999 rezultate për

didi

Dritë jeshile? Zyra për Certifikim në KQZ rekomandon që Albin Kurtit t’i lejohet kandidimi Kryetarja e Komisionit Qendror të Zgjedhjeve, Valdete Daka, ka njoftuar se kanë pranuar rekomandimin për certifikimin e
Iu ndalua kandidimi në zgjedhje, reagon për herë të parë Albin Kurti Kreu i Lëvizja Vetëvendosje, Albin Kurti, ka folur sot për vendimin e KQZ-së që ai të mos jetë kandidat për deputet në z
VV nuk heq dorë nga kandidimi i Kurtit (VIDEO) Komisioni Qendror Zgjedhor (KQZ) ka pranuar të mërkurën verifikimin për 1,081 kandidatët për deputetë nga të gjitha subj
Kurtit iu ndalua kandidimi në zgjedhje, reagon LVV Ish-ministrja e Drejtësisë, Albulena Haxhiu ka reaguar, pasi Këshilli Gjyqësor i Kosovës i ka dorëzuar KQZ-së listën e k
Vetëm 6 minuta, zhbllokohet sfida Leicester-Chelsea (VIDEO) Kanë mjaftuar vetëm 6 minuta që Leicester të kalojë në avantazh ndaj Chelsea. Për vendasit autori golit është Wilfred
"Akoma nuk e besoj", Adriana Matoshi flet pas kandidimit për deputete (FOTO LAJM) Para disa ditësh Adriana Matoshi deklaroi se kishte vendosur t’i futej politikës. Ajo është përfshirë në listën e kandid
Deschamps i përgjgjet Moulinit: Çështja e Benzemas tek Franca ka përfunduar Selektori i Francës, Didier Deschamps, i është përgjigjuar kandidatit për president në Federatën franceze, Michel Moulin
E pazakontë: Shkon në stërvitje me fanellën e rivalëve të përjetshëm, rojet e sigurisë i mbyllin derën me forcë Një ngjarje e pazakontë ka ndodhur në Belgjikë. Lojtari i klubit të Antwerp ka zgjuar zemërimin e drejtuesëve të sku
Broja, futbollisti që po bën jehonë jo vetëm në Holandë por edhe në Itali Armando Broja po bën jehonë në mediat e huaja, falë paraqitjeve të zhvilluara me skuadrën e Viteshes në holandë, por edh
Ish-lojtari i Juventusit: Ja çfarë do t'i merrja Ronaldos I shitur nga Juventus te Montpellier gjatë verës së kaluar, Steph Mavididi, po tregon cilësitë e tijë në Ligue 1: sulmue
Xhaferraj ironizon kandidimin e Ramës në Durrës: Po i shpëtoi Burrelit, do t’i mbetet Surrelit Kreu i degës së Partisë Demokratike në Durrës, Ferdinand Xhaferraj ka denoncuar qeverinë lidhur me fondin e rindërtimit.
Kushtetuesja në ngërç, KED i ndalon kandidimin ish-këshilltarit të Metës KED sot i ka ndaluar kandidimin Shaqir Hasanaj për vendin vakant në Gjykatën Kushtetuese. Në mbledhjen e radhës ky in
KPA i ndaloi emërimin për 15 vjet, KED ndalon kandidimin e Regleta Panajotit për në Gjykatën Kushtetuese Këshilli i Emërimeve në Drejtësi ka marrë vendim të mos lejojë Regleta Panajotin në garën për Kushtetuese. Pas mirati
Katër muaj pas kandidimit, Casillas tërhiqet nga gara për president të Federatës Spanjolle të Futbollit Iker Casillas njoftoi në muajin shkurt se kishte vendosur të kandidonte në zgjedhjet e ardhshme për presidencën e Federa
"Derbi" i Madridit në garë për yllin e Licester City-t Derbi i Madridit duket se është spostuar në merkato tashmë, ku Reali dhe Atletico interesohen për të njëjtin lojtar. Bëh
Rio Ferdinand i këshillon United këta 3 mesfushorë Legjenda e Man.United ka këshilluar "djajtë e kuq" transferimin e tre mesfushorëve gjatë merkatos së verës, ku bëhet fja
Didier Drogba ndihmoi për të ndaluar luftën civile në vendin e tij Ishte data 8 tetor e vitit 2005. Matematika e kualifikimit për Kupën e Botës “Gjermania 2006” ishte e thjeshtë. Një f
Franca e vendos, pas Deschamps në stolin e kombëtares do të ulet Zinedin Zidane Franca i ka vënë syrin Zinedine Zidane për të zëvendësuar Didier Deshamps, pasi trajneri i kampionëve të botës të largoh
DETAJET/ Egjiptiani që u martua me tiransen, u fsheh në lavatriçe dhe plagosi Artan Didin Historia e celulës terroriste që u zbulua dje nga Policia Shqiptare, ku 4-shja e përbërë nga Peyman, Abdolkhaleg Malek Z
Ju kujtohet Didi nga "Njerëz dhe Fate"? Ja çfarë ka ndodhur me aktoren pas 17 vitesh (FOTO LAJM) “Njerëz dhe Fate” është padyshim një nga filmat që cdo familje shqiptare e ka parë. Tematika që ajo trajtonte ishte mjaf