999 rezultate për

daka

Ekzektuan 27-vjeçarin, hetuesit britanikë publikojnë fotot e shqiptarëve Hetuesit britanikë kanë publikuar fotot e dy shqiptarëve, të dyshuar për ekzekutimin e një shqiptari para një viti. G
Ndërron jetë piloti hollandez i Rrally Daker, 8 ditë pas aksidentit fatal Shënohet viktima e dytë e Rally Dakar të këtij viti. Konfirmohet lajmi i keq, që kishte nisur të qarkullonte orët e fund
Aksident spektakolar në Rally Dakar, protagonist dy herë kampioni i F1 (VIDEO) Dy herë kampioni i Botës në Formula 1, Fernando Alonso ka kaluar një moment frike në garën Rally. Teksa po drejtonte
Ndërron jetë gjatë garës "Dakar Rally" motoristi portugez Shoferi i ekipit portugez Hero, Paulo Gonçalves ka vdekur si pasojë e një rënie në fazën e shtatë Gonçalves, 40 vjeç,
Biznesmeni i njohur qëllohet me snajper në mes të Beogradit (FOTO LAJM) Biznesmeni i njohur nga Mali i Zi, Miodrag Daka Davidoviç, 62-vjeç është qëlluar mbrëmjen e djeshme përpara Hotel “Croën
Eliminimi i shqiptarit në Londër, kapet një tjetër person i dyshuar Edison Brahimi, 29 vjeç, nga Camden Road ka rënë në prangat e policisë. Nderkohe qe me heret ne pranga ishte vene edh
Flet nutricionistja: Ushqimet që duhet të hani për të kaluar traumën e tërmetit Ankth, frikë, panik… Ndjesi të tilla vijojnë të shoqërojnë shumë prej nesh ndërsa i kthehemi normalitetit pas fatkeqë
KQZ publikon rezultatet, këto janë deputetët e rinj të Kosovës Komisioni Qendror i Zgjedhjeve ka publikuar rezultatet e kandidatëve që do të jenë deputetë të ardhshëm të Kuvendit të K
KQZ: Mbyllen vendvotimet, nis numërimi i votave! Sot qytetarët e vendit kanë shfrytëzuar të drejtën e tyre për të zgjedhur përfaqësuesit e tyre. Në një konferencë për
Zgjedhjet në Kosovë, 60 mijë më shumë votues se në zgjedhjet e fundit Komisioni Qendror i Zgjedhjeve ka njoftuar se deri në orën 15:00 kanë votuar 29.28 përqind nga 1 milion e 937 mijë e 868
Kosovari gjen zarfin me 500 euro në Zvicër, kërkon pronarin Një qytetar nga Kosova që jeton në Zvicër, ka gjetur 500 euro, gjatë fluturimit për në vendlindje . Ismet Dakaj, isht
Daka tregon çka do të ndodhë me votat e atyre që votuan me letërnjoftime të Serbisë Kryetarja e Komisioni Qendror të Zgjedhjeve, Valdete Daka, në konferencën e dytë për media ka thënë se procesi i votimit
APEL/ Ky baba ka nevojë për ndihmë urgjente nga ne (FOTO LAJM) Në faqen në Facebbok “Kërkesë për ndihmë”, një qytetare kërkon ndihmë ekonomike për të përballur trajtimin e të atit, i
Alonso nuk di të ndalet, tenton të garojë në Rally Daker Ka fituar 2 tituj kampionë bote në Formula 1, më pas garën 24 orëshe të La Mansh dhe së fundi atë të Daytona. Megjithatë
Një sindakate nuk i pëlqen rritja e pagave, kërkesë për Thaçin Sindikata e Universitetit të Prishtinës kërkon nga presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi që ta analizoj profesionalisht Lig
Valdete Daka kritikon indirekt Hashim Thaçin Kryetarja e Komisionit Qendror të Zgjedhjeve (KQZ), Valdete Daka, e ka quajtur “të çuditshme” pozitën në të cilën gjende
Thaçi njofton zyrtarisht se Dakën nuk e heq nga posti në KQZ Presidenti i Republikës së Kosovës, Hashim Thaçi, e ka emëruar Kryetare të Komisionit Qendror të Zgjedhjeve, Valdete Dak
Daka nuk e ka humbur besimin e Thaçit, përsëri në KQZ Valdete Daka do të emërohet edhe për shtat vjet kryetare e Komisionit Qendror të Zgjedhjeve (KQZ). Besimin për ta drejtu
Rally Dakar, Triumfon Loeb, dorëzohet Sunderland Etapa e katërt e Rally Dakar e zhvilluar në San Juan De Marcona 440 km e gjatë regjistroi triumfin e Peugeot të Sebastia
Sam Sunderlan triumfuesi i etapës së tretë në Rally Dakar Pas sukseseve në etapën e parë, Sam Sunderland dhe Nasser Al Attiyah rikthehen te fitorja në Rally Dakar. Në kategori