999 rezultate për

derby

ZYRTARE/ Rooney lë përfundimisht futbollin Në nëntor të vitit 2020, Wayne Rooney nisi punën si trajner te Derby Conty. Njëherësh ai ishte në dispozicion edhe si
Planifikohet që Derby të shitet, Sheiku Khaled po e finalizon blerjen e klubit Shirja e Derby Countyt më në fund po finalizohet në javën e ardhshme, me Wayne Rooneyn që pritet të jetë trajneri i skua
Derby shkarkon trajnerin, Rooney bëhet lojtar-trajner Wayne Rooney ka marrë drejtimin e Derby county-t në Championship. Ish-sulmuesi legjendar i Manchester United, i cili mba
"Derby della Madonnina": Inter - Milan, formacionet zyrtare (FOTO LAJM) Janë publikuar formacionet zyrtare për ndeshjen Inter – Milan. Sonte, në kuadër të Serie A luhet ‘Derby della Madonni
Plagoset me armë të ftohta shoku i skuadrës së Rooney Mbrojtësi i Derby County, Andre Wisdom, shok skuadre me Wayne Rooney, është shtruar me urgjencë në spital pasi u plagos
Ronaldo: "Derby d'Italia" i mirë sa "El Clasico" Cristiano Ronaldo ka folur lidhur me "Derby d’Italia" i cili luhet këtë fundjavë. Juventus dhe Inter do të vihen përb
ZYRTARE/ Rooney futbollist dhe ndihmës trajner te skuadra e njohur angleze (VIDEO) Wayne Rooney është zyrtarisht futbollist i Derby County-t, skuadër që militon në Championship. 34-vjeçari ka firmosur pë
Rooney nis 2020-ën me ekip të ri Wayne Rooney mund të fillojë debutimin e tij në Derby County të enjten kur ata presin skuadrën e Barnsley. Shënuesi m
Policia e Shtetit zbardh detajet, si u kapën dy të rinjtë shqiptarë në Angli Policia shqiptare ka arrestuar dy shtetas shqiptarë në bashkëpunim me policinë angleze. Shqiptarët akuzohen se kanë
Ndahet nga jeta ish trajneri anglez Bota e futbollit ka marrë një lajm të hidhur mëngjesin e sotëm. Ish trajneri i njohur anglez,, Jim Smith ka ndërruar
Derby della Madonnina është gati, Milan-Inter: Formacionet zyrtare Ndeshja e 224-t e Derby della Madonnina është derbi më i madh i javës së katërt të Serisë A, pasi që Milani dhe Interi d
ZYRTARE: Rooney rikthehet në Angli si lojtar dhe si trajner Ish-kapiteni i Anglisë, Wayne Rooney, do të largohet nga klubi i Major League Soccer (niveli i parë i futbollit në Shtet
Supergoli i mesjavës vjen nga Championship (VIDEO) Derby Country fitoi me rezultatin 2-1 ndaj Wigan me përmbysje dhe rrugën e kthesës se hapi Mason Bennet me një gol të bu
Ish-lojtari i Chelseat kthehet përsëri në Angli Ish mbrojtësi i Arsenalit dhe Chelseat, Ashley Cole, ka marrë një ofertë për t’u rikthyer në futbollin anglez. Një ng
Chelsea shënon golin e dytë ndaj Derbyt (VIDEO) Chelsea ka arritur të shënojë edhe golin e dytë ndaj Derbyt në "Stamford Bridge". Është shënuar përsëri një autogol
Chelsea kalon në avantazh ndaj Derbyt Chelsea ka kaluar në avantazh ndaj Derby County në "Stamford Bridge". Është shënuar autogol nga mbrojtësi, ihuazuar
Formacionet zyrtare: Chelsea - Derby County Chelsea dhe Derby County do të ndeshen sonte në "Stamford Bridge", ndeshje e vlefshme për Carabao Cup. E bukura e kë
Higuain mund të shkuajë historinë për Milanin në derbi Gonzalo Higuain mund të bëhet argjentinasi i parë që do shënonte për Milanin në Derby della Madonnina ndaj Interit. N
Eliminim shokues, Lampard mposht Unitedin e Mourinhos (VIDEO) Manchester United ka pësuar një eliminim shokues sonte në Carabao Cup ndaj Derby. Skuadra e Jose Mourinhos pritej që
Manchester United kalon në avantazh ndaj Derbyt (VIDEO) Manchester United ka kaluar në avantazh ndaj Derby County në "Old Trafford". Ai që ka shënuar është mesfushori spanj