E FUNDIT/ Formacionet zyrtare, Parma-Inter
999 rezultate për

dehari

Shoku i dhomës së Astrit Deharit nga arratia ka një kërkesë për Albulena Haxhiun Shoku i dhomës së Astrit Deharit, Adonis Gashi i cili që disa muaj është në arrati në një prononcim ekskluziv për Portal
Si u zhduk i burgosuri që ishte në dhomë me Astritin dhe si i ndryshoi fjalët ish-drejtori i Policisë së Prizrenit Po vazhdon procesi i hetimeve të reja për vdekjen e ish-aktivistit të Lëvizjes Vetëvendosje, Astrit Dehari. Pas raportit
Me nje trëndafil të kuq në dorë, vajza e Astritit shkon te varri i babait që s'e takoi kurrë (FOTO LAJM) Në trevjetorin e shuarjes së Astrit Deharit, sot kryetari i Lëvizjes Vetëvendosje, Albin Kurti, dhe kryesia e këtij subj
3 vite nga humbja e Astrit Deharit, sot marshi për të kërkuar drejtësinë (FOTO LAJM) Më 5 nëntor 2016, në Qendrën e Paraburgimit në Prizren, në rrethana ende të pasqaruara deri më sot, vdiq aktivisti i Lëv
Rrëfimi i Atdhe Arifit: Këto ëndrra kishte Astrit Dehari (VIDEO) Aktivisti i Vetëvendosjes, Atdhe Arifi, në emisionin “Personale” me Krenare Vokshi-Shala në RTV Dukagjini ka rrëfyer për
Pas kërkesës së familjes, rasti i Astrit Deharit i kalon Prokurorisë Speciale të Kosovës Kryeprokurori i Shtetit, Aleksandër Lumezi, ka marrë vendim që rasti i Astrit Deharit, të kaloj nga Prokuroria Themelore
Mural në kujtim të Astrit Deharit në qendër të Prishtinës Një mural në kujtim të Astrit Deharit është bërë në qendër të Prishtinës. Njoftohet se afër muralit i cili mban figur
"Babi, pse ma humbën mundësinë të të njoh", bashkëshortja e Astritit publikon foton prekëse (FOTO LAJM) Ditën e sotme bashkëshortja e të ndjerit Astrit Dehari, ka publikuar një foto ku vajza e tyre sheh një imazh të babait.
Kanë kaluar 3 vite nga vdekja Deharit në burg, Asnjë rezultat nga ekspetiza në Zvicër Po bëhen rreth dy vite që nga koha kur lënda për vdekjen e Astrit Deharit është dërguar në Institutin e Mjekësisë Ligjor
Ish-deputeti i VV-së: Do ta zbardhim rastin Dehari pasi të marrim pushtetin Dje ishte edhe dita e fundit për zyrtarizmin e koalicioneve parazgjedhore në mes të subjekteve politike. Një koalici
Ç'po ndodh me hetimet për ndarjen nga jeta të Astrit Deharit asti i ish- aktivistit të Vetëvendosjes, Astri Deharit, që ndërroi jetë në burgun e Prizrenit, tashmë është dërguar për
Nuk miratohen rekomandimet për rastin Dehari Kuvendi nuk e ka miratuar propozim rezolutën nga interpalanca e kryeministrit Ramush Haradinaj lidhur me vdekjen e dhuns
Fatmir Dehari komenton dorëheqjen e Ministrit Saliji: Krenar me ty shok! Kryetari i Komunës së Kërçovës, Fatmir Dehari, ka komentuar në profilin e tij të facebook-ut dorëheqjen e ministrit të d
Kurteshi: Hoxha me fjalët e saj më bindi se ka dorë në vrasjen e Deharit Deputeti i Lëvizjes Vetëvendosje, Sami Kurteshi në interpelancën për vdekjen e dyshimtë të Astrit Deharit ka thënë se is
Haradinaj: Rasti i Deharit s’ka epilog, kjo temë është e gjatë Kryeministri i vendit, Ramush Haradinaj në fjalën e tij në foltore të Kuvendit ka thënë se tema si çështja e rastit të A
Hoxha akuzon Vetëvendosjen dhe Albin Kurtin për vetëvrasjen e Astrit Deharit Ish-ministrja e Drejtësisë, Dhurata Hoxha, që tash mban postin e ministri për Integrime Evropiane, ka reaguar në Kuvend,
Veseli: Politika e Kurtit e ka dërguar në vdekje Astrit Deharin Kryetari i Kuvendit të Kosovës, Kadri Veslei ka deklaruar se pajtohet me Albin Kurtin që politika e ka dërguar Astrit De
Qeveria mbulon shpenzimet në hetimin e rastit Dehari Kryeministri i Kosovës, Ramush Haradinaj duke folur para deputetëve të Kuvendit të Kosovës, ka folur edhe për vdekjen e
Tahiri: Jemi në fund të hetimit për rastin e Deharit Ministri i Drejtësisë Abelard Tahiri, ka folur për rastin e vdekjes së aktivistit të VV-së Astrit Dehari, i cili ka thën
Nxehet debati për rastin Dehari Kryeministri i Kosovës, Ramush Haradinaj është përfshirë në debatin për vdekjen e aktivistit të Vetëvendosjes, Astrit De