999 rezultate për

dervishaj

"U takuam edhe një herë", fjalët e fundit të Azem Hajdarit Mbrëmjen e djeshme gazetari Ferdinand Dervishaj ka folur për vrasjen ish-deputetit të Partisë Demokratike, Azem Hajdari
Shkarkohet nga detyra shefi i qarkullimit në Korçë dhe shtatë efektivë Shefi i qarkullimit të Qakrut Korçë, Ervin Dervishaj është shkaruar nga detyra. Dervishaj është pezulluar bashkë me
Këshilltari ligjor i Metës u arrestua në 2012-n për shpërdorim detyre? (FOTO LAJM) Ndërsa presidenti i Republikës, është përpjekur të ngrejë ditët e fundit skenarin artificial të një grushti shteti me le
OFL i dërgoi "letrën", kush është Plarent Dervishajt dhe lidhja me Lul Berishën Ditën e sotme, operacionit Forca e Ligjit ka nxjerrë emrat e dy personave të tjerë të cilët i shtohen listës për deklari
I shpëtoi atentatit, gjykata liron Bashkim Haxhian Bashkim Haxhia, njeriu që i shpëtoi në Durrës një atentati në qershor 2019, ku bashkë me të në makinë ndodheshin Plauren
45 plumba ndaj makinës ku ishte Julian Meçe dhe Plarent Dervishaj, lirohet Bashkim Haxhia Gjykata e Durrësit ka lënë të lirë, Bashkim Haxhiajn. Burime për abcnews.al bëjnë të ditur se trupa gjykuese ka dhënë ma
E FUNDIT/ Aksident në Librazhd, 3 persona dërgohen me urgjencë në spital Një aksident ka ndodhur ditën e sotme në Librazhd. Burime nga vendngjarja bëjnë me dije se një parakalim i gabuar ka shk
Inagurimi i "Arenës Kombëtare", Dervishaj: Do të jetë gati para Francës Stadiumi "Arena Kombëtare" që është në çastet e fundit të ndërtimit të tij, flitej se do të inaugurohej në takimin me Fr
Nis shtrimi i tapetit në "Arenën Kombëtare" (FOTO LAJM) Nëpërmjet një postimi në “Facebook”, anëtari i Komitetit Ekzekutiv në FSHF, Arben Dervishaj, i cili mbikëqyr edhe Komisi
Policia: Protestat në 29 e 30 qershor të kundërligjshme, kush cënon zgjedhjet 1-5 vjet burg (VIDEO) Protestat apo tubimet në datën 29 dhe 30 qershor janë të kundraligjshme dhe të dënueshme nga ligji penal. Kështu u shpre
LUFTË E VËRTETË/ Dalin pamjet e atentatit ndaj Plarent Dervishajt dhe Julian Meçes (VIDEO) Pak ditë më parë, Plaurent Dervishaj dhe Julian Meçe i shpëtuan vdekjes pas një atentati, gjatë të cilit ndaj tyre u zbr
DËSHMIA/ Luftë 20 minuta! Plarent Dervishaj tregon çfarë di për atentatin mafioz që për pak i mori jetën Plarent Dervishaj i shpëtoi atentatit të djeshëm në Durrës ku ishte sëbashku me shokun e tij Julian Meçe, të dy anëtarë
Atentati mafioz, si i shpëtoi burgut për 4 vrasje kunati i Lul Berishës Plarent Dervishajt, qe dje iu be atentat ne autostrade, njohur si kunati i Lul Berishes, në prill të vitit 2015, edhe ps
Makina u bë shosh nga plumbat, si i mbijetuan atentatit mafioz ushtarët e Lul Berishës Kanë qenë të paktën dy karikatore kallashnikovi që u derdhën mbi Plarent Dervishajn dhe Julian Meçen gjatë ditës së djes
45 plumba ndaj makinës së Julian Meçe, detaja të plota nga ngjarja Mbi 45 plumba kallashnikovi janë lëshuar në drejtim të Plarent Dervishaj dhe Julian Meçe, dy anëtarë të bandës së Durrës
Problem i papritur te "Arena Kombëtare", në rrezik inagurimi i stadiumit "Arena Kombëtare" është drejt përfundimit dhe është 90% gati. Një gjë të tillë e zbulon thotë Arben Dervishaj, shef i Se
PSG-Liverpool, në kujdesin e një shqiptari Edhe pak orë na ndajnë nga starti i supersfidës midis PSG-së dhe Liverpool që do të zhvillohet në ‘’Parc de Princes’’.
Arrestohet një 28-vjeçar në Vlorë për vrasjen e Vasil Dervishaj Policia e Vlorës ka bërë të mundur ndalimin dhe arrestimin e shtetasit Donel.SH., 28-vjeç banues në Vlorë. I riu aku
Arrestohet i dyshuari kryesor për vrasjen e biznesmenit në Vlorë Në kuadër të hetimeve për vrasjen e Vasil Dervishaj, policia e Vlorës bën me dije se ka vënë në pranga një nga autorët e
Zbardhen detajet e reja, si u ekzekutua me plumb në kokë vlonjati Dalin detaje te reja nga ngjarja e rende e ndodhur parmbreme ne qytetin e Vlores, ku biznesmeni Vasil Dervishaj u ekzeku