999 rezultate për

derri

Tragjedia, dhëndërri vdes pak orë pas martese Një grua e sapomartuar ka mbetur e shokuar pasi gjeti bashkëshortin e saj të vdekur vetëm pak orë pas dasmës. Danny E
Vendim i papritur: Lamtumirë ndërrimit të orës! Së shpejti nuk do të duhet më të përgatitemi për kohën e dimrit dhe atë të verës përmes orës. Presidenti i Komisioni
S'ka më ndërrim të orës, Komisioni Evropian merr vendimin suprizë Pas një sondazhi online për ndërrimin e orës në atë të dimrit dhe të verës, ku shumica e qytetarëve është shprehur kundë
Burri masakron derrin në mes të rrugë, pamje rrëqethëse nga Fieri (VIDEO) Një derr ka mundur të shpëtojë për pak çaste nga duart e kasapit, por nuk ka zgjatur shumë pasi ai ka ndjekur nga pas në
Mish derri dhe levrek hahet me paret e qytetarëve në drekën e qeverisë Thaçi 294 euro janë harxhuar na buxheti i shtetit në drekën e 23 marsit 2011-të Fatura ndër të tjera përmban sasi mishi të
Shkrihet rrjeti, si duken përsonazhet vizatimore në gjininë tjetër Jemi mësuar aq shumë duke i parë personazhe të caktuara në filmat vizatimorë në një gjini, saqë nuk e imagjinojmë dot s
Zbardhet takimi i Daçiçit me dhëndërrin e Trump, a do të ketë ndryshime kufijsh? Në një shkrim që gazeta Le Monde, e datës 15 gusht i ka kushtuar debatit të fundit për ndryshimin e kufijve mes Kosovës
"Ju kosovarët jeni rracë derri, mirë jua bëri serbi", e tmerrshme ajo që i ka ndodhur këtij pushuesi në Durrës Një rast aspak i këndshëm i ka ndodhur një shtetasi të Kosovës përderisa kishte vendosur t’i kalonte pushimet verore në
"Kanë qimen e derrit", njerëzit më të pafat në botë! (FOTO LAJM) Të gjithë kemi ditët tona të mira dhe ditët tona të këqija. Por ndonjëherë, situatat fatkeqe që na ndodhin shndërrohen n
Ky frut do të shpëtojë botën nga uria Një frut ekzotik që ka shijen e mishit të derrit mund të jetë zgjidhja për të gjithë njerëzit nëpër botë që vuajnë nga u
Nga derri te macja/ ja kë zgjedh "Akil" për ndeshjen e parë Vetëm një ditë na ndan nga nisja e Botërorit "Rusia 2018" dhe tifozët me zi po presin të bëjnë parashikimet e tyre.
Derri "Marcus" parashikon gjysmëfinalet e Kupës së Botës (VIDEO) Ky është derri i cili ka bërë dy parashikime të sakta historike – dhe po shpreson që të vazhdojë rekordin e tij të pathy
Nuhatësja e ndërrimit te jetës (FOTO LAJM) Një 24-vjeçare australiane pretendon se mund të nuhasë vdekjen. Ari Kala thotë se ndjen një aromë si të ëmbël kur qëndr
Shndërrimi i fanellave të 32 ekipeve pjesëmarrëse në Kupën e Botës (FOTO LAJM) Kur duhen më pak se dy javë nga fillimi i Kupës së Botës u mësua se fanela e Nigerisë që do të përdoret nga kombëtarja a
Nga artisti, make-up, gjaku i derrit, e deri tek morgu i spitalit: Si u inskenua vrasja e gazetarit rus Gazetari disident rus, Arkady Babchenko, ka zbuluar se autoritetet ukrainase kanë falsifikuar vdekjen e tij të martën, s
Trajektorja, refuzohet ndërrimi i trupit gjykues Në seancën e sotme gjyqësore “Trajektorja” u refuzua kërkesa e palës mbrojtëse për ndërrimin e trupit gjykues. Prokurorj
Titanik, Gruevski kërkon ndërrimin e trupit gjykues Për kërkesën e mbrojtjes për përjashtmin e gjykatësve në lëndën “Titanik”, do të vendosë Gjykata e Apelit. Avokati Elenk
Avokatët mbrojtës të Gruevskit kërkojnë ndërrimin e gjykatësve Në Gjykatën penale sot duhej të fillojë seanca për lëndën e PPS-së “Tanku”, por pas kërkesës së avokatëve të ish kryemin
Do t'i presë kokën derrit, por e pëson shumë keq vetë (VIDEO) Në rrjetet sociale është duke qarkulluar videoja e një fermeri, i cili merr sëpatën dhe përgatitet për t'i prerë kokën d
Pasi ta shihni këtë video, kurrë më nuk do t'i hani salçiçet (VIDEO) Salçiçet nuk përmbajnë asgjë organike dhe janë ushqime të përpunuara dhe pa vlera ushqimore. Ato prodhohen duke përd