999 rezultate për

destrojeri

Bien daullet e luftës, Anglia dërgon destrojerin në Gjirin Persik Situata në Gjirin Persik po përkeqësohet: Në mesin e tensioneve me Iranin, Britania e Madhe dërgon anijen e luftës “HMS
SHBA-të nxjerrin "përbindëshin" 4.2 miliard dollar, dridhen Rusia dhe Kina (FOTO LAJM) Marina e SHBA-ve ka futur në përdorim një "përbindësh" të vërtetë të oqeaneve duke treguar se nuk ka fuqi në botë që mun
Kina kërcënon anijen amerikane, zile lufte në Paqësor Kina e ka pësuar nga SHBA pas ardhjes në pushtet të Donald Trump dhe tashmë përpiqet t'i bëjë presion superfuqisë botëro
Turqit dhe grekët në prag të konfliktit, destrojeri amerikan lë Vlorën dhe niset për në Egje (FOTO LAJM) Amerikanët janë të parët që nuk u intereson një tensionim i mëtejshëm i situatës për aleatëve në NATO-s me një Rusi shum
Mallkimi i destrojerëve amerikan në Paqësor, dyshohet për sulm kibernetik (FOTO LAJM) Gjatë dy muajve të fundit, dy destrojerë të avancuar të Marinës së SHBA-së janë përplasur me anije të mëdha në Oqeanin P
Tankeri i naftës përplas destrojerin amerikan, 10 ushtarë të humbur 10 ushtarë të Marinës Amerikane janë të humbur për përplasjes së destrojerit USS John S. McCain me një tanker nafte të q
Përplasje titanësh në oqean, anija e mallrave godet destrojerin amerikan (FOTO LAJM) Rojet bregdetare është duke kërkuar për 7 marinarë të humbur për përplasjes tragjike të mëngjesit të sotëm të anijes së
Destrojeri amerikan injoron ishujt "artifical" të Kinës, tension në Paqësor (FOTO LAJM) Një destrojer amerikan ka lunduar ditët e fundit pranë ishujve artificial të bërë nga Kina në zonën e ishujve "Spratley"
A ka Rusia një armë "misterioze" që paralizon Marinën Amerikane? (FOTO LAJM) A ka Rusia një “armë misterioze” të aftë për të kërcënuar gjithë Marinën amerikane? Mediat në Rusi thonë se ushtria r
Tension në Mesdhe, Putini kërcënon anijet amerikane me destrojerin modern (FOTO LAJM) Mesdheu është "nxehur" ndjeshëm pas sulmit të ushtrisë amerikane me 59 raketa "tomahawk" ndaj bazës ajrore të ushtrisë s
Incident mes forcave iraniane dhe amerikane në ngushticën e Hormuzit (VIDEO) Katër anije të shpejta iraniane i janë afruar në distancë të afërt destrojerit amerikan Nitze në ngushticën e Hormuzit,