarjet më të rëndësishme politiuke në vend. Kjo për fa
Zbulohet krokodili i madh sa një autobus (FOTO LAJM) Një specie e lashtë krokodili që peshonte deri në tre ton dhe ishte i gjatë sa një autobus kishte një kockë shtesë të ij
Nis marrja në pyetje e tre kandidatëve për drejtimin e SPAK Altin Dumani, Arben Kraja dhe Edvin Kondili do të dalin sot përballë Prokurorisë ku do të merren në pyetje me qëllim që
Shpërthen Fuga: Pashë lotë krokodili të një deputeteje Akademiku Artan Fuga ka shpërthyer në drejtim të deputetëve, që sipas tij kanë derdhur në këto ditë lot krokodili. Du
Spondiliartroza, mënyrat e trajtimit nga terapia fizike te medikamentet Trajtimi për spondiliatrozën cervikale varet nga ashpërsia e shenjave dhe simptomave tuaja. Qëllimi i trajtimit është le
Vajza i lan dhëmbët krokodilit, videoja bëhet virale (VIDEO) Edhe pse në fakt prindërit zakonish fusin në vaskën e fëmijëve një rosak apo lodra, këta prindër e kanë kaluar cakun.
Pamje që të thyejnë zemrën, krokodili gjigant përpin qenin me vetëm një hapje goje (VIDEO) Një video e rëndë ka qarkulluar në rrjete sociale, ku një krokodil gllabëron me një të hapur goje qenin që po notonte në
Peshkatari kap krokodilin gjigant vetëm me një peshqir (VIDEO) Një video është bërë virale në rrjet pasi nj eshkatar ka kapur një krokodil vetëm me një peshqir dhe disa fije litar.
Njihuni me kandilin, gjallesa e vetme që jeton në përjetësi Turritopsis dohrni, siç njihet me emrin e tij shkencor, eshte e vetmja krijesë në planetin tonë, e cila është e pavdeksh
Po shkonte me shpejtësi drejt vajzës, gruaja vret me një lëvizje krokodilin gjigant (FOTO LAJM) Ndoshta deri më sot keni dëgjuar pafund histori për burra që janë ndeshur me bisha të fuqishme dhe ia kanë dalë t’i mpos
U gjet në Gjermani 250 vjet më parë, identifikohet krokodili misterioz Një krokodil parahistorik që jetoi 180 milionë vjet më parë është identifikuar përfundimisht – gati 250 vjet pasi fosili
Përplasje titanësh mes krokodilit dhe anakondës 8 metra: Cili fiton në fund (FOTO LAJM) Fotografitë e pabesueshme tregojnë një luftë midis një anakonde 8-metërshe dhe një krokodili në ujërat e ëmbla të një kë
Përballje e çmendur, pitoni "shtrydh" krokodilin (FOTO LAJM) Dy zvarranikë kanë luftuar deri në vdekje në ujërat e Amazonës. Anakonda rreth 8.5 metra e gjatë shihet se si ka rrethua
Interes reciprok, kjo është arsyeja pse zogu futet në gojën e krokodilit dhe ai nuk e ha kurrë Marrëdhëniet ndërmjet kafshëve nuk është se janë të rralla, por një e tillë vërtet është interesante. Bëhet fjalë për
Beteja e humbur e krokodilit me luanët (VIDEO) Janë dy prej kafshëve më të rrezikshme në planet dhe grabitqarë të pashembullt që për vetë habitatin e tyre rrallë takoh
Vjedh krokodilin dhe dy pitonë nga kopshti zoologjik (VIDEO) Një hajdut është kapur në kamera në një kopsht zoologjik duke vjedhur një krokodil dhe dy pitonë. Ai hyri në Canberra