999 rezultate për

departamentin

Ambasada e SHBA-ve: Jemi të angazhuar që procesi i Vetingut të vazhdojë Ambasada amerikane në vendinn tonë ditën e sotme ka njoftuar se SHBAT-të janë angazhuar që të shohin procesin e vetingut
Media amerikane: Rasti i Shqipërisë, kush po e drejton politikën e jashtme të SHBA Nga Todd Wood, botuar në The Washington Times Kemi shkruar shpesh për “Never Trumpers” (Kurrë Trumpistë-t) në
Dëshira e Trumpit po çmend amerikanët, as mbeturinat nuk i heqin Arsyeja që buxheti i administratës shtetërore është bllokuar në SHBA, varet kryesisht nga kërkesa e presidentit Donald T
Arrestimi i njeriut të ISIS, SHBA falënderon policinë shqiptare Drejtësia amerikane ka falenderuar Policinë e shtetit shqiptar pasi vetëm nëpërmjet bashkëpunimit kanë arritur të arrest
Yee i vë kusht Serbisë: Jo në dy karrige, o me ne o me Rusinë Një deklaratë e zëvendësit të ndihmës-sekretarit amerikan të shtetit, Bryan Hoyt Yee, se Serbia nuk mund të ulet njëkohë
Lind macja me dy fytyra, tronditen banorët (FOTO LAJM) Trupi i një koteleje me dy fytyra është ruajtur nga shkencëtarët të cilët duan të hetojnë se çfarë e shkaktoi gjendjen e
Doli kundër urdhrit për ndalimin e emigrantëve, Trump shkarkon Prokuroren e Përgjithshme Presidenti amerikan Donald Trump ka shkarkuar nga detyra Prokuroren e Përgjithshme, Sally Yates pasi ajo refuzoi të zba
Doli kundër ligjit të emigrantëve, Trump shkarkon prokuroren e përgjithshme Donald Trump ka shkarkuar prokuroren e përgjithshme amerikane, pasi ajo e kundërshtoi në ligjshmërinë e ndalimit të tij
Rama pret zyrtarin e DASH, ja për çfarë u diskutua Kryeministri Rama ka zhvilluar një takim me Drejtorin për Europën Jugore dhe Qendrore në Departamentin e Shtetit. Kë
Mishel Barnier, udhëheqës i negociatave te "Brexit" Politikani francez që paraqiti projektin për rregullimin financiar pas krizës globale, u emërua sot si udhëheqësi i nego
Kërcënohet Shpend Ahmeti? Kryetari i komunës së Prishtinës, Shpend Ahmeti është kërcënuar, kështu raporton portali Arbresh.info. Sipas burime t
Behixhudin Shehabi, “bashkëpunëtor” në krimin ndaj kulturës shqiptare! Lëvizja për Reforma - PDSH shpreh keqardhje dhe zhgënjim që në Ministrinë e Kulturës së Maqedonisë, nuk ka kush të mbroj
Prokuroria e Kosovës urdhëron autopsi të re për 9 viktimat e Kumanovës Familjarët e nëntë shtetasve të Kosovës të vrarë në Kumanovë nuk i besojnë rezultateve të autopsisë së shtetit maqedonas
Kosova i dorëzon Platinit kërkesën për anëtarësim në UEFA Delegacioni i FFK-së, kryetari Fadil Vokrri dhe sekretari i përgjithshëm Eroll Salihu, sot në selinë e UEFA-s, janë taku
Taulant Balla në SHBA: Nevojë për një reformë të plotë për korrupsionin Gjatë një vizite dy ditore në SHBA, Taulant Balla ka bërë me dije se një reformë e plotë do të luftonte korrupsionin.
14 punonjës rrezikojnë 98 vite burg, veçohen Fullani e Golemi Prokuroria e kryeqytetit pritet që brenda javës që vjen të dorëzojë në dhomën penale të Gjykatës së Tiranës 14 kërkesa p
Vjedhja e bankës, nën hetim 70 persona Shtrihet pista e hetimit për vjedhjen e 7 milionë dollarëve nga Banka e Shqipërisë. Prokuroria pritet të marrë fillim
Podesta sjell në Tiranë një ish-zyrtare të DASH 'Podesta Grup' e cila lobon në Washington për llogari të qeverisë shqiptare ka sjellë si përfaqësuese të saj në Tiranë n
VV rrëfehet në departamentin e shtetit Subjekti i delegacionit të Lëvizjes Vetëvendosje në vizitën e parë të saj në SHBA do të shpjegojë programin e saj pasi k
Moore në Tiranë, kërkon garanci për mbarëvajtjen e zgjedhjeve Update- Vizita e drejtorit për Europën Qëndrore dhe jugore në Departamentin e Shtetit në Tiranë synon të krijojë besimin