999 rezultate për

diabet

Kuroni diabetin dhe sëmundjet e frymëmarrjes me karafil Karafilat janë sythat e lules së pemëve të familjes Myrtaceae. Me emrin shkencor Syzgium aromaticum, kjo bimë është e lo
Jeni me diabet? Zbuloni ushqimet që s’duhet t’i fusni në gojë Sipas Gerald Bernstein, drejtor i Institutit të Diabetit në qendrën mjekësore të Nju Jorkut, pacientët e prekur nga diab
Pse duhet ta hapni dritaren gjatë natës Hapja e dritares në dhomën tuaj të gjumit gjatë natës për të lejuar hyrjen e ajrit të pastër është zgjidhja më e mirë pë
Pse duhet ta hapni dritaren gjatë natës Hapja e dritares në dhomën tuaj të gjumit gjatë natës për të lejuar hyrjen e ajrit të pastër është zgjidhja më e mirë pë
Pse duhet ta hapni dritaren kur flini Hapja e dritares në dhomën tuaj të gjumit gjatë natës për të lejuar hyrjen e ajrit të pastër është zgjidhja më e mirë pë
5 arsye për të shtuar bizele në dietën tuaj Mësoni gjithçka rreth superushqimeve që do t’ju ndihmojnë të jetoni një jetë më të gjatë dhe më të shëndetshme. Devinder
Njihuni me ushqimin që lufton dhjamin e tepërt dhe diabetin Diabeti, dhjami i tepert apo shenjat e rrudhave shpesh kanë të përbashkët jetesën jo të shëndetshme ndaj duhet të kini p
Pse ngrënia e kosit ndihmon në parandalimin e sëmundjes që prek miliona njerëz në botë Diabeti është një sëmundje kronike që shkaktohet nga nivelet shumë të larta të sheqerit. Studimet e fundit tregojnë s
Pija e duhur që ul rrezikun e diabetit të tipit 2 me 60% Në rrjet mund të gjenden informacione të ndryshme dhe shpesh kontradiktore mbi rolin e kafesë tek sheqeri në gjak apo di
Pse ngrënia e kosit ndihmon në parandalimin e sëmundjes që prek miliona njerëz në botë Studimet e fundit tregojnë se rituali i ngrënies së kosit çdo ditë do të ndihmontë në reduktimin e riskut për diabetin e
Ngrënia e kosit ndihmon në parandalimin e sëmundjes që prek miliona njerëz në botë Studimet e fundit tregojnë se rituali i ngrënies së kosit çdo ditë do të ndihmontë në reduktimin e riskut për diabetin e
Kujdes! Ky është çaji që nuk duhet ta ndani në ditët e ftohta Stina e dimrit është ideale për konsumimin e çajit të trëndafilit të egër i cili rigjallëron organizmin, e mbron atë nga
A mund të hani hudhër nëse keni diabet? Njerëzit që kanë diabet nuk janë në gjendje të prodhojnë mjaftueshëm insulinë ose të përdorin insulinën që trupi i tyre
Jo vetëm diabeti, sëmundjet e tjera që vijnë nga konsumi i tepërt i sheqerit! Pa sheqer, disa ushqime nuk kanë shije. Fatkeqësisht, sheqeri nuk është aq i mirë për trupin dhe shëndetin tuaj, aq sa s
Kujdes me ëmbëlsirat gjatë festave, si të kuptoni a vuani nga diabeti Diabeti është një nga sëmundjet nga e cila preket një pjesë e mirë e popullsisë sonë. Në fakt ka disa lloje diabeti: tip
Kujdes! Ky është çaji që nuk duhet ta ndani në ditët e ftohta Stina e dimrit që po afron është ideale për konsumimin e çajit të trëndafilit të egër i cili rigjallëron organizmin, e m
"Diabetikët, një nga grupet më të prekura", mjeku: Kortizonikët nuk janë karamele “Barnat kortizonike po përdoren masivisht dhe ndoshta jo gjithmonë në mënyrë racionale për trajtimin e COVID-19”. Një sh
Kujdes! Ky është çaji që nuk duhet ta ndani në ditët e ftohta Stina e dimrit që po afron është ideale për konsumimin e çajit të trëndafilit të egër i cili rigjallëron organizmin, e m
Nga kolla te diabeti, si ta shfrytëzojmë lëngun e qepës Kolla është reagim i trupit ndaj një irritimi në grykë dhe mund të shkaktohet nga alergjitë, azma, pneumonia, virozat ap
Kjo është sëmundja që po vret më shumë se koronavirusi Një sëmundje e cila i rrezikon shumë jetën qytetarëve dhe nuk duhet neglizhuar, është diabeti. Instituti i Shëndetit