999 rezultate për

danimarka

Danimarka jep 30 respiratorë hua për Shqipërinë Vendi ynë do të marrë hua 30 respiratorë nga Danimarka të cilët do të përdoren për trajtimin e pacientëve të infektuar m
Alarm në spitale, Shqipëria merr borxh 30 respiratorë nga Danimarka Rritja e numrit të të shtruarve në spitale për shkak të koronavirusit duket se kanë detyruar Ministrinë e Shëndetësisë q
Shembulli vjen nga Danimarka, ja si duken tifozët në stadium duke respektuar distancën sociale (FOTO LAJM) Një shembull shumë i mirë vjen nga shteti i Danimarkës, për sa i përket lejimit të tifozëve në stadium. Ditë e djeshm
Danimarka hap kufijtë për çiftet që mbetën të ndarë nga Coronavirusi Danimarka ka hapur kufijtë për çiftet që kishin mbetur të ndarë nga bllokimi për shkak të koronavirusit.Që nga e hëna, p
Danimarka hap kufijtë për çiftet që jetojnë në distancë Danimarka ka hapur kufijtë për çiftet që karantina i ndau prej njëri tjetrit për muaj me radhë! Që nga dita e hënë, çift
Danimarka "në festë", sot nuk shënoi asnjë vdekje nga COVID-19 Danimarka nuk raportoi asnjë vdekje të lidhur me korònavirusin – për herë të parë që më 13 mars. Gjatë 24 orëve të fundi
Danimarka shtetit i rradhës që cakton datën për rifillimin e kampionatit Danimarka ka vendosur të rihapë ligën e saj të parë të futbollit në fund të muajit maj, pasi kufizimet kundër Koronaviru
E bujshme nga Danimarka: Ja si tifozët do t’i ndjekin ndeshjet pa vajtur në stadium Skuadra e Midtjylland ka krijuar një mënyrë të re për tifozët që të mblidhen në mbështetje të ekipit të tyre nëse futbol
Danimarka lejon fëmijët të rikthehen nëpër shkolla Fëmijët deri në moshën 11 vjeçare po kthehen nëpër çerdhe dhe shkolla në të gjithë Danimarkën, pasi qeveria e këtij vend
Shembull për t'u ndjekur! Danimarka paguan 90 përqind të pagave të punëtorëve Qeveria e Danimarkës ka vendosur të ndihmojë të gjitha kompanitë dhe punëtorët gjatë situatës së krizës për shkak të Cov
ZYRTARE/ Pezullohet edhe një tjetër kampionat për shkak të koronavirusit I pari shtet që mori masa drastike edhe në futboll ishte Zvicra, që ka pezulluar deri në muajin prill çdo aktivitet spor
Përfitoi 1.9 milion euro nga skema e TVSh-së, ekstradohet nga Danimarka në Shqipëri greku Ekstradohet nga Danimarka drejt vendit tonë, një shtetas grek ndaj të cilit Gjykata e Rrethit Gjyqësor Shkodër ka caktua
Danimarka fitore jetike përballë Zvicrës Ekipi kombëtar i Danimarkës ka arritur t’i marrë tri pikët nga ndeshja kundër Zvicrës, pas fitores 1:0 me golin e shënua
Rudina Hajdari jep lajmin e keq për shqiptarët Deputetja Rudina Hajdari ka reaguar përmes një postimi në Twiter për hapjen e neogociatave me Bashkimin Europian. Pa
Ekstradohet nga Danimarka shkodrani që i mori jetën Nard Polisë Shtatë muaj pas marjes së jetës së pronarit të Bujtinave në Shkodër, Ferdinand Polia (në foto), Interpo Tirana ka ekstra
Këto janë 10 shtetet më të lumtura në botë Në bazë të klasifikimit të përvitshëm të bërë nga Forbes, këtë vit, kupën për vendin më të lumtur në botë e mban Finland
Shtetet më të lumtura dhe më pak të lumtura për vitin 2019 "Trofeun" për shtetin më të lumtur për këtë vit e merr Finlanda. Jo vetëm që ka një kryeqytet të pasur me krijime gas
Shqiptarët fiksohen të shkojnë atje ku duhet vizë, si arratisen nga Danimarka në Angli (FOTO LAJM) Shqiptarët tentojnë të ikin ilegalisht drejt Britanisë, duket “thyer sigurinë” e portit Esbjerg të Danimarkës. Media
Një gol spektakolar vjen nga Danimarka, lojtari me "sy mbyllur" shokon portierin (VIDEO) Një gol spektakolar është shënuar pak minuta më parë nga sulmuesi i Midtjylland në Danimarkë, shkruan Albeu.com. Ës
Familja shqiptare dëbohet nga Danimarka, aktivistët dalin në mbrojtje të tyre Një familje shqiptare është dëbuar nga Danimarka, pasi nuk plotësoi dokumentet për të përfituar azilin. Mëngjesin e sotë