999 rezultate për

dialogun

Vuçiç për dialogun me Kosovën: Serbia në situatë pothuajse të pashpresë Presidenti serb Aleksandar Vuçiç ka folur për dialogun me Kosovën, ka thënë se situata për Serbinë është pothuajse e pas
Albin Kurti: Nuk e shmangin dialogun me Serbinë, por një herë drejtësi e punësim Kryetari i lëvizjes Vetëvendosje, Albin Kurti, tha se nuk i nënçmon bisedimet me Serbinë por nuk mund t’i shndërrojë at
Kurti deklaroi se dialogun nuk e ka prioritet, BE-ja i kujton se duhet të përfundojë marrëveshjen Përfaqësuesi i lartë i Bashkimit Evropian, Josep Borrell dhe komisioneri për zgjerim, Oliver Varhelyi kanë bërë një dekl
Kurti për dialogun: Do ja kërkojmë borxhin Serbisë në çdo takim me ndërkombëtarët Kreu i Lëvizjes Vetëvendosje, Albin Kurti ka deklaruar për Kosova Press, se me ardhjen e tij në pushtet do ta nxjerrin K
Lajçak mbledh shtetet e BE-së, ka plane të reja për dialogun Kosovë-Serbi Emisari Special i BE-së për dialogun Kosovë-Serbi, Mirosllav Lajçak po i bën gati një vjet që nga emërimi i tij në këtë
Albright ndërmjetësuese për dialogun Kosovë-Serbi, irritohen rusët Madeleine Albright, sekretarja e shtetit që udhëhoqi aksionin për çlirimin e Kosovës pritet që të përfshihet në ndërmjet
Rinis dialogu mes Kosovës dhe Serbisë, detajet nga takimi i ardhshëm Para raundit të ri të bisedimeve, kryeministri Avdullah Hoti është shprehur, se Kosova në dialog, nuk po i bën favore Se
Osmani e prerë për dialogun me Serbinë: Dëgjoni rrëfimet e familjeve të viktimave Vjosa Osmani nëpërmjet një statusi në rrjetin social “Facebook” ka reaguar për jetët e humbura gjatë luftës së me Serbin
MPJD: Kosova të fillojë anëtarësimin në NATO, pastaj dialogun me Serbinë Ministria e Punëve të Jashtme dhe Diasporës e Republikës së Kosovës ka reaguar ashpër ndaj deklaratave të presidentit se
Ministri grek vizitë në Kosovë, mesazh për dialogun me Serbinë Ministri i jashtëm grek Nikos Dendias pati një vizitë zyrtare në Prishtinë. Gjatë vizitës, Dendias u takua me disa ng
​Hoti- Laçakut: Dialogu duhet të përfundojë me njohje reciproke Kryeministri i Kosovës Avdullah Hoti ka biseduar sot me të dërguarin special të Bashkimit Evropian për dialogun Miroslla
Kosovë-Serbi, zhvillohet sot takimi i radhës në Bruksel Përfaqësues të Kosovës dhe të Serbisë në vijim të dialogut këtë të enjte zhvillojnë takimin e radhës në Bruksel, me ndër
Fishkëllima dhe hedhje letrash, ndërpritet fjalimi i Hotit për dialogun Një incident ka ndodhur gjatë tryezës së organizuar nga KDI, e ku ishte duke folur kryeministri Hoti. Në momentin që
Tre ditë pas marrëveshjes, koordinatori për dialogun Kosovë-Serbi bën paralajmërimin e radhës Koordinatori shtetëror i Kosovës për dialogun me Serbinë, Skender Hyseni, ka bërë të ditur nga Brukseli të dielën, se ka
Hyseni i bindur: Do të shohim hapa konkretë në dialogun Kosovë-Serbi Bashkërenduesi i Kosovës për bisedimet me Serbinë, Skënder Hyseni tha të hënën në Uashington se Prishtina e sheh rolin e
Hyseni takon Palmer, çfarë ndodhi Skender Hyseni, koordinator i Kosoves për dialogun me Serbinë, ka zhvilluar në Washington një takim me emisarin Special
Haradinaj- Stublla dhe ministri francez diskutojnë për dialogun dhe vizat Ministrja e Punëve të Jashtme dhe Diasporës e Republikës së Kosovës, Meliza Haradinaj – Stublla, zhvilloi përmes telefon
Hoti i prerë për dialogun Kosovë-Serbi: Integriteti territorial nuk negociohet Kryeministri i Kosovës, Avdullah Hoti para deputetëve të Kuvendit të Kosovës përsëriti qëndrimin e tij se dialogu me Ser
Hoti flet sot për takimet me Vuçiç, dialogun me Serbinë dhe marrëveshjen Kryeministri i Kosovës, Avdullah Hoti sot duket se do të ketë ditën e ballafaqimit me përfaqësuesit e Kuvendit lidhur me
Vuçiç njofton ambasadorin rus për dialogun me Kosovën Presidenti i Serbisë, Aleksandar Vuçiç, e njoftoi ambasadorin e Rusisë në Beograd, Aleksandar Botsan Harchenko, në lidhj