999 rezultate për

dias

Wanda "burgos" Icardin në Milano?! E ardhmja e Mauro Icardit është ende një rebus, me Interin që i ka bërë daljen zyrtarisht dhe Romën, Juventusin, Napolin
OSBE publikon raportin ligjor për lirinë e medias në Shqipëri OSBE-ja vlerëson se ka përmirësime të dukshme në paketën anti-shpifje të paraqitur nga qeveria. Në një analizë që i ësht
E BUJSHME/ De Laurenttis takim sekret me Wandan, Icardi mbush "xhepat" E ardhmja e Mauro Icardit mbetet e enigmë. Por së fundmi SportMediaset raporton se presidenti i Napolit De Laurentis do
Komiteti i Helsinkit kritikon ligjet kundër medias: AMA nuk është e pavarur Komiteti u shpreh në një blog mbi projektligjet e shumëdebatuara, të prezantuara nga qeveria si “paketa anti-shpifje”, d
Dhunimi i lirisë së shprehjes, të rinjtë mbyllin gojën me ERTV-në e Ramës (VIDEO) Qeveria siç e kishte paralajmëruar kohë më parë miratoi paketën anti-shpifje. Por kjo nuk u prit mirë nga Organizata
Si i mbyll gojën medias paketa anti-shpifje Projektligji për Shpifjen që kaloi të mërkurën në Këshillin e Ministrave, nuk mund të ishte veçse një akt hakmarrjeje nd
"Paketa anti-shpifje", Zëri Amerikës "shuplakë" Ramës: Qeveria kopjon ligje nga vende si Rusia Qarqet mediatike shqiptare shprehën sot shqetësimin e tyre mbi miratimin pa transparencë nga qeveria të një grupi ndrysh
BIRN: Qeveria i rikthehet praktikave drakoniane kundër medias Qeveria shqiptare bëri të ditur se ka miratuar dhe ka bërë gati për të dërguar në parlament të shumëdebatuarën “paketë a
Tiede "thumbon" Ramën: A dëshiron ende të më padisësh? Gazetari i ‘Bild’ Peter Tiede ka sfiduar sërish kryeministrin Rama, pasi ky i fundit tha se do ta padiste në gjykatën gj
Liria e medias/ Organizatat ndërkombëtare mbikqyrin Shqipërinë, kush është në listën e zezë Një delegacion i përbërë nga shtatë organizata globale që merren me lirinë e medias dhe mbrojtjen e gazetarëve ka qëndru
Shfajësohet prokuroria: Nuk kemi qëllim kufizimin e lirisë së medias Prokuroria e Krimeve të Rënda sqaron urdhrin e një dite më parë për ndalimin e publikimit në media të përgjimeve të dosj
UGSH raporton për protestën e djeshme: U veshën me uniformë policie dhe dhunuan gazetarët Gjatë protestës së djeshme të opozitës nuk u dhunuan vetëm qytetarë dhe policë por edhe gazetarë të terrenit dhe punonjë
Protestuesit dhunojnë një polic të infiltruar dhe ekipin e medias Një i ri është dhunuar nga protestuesit pasi e kanë cilësuar polic të infiltruar. Por sipas dëshmitarëve ai ishte një
Dita e Lirisë së Shtypit, Zëri Amerikës kritikon Ramën Në raportin e fundit të Reporterëve pa Kufij, Shqipëria humbi 7 vende për lirinë e medias. Ai nënvizoi se pati sulme nda
Basha: Gazetarët jo vegël propagande në duart e kryeministrit Kryetari i Partisë Demokratike Lulzim Basha ka dhënë një mesazh për ditën e lirisë së shtypit ku ka folur për gjendjen e
E bujshme, Juventusi shumë pranë yllit të Benficës Merkato e Juventusit ka marrë tjetër rrjedhë. Së fundmi Juventusi sërissh peshkon për te Benfica por jo për Joao Felix p
Borja Valero: Duhet të mposhtim Juven, Icardi është i pjekur Borja Valero ka folur për Sportmediaset në prag të ndeshjes kundër Juventusit këtë fundjavë. Spanjolli tregon rrugën
Kaq ka qenë dalja e votuesve në diasporë Dalja më e madhe deri në orën 18:30 ka qenë në përfaqësitë diplomatike konsullore në Berlin (64.47%), Bukuresht (64.29%)
Dybala zikaltër? Del në shitje uniforma e lojtarit (FOTO LAJM) Zërat reth interesimit të Interit për Paulo Dybala-n tashmë sa vjen e shtohen, dhe po bëhen sa më të vërteta. Së fun
PD thirrje ndërkombëtarëve: Liria e medias në rrezik, ndërhyni! (FOTO LAJM) Partia Demokratike iu ka kërkuar institucioneve ndërkombëtare të ndërhyjnë për t’iu ardhur në ndihmë mediave. Ish-de