999 rezultate për

data

Festa e Shën Valentinit zgjat 3 ditë! Cili është kuptimi i çdo date Shkurti është muaji i dashurisë, festohet gjithandej dashuria! Data 14 nuk është e vetmja që festohet. Të dashuruarit e
Mashtrim me vezët Kinder, mbulohet data e skadimit Në Facebook sonte është shpërndarë nja fotografi e Njomza Xhemajt, e cila pretendon se në një “vezë kinder” e blerë ësht
Opozita sërish në protestë, zbulohen dy datat kur do të dalë në shesh Pas protestës masive në bulevardin "Dëshmorët e Kombit" më 27 janar, opozita e bashkuar ende nuk ka zyrtarisht një datë
Ndryshon testi i patentës, pyetjet e reja që nga 1 marsi Të gjithë ata që do të hyjnë në testin teorik për të marrë leje drejtimi të kategorisë A1, A2, B1, B2 do të duhet të për
Kalendari i Superiores dhe Kupës së Shqipërisë, FSHF cakton datat se kur do luhen ndeshjet (FOTO LAJM) Federata Shqiptare e Futbollit ka bërë publike edhe axhendën me ndeshjet që ekipet e Kategorisë Superiore do të zhvilloj
Pasi u mësuan rivalët , caktohen dhe datat kur do përballet Shqipëria Me shortin e hedhur dje në Nyon te Zvicrës, mori rrugë edhe kompeticioni më i ri i UEFA-s, Nations League apo Liga e Kom
Zbardhen datat se kur do të luajë Shqipëria kundër Skocisë dhe Izraelit (FOTO LAJM) Ditën e sotme, Shqipëria u shortua në Grupin 1 të Ligës C, ku do të ketë në grup Skocinë dhe Izraelin. Menjëherë, ja
Mësohet data e takimit të qeverisë kosovare me atë maqedonase Zëvendëskryeministri i Kosovës, Enver Hoxhaj po qëndron për vizitë zyrtare në Shkup, ku ka zhvilluar takim me kryeminist
Më në fund Thaçi do të takohet me Vucicin, caktohet data Delegacioni i Kosovës dhe ai i Serbisë pritet të rinisin takimet në Bruksel të martën e ardhshme – me 16 janar. Lajmi
Rita Ora do të vijë sërish në Kosovë, zbulohet data Herën e fundit që ajo vizitoi vendlindjen e saj, Kosovën, ishte gjatë realizimit të klipit ‘Shine Ya Light’. Por kjo
Samsung Galaxy S9 dhe S9 plus, mësohet data e lansimit Adhuruesit e Samsung së shpejti do të kenë në duar Samsung Galaxy S9. Samsung Galaxy S9 (dhe një version më i madh S9
Opozita bëhet gati, del data kur Basha e Monika duan të rrëzojnë Ramën Opozita ka marrë një vendim të rëndësishmë në lidhje me protestën e cila ishte paralajmëruar se do të mbahej këtë muaj.
Zbulohet data kur do të njihemi zyrtarisht me finalistët e Kupës së Italisë Përcaktohet kalendari i dy sfidave gjysmëfinale të Kupës së Italisë që do të luhen me sistem vajtje-ardhje. Në 30 ja
Mesfushori i Bayernit thur lëvdata për Goretzkan Mesfushori i Bayern Munichut, Sebastian Rudy e pranon se është mirë që skuadra e tij interesohet për Leon Goretzkan.
FSHF: Data e zgjedhjeve do të bëhet në shkurt, aty ku mbaron edhe mandati Pasi Komiteti Ekzektutiv vendosi datën 7 shkurt 2018, si ditë në të cilën do të mbahet Asambleja e Përgjithshme Zgjedhor
Akoma se keni hequr pemën e Krishtlindjeve? Ja kur duhet hequr Tashmë kanë kaluar 6 ditë nga festa e Vitit të ri dhe gati një muaj nga Krishtlindjet. Pavarësisht kësaj në banesat
Këto ishin fjalëkalimet më të këqija për vitin 2017 Fjalëkalimet e fuqishme janë më të vështira për t’u thyer nga hakerët, por pavarësisht shumë sulmeve kibernetike që ndod
Sa shqiptarë kanë hyrë e kanë dalë nga Shqipëria nga data 24 Në të gjitha Pikat e Kalimit Kufitar, Strukturat e Departamentit për Kufirin dhe Migracionin në kuadër të festave të fun
Lëndët plasëse për festa, Prishtina merr vendim për gjobitje 100 euro Kryetari i Komunës së Prishtinës, Shpend Ahmeti, ka nënshkruar urdhëresën për ndalimin e përdorimit të produkteve pirote
NASA: Në këto data mund të shihni slitën e Babagjyshit në qiell (FOTO LAJM) Kur je fëmijë, nuk ka asgjë më magjike se sa të prisni që Babagjyshi i Krishtlindjeve të vizitojë dhe t'ju sjellë një th