999 rezultate për

detin

Rrëzohet helikopteri ushtarak në detin Adriatik Një helikopter ushtarak i Kroacisë ëqshtë rrëzuar ditën e sotme gjatë stërvitjes në detin Adriatik. Ngjarja u konfirm
Edhe ngjyra e dyllit të veshit tregon shumë për shëndetin tuaj Ngjyra e dyllit nga veshët mund të tregojë mjaft për shëndetin tuaj, ndërkohë qe se çfarë ato ngjyra mund të tregojnë.
7 përfitime nga dushi i mëngjesit me ujë të ftohtë Nëse nuk jeni mësuar të bëni dush me ujë të ftohtë mund të reduktoni gradualisht temperaturën e ujit dhe të adaptoni kët
Aktorët "shpërthejnë" në vaj: Ishim në mes të punës kur mësuam për Xhevdetin, ngrimë Një humbje e madhe në kinematografinë shqiptare la pas ndarja nga jeta e aktorit të mirënjohur shqiptar Xhevdet Ferri. A
Pesë mënyra për ta përmirësuar shëndetin mendor në vitin 2020 Në një dekadë ku stresi, depresioni dhe ankthi janë prezentë gjithandej, është shumë e rëndësishme të punojmë dhe ta mba
Çfarë janë ushqimet ultra të procesuara dhe a janë të dëmshme për shëndetin E dëgjoni gjatë gjithë kohës: konsumoni më pak ushqime të procesuara apo të përpunuara. Por çfarë janë ushqimet e proces
Pse dhe si duhet ta pastrojmë gjuhën për të shpëtuar nga problemet me shëndetin Nuk janë vetëm dhëmbët tuaj, por edhe gjuha që kërkon një trajtim të veçantë. Shkencëtarët thonë se pastrimi i saj rregu
Ulje drastike temperaturash, si pritet të jetë moti nesër Ditën e diel, moti në vend parashikohet me vranësira mesatare e të dendura përgjatë lindjes. Gjatë ditës do të bëhen
Aq më e zezë çokollata, aq më mirë për shëndetin tuaj Hulumtimet e reja zbulojnë se çokollatat e zeza janë të mahnitshme për shëndetin e njeriut. Edhe më parë studime të s
Aq më e zezë çokollata, aq më mirë për shëndetin tuaj Hulumtimet e reja zbulojnë se çokollatat e zeza janë të mahnitshme për shëndetin e njeriut. Edhe më parë studime të s
Pesë gjërat që buzët tregojnë për shëndetin tuaj Buzët tona kanë më shumë se një milion mbaresa nervore dhe janë shumë më të ndjeshme se majat e gishtave. Çarje në qo
Paralajmërojnë mjekët: Po vini në rrezik shëndetin me këto gabime që bëni përditë Hidhni kokën prapa nëse hunda juaj po rrjedh gjak, thithni helmin nga një gjarpër, lani dhëmbët menjëherë pasi të keni n
Ruani shëndetin duke llogaritur orët e të ngrëenit Të ndërprisni ushqimin për 16 deri në 18 orë mund të jetë çelësi i trajtimit të një sërë problemeve me shëndetin. Edhe n
Të kesh një qen është mirë për zemrën dhe të zgjatet jeta Shkenca dhe shëndeti shpesh shkojnë paralelisht dhe u japin përgjigje pyetjeve të zakonshme. Më e habitshme është ajo që
Pesë shprehje për një jetë të gjatë e të shëndetshme Të gjithë njerëzit duan ta jetojnë një jetë të gjatë, të lumtur e të shëndetshme. Por, një qëllim i tillë mund të arr
Probleme me shëndetin, bashkëshorti i Mbretëreshës Elizabeth dërgohet në spital (FOTO LAJM) Princi Philip, bashkëshorti i Mbretëreshës Elizabeth II është dërguar në spital me urgjencë. Lajmin e ka bërë të dit
Si të përdorni mjaltin për shëndetin perfekt të lëkurës? Mjalti është një ushqim fantastik për shëndetin e njeriut. Mjalti i bën mirë organizmit nga jashtë brenda. Ai ësht
Mjekët paralajmërojnë: Profesioni i shoferit është shumë i rrezikshëm për shëndetin Bazuar në një studim 13-vjeçar, specialistë nga Universiteti i Harvardit kanë përcaktuar se profesioni i shoferit është
Bëni kujdes, nishanet në trupin tuaj mund t’ju sinjalizojnë një rrezik të madh për shëndetin Një person, mesatarisht ka rreth 30-40 nishane në trupin e tyre. Për fat të mirë, nuk ka asnjë lidhje midis numrit të ni
A e dini se nishanet në trupin tuaj mund t’ju sinjalizojnë një rrezik të madh për shëndetin Një person, mesatarisht ka rreth 30-40 nishane në trupin e tyre. Për fat të mirë, nuk ka asnjë lidhje midis numrit të ni