999 rezultate për

davenport

Shqiptarët beteja të përgjakura me rivalët në Londër Truproja i qëlluar me thikë për vdekje, jashtë ambienteve të një feste me “drita të kuqe” në prag të Vitit të Ri të orga
"Kosova s’mund të ndalë hyrjen e Serbisë në BE" Shefi delegacionit të Bashkimit Evropian në Serbi Michael Davenport ka thënë se kapitulli 35 ka të bëjë me normalizimin
Normalizimi i marrëdhënieve me Kosovën, kusht për Serbinë në BE Shefi i delegacionit të Bashkimit Evropian Michel Davenport ka deklaruar se normalizimi i marrëdhënieve Beograd- Prishti
Davenport: Agreements between Kosovo and Serbia must be implemented Michael Davenport, former Ambassador of Great Britain and currently the head of the EU delegation in Belgrade, said that
Davenport: Marrëveshjet Kosovë-Serbi duhen implementuar Michael Davenport, ish-ambasadori i Britanisë së Madhe dhe aktualisht shef i delegacionit të BE-së në Beograd, është shp
Vuçiq dhe Davenport diskutuan për dialogun Serbi-Kosovë Kryeministri i Serbisë, Aleksandar Vuçiç, është takuar sot me shefin e Delegacionit të Bashkimit Evropian në Serbi, Mich
A do të arrestohet Thaçi në Serbi? Flet ambasadori amerikan... Shefi i Delegacionit të BE-së në Serbi, Michael Davenport, tha sot se gjatë vizitës së tij në Beograd, ministri i Punëve
Davenport: EU did not ask Serbia to recognize Kosovo to enter EU Head of the EU Delegation in Belgrade Michael Davenport said that Brussels has never conditioned Serbia's EU integration
BE nuk e kushtëzon Serbinë të njohë Kosovën Përforcohen deklaratat se ndërkombëtarët nuk i kanë vënë kusht Serbisë që të njohë Kosovën, edhe pse tashmë Serbia, ndry
Davenport thirrje serbëve të dalin në zgjedhje Shefi i delegacionit të BE-së në Serbi, Michael Davenport, është shprehur se është i kënaqur që udhëheqja serbe nxit ser
Marrëveshja për asociacionin e komunave serbe drejtë finalizimit Ambasadori britanik në Serbi, Michael Davenport në një intervistë për ”Danas” është shprehur se marrëveshja për asociaci
BE pret rezultate nga dialogu Bashkimi Europian inkurajon angazhimin e liderëve politikë të Beogradit dhe të Prishtinës dhe nga dialogu pret rezultate
Nikoliq me ambasadorët: Platforma paraqet zgjidhjen e çështjes së Kosovës Para se tu prezantohet deputetëve serb, Presidenti i Serbisë, Tomislav Nikoliq ka informuar ambasadorin e Britanisë së M
Ndarja e Kosovës nuk është qasje konstruktive Ambasadori i Britanisë së Madhe në Serbi, Michael Davenport deklaroi sot se ndarja e Kosovës nuk do të ishte qasje konst
Britania e hapur për dialog për “Ahtisaari Plus” Ambasadori britanik në Serbi, Michael Davenport, thotë se vendi i tij është i hapur për dialog për të ashtuquajturin pla