999 rezultate për

demokratike

Meta vazhdon thirrjen për 2 marsin, cili është qëndrimi i Bashës Kreu i Partisë Demokratike, Lulzim Basha ka reaguar në lidhje me protestën e 2 Marsit të thirrur nga Presidenti Ilir Met
Xhaferi: Institucionet duhet të sigurojnë kushte zgjedhje të lira dhe demokratike Kryetari i Kuvendit, Talat Xhaferi në konferencë për shtyp duke ju drejtuar qytetarëve pas shpërndarjes së djeshme të Ku
Arben Gashi, shef i gupit parlamentar të Lidhjes Demokratike të Kosovës Arben Gashi do të jetë Shef i Grupit Parlamentar të Lidhjes Demokratike e Kosovës. Kështu është vendosur në mbledhjen e
Zyrtarët e VV dhe LDK shkojnë në Kuvend për nënshkrimin e marrëveshjes Zyrtarë të Lëvizjes Vetëvendosje dhe Lidhjes Demokratike të Kosovës sot janë parë dukë hyrë në Kuvendin e Kosovës. Kl
51 viktima nga tërmeti, Basha padit Veliajn, Lleshajn e Dakon për vrasje Tërmeti i 26 nëntorit në Shqipëri mori 51 jetë të pafajshme dhe lëndoi më shumë se 700 njerëz në disa qarqe të vendit.
Ministria e Lleshajt padit PD: Na dëmtuan imazhin, 1 milionë lekë dëmshpërblim! "Ministria e Brendshme kërkon nga Gjykata të njohë dëmin moral që ka shkaktuar Partia Demokratike në akuzat e saj, duke
Albin Kurti ka edhe 12 ditë nga Kushtetuta dhe 3 ditë kohë nga LDK për arritjen e koalicionit Lëvizja Vetëvendosje dhe Lidhja Demokratike e Kosovës assesi nuk janë duke arritur marrëveshjen për koalicionin qeverisë
Kuvendi do të shpërndahet më 3 shkurt, KSHZ thirrje për zgjedhje fer dhe demokratike Kuvendi i Maqedonisë pritet të shpërndahet më 3 shkurt, kjo u bë e ditur sot në takimin mes kreut të KSHZ-së dhe zv/krye
Shkrimi i BILD për lobimin rus të Bashës, reagon Partia Demokratike Gazeta e madhe gjermane i ka dedikuar një artikull të posacëm 675 mijë dollarëve të lobingut Rus për Partinë Demokratike
I nxorri "të palarat" Bashës për lobimin rus, BILD fshin shkrimin e publikuar Vetëm pak kohë pasi përgjimet e Bild shkaktuan një zhurmë të madhe në vendin tonë, pasi dilnin hapur aferat korruptive t
Pas Ramës, BILD i nxjerr "të palarat" Bashës për lobimin rus Vetëm pak kohë pasi përgjimet e Bild shkaktuan një zhurmë të madhe në vendin tonë, pasi dilnin hapur aferat korruptive t
Spasovski për qeverinë teknike: Është formuar që të zhvillohen zgjedhje demokratike Kryeministri teknik Oliver Spasovski tha se qeveria teknike është formuar që të zhvillohen zgjedhje të lira dhe demokrat
LDK prezanton ofertën e saj për formimin e qeverisë Lidhja Demokratike e Kosovës shpalosi të mërkurën ofertën e saj për formimin e qeverisë me lëvizjen Vetëvendosje. Anëtar
"Lutja" e deputetit gjerman për VV-në e LDK-në Deputeti gjerman, Nikolas Löbel, ka kërkuar nga Vetëvendosje dhe LDK që të krijojnë qeverinë.Deputeti gjerman nga radhët
Pas Shkodrës, Vorës dhe Vaut të Dejës, PD nxjerr një tjetër emër dhe i nis shkresë Prokurorisë Partia Demokratike ka nisur një kërkesë zyrtare ndaj Prokurorisë ku të verifikohet e kaluara e Kryebashkiakut të Mallaka
Kurti dhe Mustafa pritet të takohen në orën 15:00 Kryetari i Lidhjes Demokratike të Kosovës, Isa Mustafa, do të takohet në orën 15:00 me liderin e Lëvizjes Vetëvendosje,
Basha mbledh grupin e punës për reformën zgjedhore Kreu i opozitës Lulzim Basha ka mbledhur ditën e sotme grupin e punës për çështjen e reformës zgjedhore. Basha dhe al
Vrasja e gjeneralit iranian, PD: Mbështesim SHBA-të Partia Demokratike ka reaguar pas operacionit të sotshëm të SHBA-së, ku mbeti i vrarë gjenerali iranian Qasem Soleimani,
Sulmohet ambasada e Malit të Zi në Beograd, PD: Provokim ndaj paqes në rajon Partia Demokratike ka reaguar pas sulmeve mbi ambasadën e Malit të Zi në Beograd. Në një deklaratë, PD shprehet se në pë
Ndahet nga jeta një nga themeluesit e Partisë Demokratike (FOTO LAJM) Është ndarë nga jeta një nga bashkëthemeluesit e Partisë Demokratike në Fier, Edmond Ymeraj. Lajmin e hidhur e ka bër