999 rezultate për

dhimbje

"Ulërima nga dhimbjet e sinfoni kollërash", pacienti tregon ç'i panë sytë tek Infektivi Një prej pacientëve që fitoi betejën me koronavirusin ka rrëfyer në Facebook eksperiencën e tij me sëmundjen. Edmond Mar
Gazetari shqiptar i prekur nga Covid-19 tregon simptomat dhe bën thirrjen e fortë Gazetari Berat Buzhala, i cilika rezultuar pozitiv me koronavirus, thotë se është në ditën e gjashtë të simptomave të vi
4-vjeçari jeton me dhimbje, mamaja: Nuk kemi mundësi për të kryer operacionin Emisioni investigativ "BOOM" në RTV Ora solli këtë të premte në rubrikën "Shqipëria pa filtra", historinë e një 4 vjeçar
Me zërin që i dridhet, Sokol Balla njofton me dhimbje LIVE humbjen e babait (VIDEO) Mbrëmja e djeshme nuk ishte aspak e lehtë për moderatorin dhe gazetarin Sokol Balla i cili doli LIVE në emision edhe pse
Fansja e zjarrtë e Milan bën me dhimbje koke gjithë "Instagramin" (FOTO LAJM) Shpeshherë më shumë sesa futbollistët namin në rrjete sociale e bëjnë fanset e tyre të zjarrta. Këtë herë ka qenë Car
Shenjat paralajmëruese të atakut kardiak që asnjë vajzë mbi 25 vjeç s'duhet të injorojë Goditjet në zemër, njohur ndryshe edhe si ataku kardiak, janë një prej shkaktarëve kryesorë të vdekshmërisë në vende të
Vajza i kërkon falje nënës: Të kam shkaktuar dhimbje, nuk të mbrojta kurrë! Debatet dhe mosmarrveshjet e vazhdueshme në një çift në disa raste mund t’i çojnë drejt divorcit. Secili nga ish-partner
Gattuso me "dhimbje koke" para sfidës me Interin Pas 105 ditësh Napoli rikthehet në fushë për të luajtur të shtunën në mbrëmje kundër Interit ndeshjen e kthimit të gjysm
Nëse keni dhimbje fyti në këtë sezon, këtë gjë nuk duhet ta bëni asnjëherë Është ajo periudhë e vitit kur të gjithë njerëzit fillojnë të kenë shqetësime nga alergjitë dhe nga temperaturat që ndry
Nga dhimbjet e kyçeve, tek kurimi i kollës dhe akneve: ǒndodh kur përziejmë limon dhe kanellë Limoni dhe kanella, kanë secili një sërë përfitimesh shëndetësore Limoni njihet për cilësitë që ka në forcimin e sist
Çdo dhimbje koke sinjalizon një problem shëndetësor, çfarë duhet të dini Dehidratimi, pozicionimi i keq i trupit dhe lodhja e syve janë disa prej shkaktarëve të dhimbjeve të kokës. Në shumë
Këshilla për ruajtje të shëndetit gjatë përdorimit të telefonit Përdorimi i tepërt i telefonit celular ju shkakton dhimbje të tmerrshme të të qafës dhe shpatullave. Nëse ju e mbani
Si rrallëherë, Princi William flet për dhimbjen që i shkaktoi humbja e së ëmës (FOTO LAJM) Princi William dhe Dukesha Kate janë izoluar në shtëpinë e tyre në Anmer Hall së bashku me fëmijët. Megjithatë ata nuk e
Flick me dhimbje "koke", Thiago mungon ndaj Dortmundit Një nga mesfushorët më të mirë në Evropë, Thiago Alcantara, nuk do të jetë i gatshëm për ndeshjen kundër Borussia Dortmu
Vini re! Ushqimet që duhet të hani kur ju dhemb koka Dhimbjet e kokës janë të bezdisshme dhe shkaktojnë probleme nëse janë të shpeshta. Më poshtë iu sjellim disa ushqime
Beatrix kujton dhimbjen që i ka shkaktuar mungesa e tij: Më ka marr malli (FOTO LAJM) Këngëtarja e njohur, Beatrix Ramosaj, ka treguar me anë të disa postimeve se sot është një ditë e dhimbshme për të.
"Do t'iu urrej gjithë jetën", reagimi i ashpër i Aida Shtinos për Teatrin (FOTO LAJM) Një pjesë e madhe e artistëve shqiptar kanë reaguar për shëmbjen e Teatrit Kombëtar duke e quajtuar atë si ditë zie për
Këngëtarja e famshme në zi, humb të birin 21-vjeçarë nga mbidoza (FOTO LAJM) Melissa Etheridge, këngëtarja e njohur amerikane po kalin periudhën më të trishtë të jetës së saj, pasi i biri 21 vjeçar
11 mjekimet popullore të gjysheve tona që çuditërisht funksionojnë! Shumë shpesh, mjekimet pupullore të gjysheve tona duket se funsionojnë! Prandaj, do zbulojmë në këtë arikull 11 prej kët
Flokë me yndyrë? Ja çfarë duhet t’i shtoni shampos tuaj Ne të gjithë i shtojmë kripë ushqimeve në përditshmëri, por vetëm pak njerëz janë të vetëdijshëm se kripa mund të jetë n