999 rezultate për

demi

Këshilla për të ngrënë shëndetshëm gjatë pandemisë së COVID-19 Gjatë pandemisë duhet të ushqehemi shëndetshëm në mënyrë që të rrisim sa më shumë imunitetin, për të parandaluar infekti
Mund të shkaktojë pandemi, ky insekt vret 1 milion njerëz në vit Gjatë natës së 18 qershorit 2019, në bazën detare të SHBA-së në Gjirin Guantanamo në Kubë, një ndërhyrës u kap në një ku
Si pandemia thelloi problemin e mungesës së kushteve të punës në industrinë fasone 78.8% e vajzave dhe grave të larguara nga puna në fasoneri nga korriku i vitit të kaluar nuk kanë përfituar asnjë ndihmë
Ndahet papritur nga jeta në mënyrë anëtari i Akademisë së Shkencave Anëtari i Akademisë së Shkencave Petraq Petro është ndarë në mënyrë të parakohshme nga jeta mbrëmjen e sotme. Lajmin
Enkel Demi rrëmben çmimin e rëndësishëm si "Tom Kuka" me orën e tij të ligë Akademia Kult ka kurorëzuar fituesit e edicionit të 16 me çmimet Kult, pavarësisht moszhvillimit të një ceremonie, për s
Këto 5 shenja të Horoskopit mund t'i rezistojnë çdo sfide Falë këmbënguljes dhe punës së jashtëzakonshme, këto 5 shenja të Horoskopit janë në gjendje të kapërcejnë çdo vështirësi
Motrat u vranë me kallashnikov, në rrjetin e trafikimit të fëmijëve i përfshirë edhe një avokat Detaje të reja kanë dalë në dritë në lidhje me motrat Zhaneta Metani dhe Kristina Bardhi, të cilat u ekzekutuan me kalla
Basha vijon me ironitë: Zbulon "Tiren" brenda qeverisë Kryedemokrati Lulzim Basha, ka vijuar replikat me kryeministrin Rama në lidhje me situatën e përmbytjeve në vend. Kry
Rriten pensionet, Hoti prezanton planin për Rimëkëmbjen Ekonomike Kryeministri në detyrë i Kosovës, Avdullah Hoti ka njoftuar për Programin e Rimëkëmbjes, ku do të ndihmohen qytetarët, b
HOROSKOPI/ Shenjat që s'do i tregonin kurrë sekretet Ju ka ndodhur ndonjëherë t’i keni rrëfyer një sekret një shoku ose shoqeje dhe të nesërmen ta kenë mësuar të gjithë?
Përmbyset situata, tani gratë janë më të rrezikuara nga koronavirusi Pse vdesin më shumë gra nga Covid tani sesa në valën e parë të pandemisë? Ekspertët po përpiqen të zgjidhin misterin duk
"Ruhet nga Policia e Shtetit", epidemiologu tregon detajet për vaksinën Epidemiologu Dritan Ulqinaku ka folur në Abc Neës për ardhjen e vaksinës në Shqipëri. Ai është shprehur se vaksina
Pëllumb Pipero tregon se kur do të jetë fundi i pandemisë në Shqipëri Një ditë pasi bëri vaksinën, mjeku Pëllumb Pipero foli për efektet e saj, pikëpyetjet dhe dyshimet që ngrihen për të, si
Gjermania është vendi sekret që dhuroi vaksinën? Ambasada zbulon si qëndron e vërteta Ambasada Gjermane në Tiranë ka reaguar sot lidhur me ardhjen e vaksinë të Pfizer ditën e djeshme në Shqipëri, ku u përfo
Brataj hodhi dyshime mbi studimin, reagon Akademia e Shkencave Akademia e Shkencave ka bërë një reagim sqarues pasi Skënder Brataj deklaroi disa ditë më parë se të dhënat e studimit t
Pandemia, goditja më e madhe për shëndetin mendor që nga Lufta e Dytë Botërore Pandemia e COVID-19 mund të jetë goditja më e madhe për shëndetin mendor që nga Lufta e Dytë Botërore, ka paralajmëruar
Merkel paralajmëron "javë të vështira" të COVID-19 në vazhdim Gjermania regjistroi 465 vdekje nga COVID-19, gjatë 24 orëve të fundit, tha Instituti për sëmundjet infektive, Robert Ko
A kemi nevojë për vaksinë kundër gripit edhe gjatë pandemisë COVID-19? Gjatë këtij sezoni që përgjithësisht gripi ka qënë një ndër virozat më të përhapura, shtrohet pyetja në duhet ta bëjmë v
Këshilla për të ngrënë shëndetshëm gjatë pandemisë së COVID-19 Gjatë pandemisë duhet të ushqehemi shëndetshëm në mënyrë që të rrisim sa më shumë imunitetin, për të parandaluar infekti
Epidemiologu qetëson qytetarët: Nuk ka pse të frikësoheni nga varianti i ri i Covidit Epidemiologu, Ilir Alimehmeti, thotë se nuk ka asnjë arsye përse t’i trembemi mutacionit që ka pësuar koronavirusi i ri,