999 rezultate për

dialog

Osmani e prerë për dialogun me Serbinë: Dëgjoni rrëfimet e familjeve të viktimave Vjosa Osmani nëpërmjet një statusi në rrjetin social “Facebook” ka reaguar për jetët e humbura gjatë luftës së me Serbin
Osmani reagon ndaj BE-së: E trajton Serbinë si një fëmijë të llastuar Ushtruesja e Detyrës së Presidentes së Kosovës, Vjosa Osmani, ka reaguar ndaj heshtjes së BE-së, dukke e kritikuar atë p
Reagimi i Avdullah Hotit pas kërcënimit për luftë nga Aleksandër Vuçiç Kryeministri Avdullah Hoti në një konferencë shtypi i ka quajtur jo adeukaute deklarimet e presidentit të Serbisë, Aleks
MPJD: Kosova të fillojë anëtarësimin në NATO, pastaj dialogun me Serbinë Ministria e Punëve të Jashtme dhe Diasporës e Republikës së Kosovës ka reaguar ashpër ndaj deklaratave të presidentit se
BE: Kosova duhet ta kuptojë se dialogu nuk ka alternativë Bashkimi Evropian ka kërkuar nga Kosova dhe Serbia vazhdimin e dialogut dhe arritjen e kompromisit. Dialogu mes Kosov
COVID-19/ Hoti paralajmëron kosovarët: Mund të kemi mbyllje totale! Kryeministri i Kosovës, Avdullah Hoti paralajmëron se Kosova po shkon sërish drejt mbylljes totale, për shkak të përkeqë
BE: Dialogu ndërmjet Kosovës dhe Serbisë duhet të vazhdojë Aktakuzat e fundit nga Gjykata Speciale dhe kundërshtitë për themelimin e Asociacionit nuk pritet të pezullojnë dialogun
Ministri i Drejtësisë në Kosovë kërkon pezullimin e dialogut me Serbinë Aleanca për Ardhmërinë e Kosovës (AAK), parti që është pjesë e koalicionit qeverisës, ka kërkuar në mbledhjen e Qeverisë
Meta i prerë: Të vendoset menjëherë dialogu mes Qeverisë dhe naftëtarëve Presidenti Ilir Meta ka bërë një postim në rrjetet sociale kur i kërkon Qeverisë të vendosë dialogun me grevistët e Ball
Mustafa: Dialogu me Serbinë po e humb kuptimin Kryetari i Lidhjes Demokratike të Kosovës, Isa Mustafa thotë se për shkak të sjelljes së Serbisë dhe të Bashkimit Evropi
Zv.kryeministri i Kosovës: S'ka tema tjera me Serbinë përveç njohjes reciproke Ndonëse virtualisht dy liderët diskutuan pas rreth dy muajve nga takimi i fundit i tyre në Bruksel. Por, dallimet për
BE-ja nuk e di kur mund të vazhdojë dialogu Kosovë-Serbi Bashkimi Evropian ende nuk e di se kur do të vazhdohet me takimet mes delegacioneve të Kosovës dhe Serbisë në kuadër të
Lajçak: Dialogu Kosovë-Serbi ka për qëllim normalizimin e marrëdhënieve dhe afrimin drejt BE-së Përfaqësuesi Special i Bashkimit Evropian për Dialogun Kosovë-Serbi dhe çështje tjera rajonale të Ballkanit Perëndimor,
Ministri grek vizitë në Kosovë, mesazh për dialogun me Serbinë Ministri i jashtëm grek Nikos Dendias pati një vizitë zyrtare në Prishtinë. Gjatë vizitës, Dendias u takua me disa ng
​Hoti- Laçakut: Dialogu duhet të përfundojë me njohje reciproke Kryeministri i Kosovës Avdullah Hoti ka biseduar sot me të dërguarin special të Bashkimit Evropian për dialogun Miroslla
Kërkesa e Haradinajt për pjesëmarrje në dialog, vetëm për konsum elektoral dhe rritje të pazareve politike Ish-kryeministri i Kosovës dhe kreu i Aleancës për Ardhmërinë e Kosovës, Ramush Haradinaj si duket do t’i tërheqë nga de
Kosovë-Serbi, zhvillohet sot takimi i radhës në Bruksel Përfaqësues të Kosovës dhe të Serbisë në vijim të dialogut këtë të enjte zhvillojnë takimin e radhës në Bruksel, me ndër
Fishkëllima dhe hedhje letrash, ndërpritet fjalimi i Hotit për dialogun Një incident ka ndodhur gjatë tryezës së organizuar nga KDI, e ku ishte duke folur kryeministri Hoti. Në momentin që
Dialogu në Bruksel, Borrell: Përballje me të gjitha çështjet e hapura Përfaqësuesi i lartë i Bashkimit Evropian për Politikë të Jashtme dhe Siguri, Josep Borrell tashmë është duke zhvilluar
Tre ditë pas marrëveshjes, koordinatori për dialogun Kosovë-Serbi bën paralajmërimin e radhës Koordinatori shtetëror i Kosovës për dialogun me Serbinë, Skender Hyseni, ka bërë të ditur nga Brukseli të dielën, se ka