999 rezultate për

deharit

Haxhiu lidh fjalët e Veselit me vdekjen e Astrit Deharit Vazhdojnë akuzat e ndërsjellta ndërmjet kryetarit të Partisë Demokratike të Kosovës, Kadri Veseli dhe Lëvizjes Vetëvendo
Kurti kujton 9-mujorin e vdekjes së Astrit Deharit Deputeti i VV-së, Albin Kurti, me anë të një postimi në Facebook ka përkujtuar nëntëmujorin e vdekjes së aktivistit të V
Njihuni me antaren më të re, vajzën e porsalindur të Astrit Deharit (FOTO LAJM) Vajza e Astrit Deharit erdhi në jetë vetëm pak ditë më parë, ndërsa familja e ka pagëzuar me një emër të veçantë, të ngj
Lind nusja e Astrit Deharit, ja fjalët e ngrohta të babait ë tij (FOTO LAJM) Ka ardhur në jetë vajza e Astrit Deharit, aktivistit të Vetëvendosjes i cili ndërroi jetë disa muaj më parë në burgun e
Foto e rrallë e Astrit Deharit me bashkëshorten, Arta kërkon drejtësi (FOTO LAJM) Arta Boshtraj-Dehari, bashkëshortja e aktivistit të VV-së Astrit Deharit, i cili ndërroi jetë disa muaj më parë në burgu
Ja deklarata e Naser Makollit pas vdekjes së Astrit Deharit Shoku i dhomës së aktivistit të Lëvizjes Vetëvendosje në ambjentet e Qendrës së Paraburgimit në Prizren, Naser Makolli,
Vdekja misterioze e Makollit, Tomë Gashi: Dinte shumë për mbytjen e Astrit Deharit në qeli Tomë Gashi, avokati i aktivistit të Vetëvendosjes që humbi jetën në burgun e Prizrenit disa muaj më parë, Astrit Dehari
Hoxha: Rasti Dehari përfundon me realizimin e kërkesës së familjes Familja e Astrit Deharit, aktivistit të VV-së i cili ndërroi jetë në ambjentet e paraburgimit në Prizren më 5 nëntor të
Vdekja e Astrit Deharit, kamerat e sigurisë janë dërguar në Austri Kamerat e sigurisë që kanë filmuar korridorin e burgut të Prizrenit, ku muaj më parë ndërroi jetë aktivisti i Lëvizjes V
Departamenti Amerikan i Shtetit: Astrit Dehari u vetëvra Departamenti amerikan i shtetit, vdekjen e aktivistit të Lëvizjes Vetëvendosje, Astrit Dehari, e sheh si vetëvrasje, edh
Familja e Astrit Deharit kërkon hetim ndërkombëtar (VIDEO) Dy ekspertiza të bëra nga instituti i mjekësisë ligjore në Prishtinë, nuk rezultuan të bindshme për prindërit e Astrit D
Prindërit e Astrit Deharit sot në konferëncë për media Prindërit e aktivistit të VV-së që humbi jetën në Burgun e Prizrenit, Astrit Dehari dhe avokati i familjes Tom Gashi, do
Zbulohet ditari i Astrit Deharit, çfarë shkroi në 68 ditët në paraburgim 63 fletë A4 me dorëshkrime të ndryshme të Astrit Deharit dhe 22 fletë nga blloku i shënimeve të tij, janë analizuar nga
Vdekja e Astrit Deharit/ Prokurorisë i kërkohet të hetojë mjekët dhe avokatin Ministria e Drejtësisë ka kërkuar që mjekët Besim Ymaj, Besim Latifaj dhe avokati Tomë Gashi të hetohen për keqpërdorim
Ymeri: Raportet e autopsisë së Deharit nuk e përmendin vetëvrasjen Deputeti i Kuvendit të Kosovës, njëherësh kryetari i LVV-së, Visar Ymeri, në seancën e jashtëzakonshme të Kuvendit të mb
"Vrasja e shumëfishtë e Astrit Deharit" "Pse shteti, Lëvizja Vetëvendosje, Familja Dehari dhe Tomë Gashi kanë hise në vrasjen pas vdekjes së Astrit Deharit?", s
VV i kundërpërgjigjet Qeverisë: Synon t’i shfajësojë 12 fajtorët “për vdekjen e Astrit Deharit” Vetëvendosje ka reaguar ndaj Qeverisë së Kosovës, që i ka cilësuar si antidemokratike dhe linçim publik, shpalljen e 12
“Amnesty International” takon Thaçin e Mustafën, ngre çështjen e Astrit Deharit Rasti i Astrit Dehari ka qenë ndër çështjet më të përfolura që është diskutuar edhe nga përfaqësues të organizatës “Amne
Vdekja mister e Deharit në burg/ Kryeprokurori: Mos ndërhyni në punën tonë! Sylë Hoxha, kryeprokurori i Prokurorisë Themelore të Prizrenit ka thënë se hetimet janë duke vazhduar për rastin e Astri
Vazhdojnë protestat për Deharin, protestuesit kërkojnë shembjen e qeverisë Protestat mbi vdekjen e A. Deharit vazhdojnë fuqishëm edhe sot. Disa qytetarë janë mbledhur para Ambasadës së Kosovës,