999 rezultate për

demokrati

A ka ardhur koha që LDK të drejtohet nga një politikan i ri? Deri më tash vetëm Lutfi Haziri e ka shpallur kandidaturën për Kryetar të LDK-së. Burime kanë thënë se edhe Agim Veliu,
E motra nuk dogji mandatin, reagon djali i Azem Hajdarit Djali i Azem Hajdarit, Kiri Hajdari si edhe protestat e tjera është parë edhe ditën e sotme përkrah Berishës dhe Lulzim
Osmani: Zgjedhjet e drejta do ta konfirmojnë pjekurinë demokratike të vendit Zëvendëskryetari i Qeverisë për Çështje Evropiane, Bujar Osmani, së bashku me delegacionin e Sekretariatit për Çështje E
PD bën "hasha" Rudina Hajdarin pasi nuk dorëzoi mandatin Partia Demokratike ka reaguar pas deklaratës së Rudina Hajdarit e cila në një intervistë për Zërin e Amerikës, bëri të d
Dega e PD-së në Angli i bën thirrje shqiptarëve të udhëtojnë drejt Tiranës Protestës së 16 Marsit, e cila pritet të jetë më e madhja nga ato që ka organizuar opozita deri tani, do t'i bashkohen e
Mbërrijnë letërporositë nga Amerika, PD nën hetim për lobimin në Washington Në Prokurorinë e Tiranës kanë mbërritur letërporositë e kërkuara në Shtetet e Bashkuara të Amerikes për hetimin që po kr
Batoni lëshon "bombën": Vetëvendosja vjen në Shqipëri dhe shkrin PD e LSI “Në zgjdhjet e ardhshme do kemi Albin Kurtin në politikën shqiptare”. Kështu është shprehur analisti Baton Haxhiu i ftua
DASH thirrje të fortë opozitës: Mos i dorëzoni në masë mandatet Departamenti i Shtetit i bën thirrje opozitës në Shqipëri të mos i dorëzojë në masë mandatet dhe të dënojë publikisht dh
EMRAT/ Dy deputetë të PD-së nuk firmosin lënien e mandatit Pjesa më e madhe e deputetëve të Partisë Demokratike e firmosën menjëherë pas mbledhjes së Këshillit Kombëtar kërkesën p
Reagim rrufe i OSBE ndaj Bashës: Po minon demokracinë Vetëm disa minuta pas votimit në PD për të djegur mandatet ka reaguar menjëherë OSBE duke paralajmëruar Lulzim Bashën se
Mungoi në mbledhjen e LSI-së, demokrati i nxjerr të palarat deputetit? I vetmi deputet që nuk mori pjesë në mbledhjen e LSI-së ku u mor vendimi për djegien e mandateve, e konfirmuar edhe nga
Demokrati sulmon Ramën aty ku i "dhemb" më shumë Kryeministri Edi Rama me tërë ironinë e tij e krahasoi Partinë Socialiste më Juventusin duke sulmuar djegien e mandateve
40 persona në polici, reagon PD-ja Në orët e mbrëmjes, pas mbylljes së protestës së opozitës, Policia e Shtetit shoqëroi rreth 40 persona. Deputetët e P
PD: Nuk na duhet leja nga policia për protestën Partia Demokratike ka akuzuar Policinë e Shtetit se po vepron nën urdhrat politik të Edi Ramës, i cili, i frikësuar nga
Opozita i kërkon Qeverisë të japë dorëheqje Kërkesa e Shteteve të Bashkuara të Amerikës dhe Bashkimit Evropian për pezullimin e taksës doganore për mallrat e import
Pas Thaçit edhe Kadri Veseli i ngul thikën pas shpine Haradinajt Kadri Veseli dhe PDK kanë bërë një kthesë 180 gradë sa i përket taksës ndaj Serbisë duke e lënë në mes të rrugës Ramush
Çmime stratosferike, thirrja e fortë për dentistët: Mos e zbatoni urdhërin (FOTO LAJM) Pas vendimit të Urdhërit të Stomatologëve për dyfishimin e tarifave të shërbimeve dentare, Partia Demokratike ka pasur n
Opozita merr vendimin, kur do të organizohet protesta e madhe Opozita ka paralajmëruar me kohë një protestë të madhe kundësr qveerisë aktuale dhe vendimeve të saj. Pasditen e sotm
Rebelohet Salianji, dorëhiqet nga posti në PD dhe "thumbon" kolegët Deputeti demokrat Ervin Salianji, me anë të një statusi në profilin e tij të Facebook-ut, ka njoftuar dorëheqjen nga pos
Përfundon numërimi, këto janë emrat e fituesve të sekretariateve në PD Këshilli Kombëtar i Partisë Demokratike njofton se ka përfunduar numërimi i votave për zgjedhjet e sekretariateve pranë