999 rezultate për

dialogu

Përfundon takimi i Lajçak në Kosovë, ''kushti'' që i dha Kurti për dialogun me Serbinë Lajçak mbyll takimet në Kosovë, njihet me 'kushtin' e Përfaqësuesi i Posaçëm i Bashkimit Evropian për dialogun, Mirosll
Dialogu me Serbinë, Ahmeti dhe Kurti me qëndrime të kundërta Qëndrime diametralisht të kundërta të Albin Kurtit dhe Ali Ahmetit sa i përket dialogut mes Kosovës dhe Sërbisë. Sipa
Dialogu me Serbinë, ​Lajçak nesër nis vizitën treditore në Kosovë Një muaj para se t’i skadojë mandate, përfaqësuesi i posaçëm i Bashkimit Evropian për dialogun Kosovës-Serbi, Mirosllav
Dialogu Kosovë-Serbi, Lajçak viziton Kosovën në këtë datë Përfaqësuesi i Posaçëm i Bashkimit Evropian për Dialogun Prishtinë-Beograd, Miroslav Lajçak, do ta vizitojë Kosovën nga
Vuçiç për dialogun me Kosovën: Serbia në situatë pothuajse të pashpresë Presidenti serb Aleksandar Vuçiç ka folur për dialogun me Kosovën, ka thënë se situata për Serbinë është pothuajse e pas
Kurti sjell tone të reja në Bruksel Fitorja e Albin Kurtit sjell tone të tjera edhe në dialogun midis Beogradit dhe Prishtinës, por edhe legjitimitetin e ne
Albin Kurti: Nuk e shmangin dialogun me Serbinë, por një herë drejtësi e punësim Kryetari i lëvizjes Vetëvendosje, Albin Kurti, tha se nuk i nënçmon bisedimet me Serbinë por nuk mund t’i shndërrojë at
Amerika thirrje Kurtit: Jepi përparësi dialogut me Serbinë Zëdhënësi i Departamentit Amerikan të Shtetit, Ned Price, tha se SHBA-ja do ta inkurajojë qeverinë e re të Kosovës që sa
Kurti deklaroi se dialogun nuk e ka prioritet, BE-ja i kujton se duhet të përfundojë marrëveshjen Përfaqësuesi i lartë i Bashkimit Evropian, Josep Borrell dhe komisioneri për zgjerim, Oliver Varhelyi kanë bërë një dekl
Kurti për dialogun: Do ja kërkojmë borxhin Serbisë në çdo takim me ndërkombëtarët Kreu i Lëvizjes Vetëvendosje, Albin Kurti ka deklaruar për Kosova Press, se me ardhjen e tij në pushtet do ta nxjerrin K
Lajçak mbledh shtetet e BE-së, ka plane të reja për dialogun Kosovë-Serbi Emisari Special i BE-së për dialogun Kosovë-Serbi, Mirosllav Lajçak po i bën gati një vjet që nga emërimi i tij në këtë
14 shkurti referendum, Kurti: Dialogu me Serbinë jo mbi bazën e hartave Kreu i Lëvizjes Vetëvendosje, Albin Kurti, thotë se 14 shkurti do të jetë referendum që do t’u mundësojë qytetarëve të z
"Herën tjetër eja dhe më përqafo", zbulohet dialogu mes Chiesas dhe Dybalas (VIDEO) Mikrofonët në terren kapën dialogun midis Federico Chiesa dhe Paulo Dybala pas golit të hapjes së Juventusit në San Siro
Albright ndërmjetësuese për dialogun Kosovë-Serbi, irritohen rusët Madeleine Albright, sekretarja e shtetit që udhëhoqi aksionin për çlirimin e Kosovës pritet që të përfshihet në ndërmjet
​Dialogu Kosovë-Serbi rifillon të enjten, diskutimet e para Të enjten do të rifillojë dialogu Kosovë-Serbi në nivel të ekspertëve. Në Bruksel pritet të vazhdohet diskutimi ndërmjet
Rinis dialogu mes Kosovës dhe Serbisë, detajet nga takimi i ardhshëm Para raundit të ri të bisedimeve, kryeministri Avdullah Hoti është shprehur, se Kosova në dialog, nuk po i bën favore Se
Osmani e prerë për dialogun me Serbinë: Dëgjoni rrëfimet e familjeve të viktimave Vjosa Osmani nëpërmjet një statusi në rrjetin social “Facebook” ka reaguar për jetët e humbura gjatë luftës së me Serbin
Osmani reagon ndaj BE-së: E trajton Serbinë si një fëmijë të llastuar Ushtruesja e Detyrës së Presidentes së Kosovës, Vjosa Osmani, ka reaguar ndaj heshtjes së BE-së, dukke e kritikuar atë p
Reagimi i Avdullah Hotit pas kërcënimit për luftë nga Aleksandër Vuçiç Kryeministri Avdullah Hoti në një konferencë shtypi i ka quajtur jo adeukaute deklarimet e presidentit të Serbisë, Aleks
MPJD: Kosova të fillojë anëtarësimin në NATO, pastaj dialogun me Serbinë Ministria e Punëve të Jashtme dhe Diasporës e Republikës së Kosovës ka reaguar ashpër ndaj deklaratave të presidentit se