999 rezultate për

cruyff

Rangnick nuk i kursen elozhet për Havertz: Johan Cruyffi modern Havertz, Werner, Sancho, Haaland. Katër talent të mëdhenj që me siguri do të jenë protagonistë në vitet e ardhshme dhe k
Sa do të kushtonin Maradona, Pele, Cruyff dhe Zidane në tregun e sotëm? (FOTO LAJM) Tregu i transferimeve ka pësuar një ndryshim të madh gjatë viteve të fundit. Skuadrat nuk e kanë më problem që të shp
Futbolli mund të vazhdohet me dyer të mbyllura, por a e kujtoni cilat ishin fjalët e Cruyff për tifozët? Përhapja me shpejtësi të madhe e Covid19 ka bërë që kampionatet të suspendohen, madje të rrezikojnë që të anulohen krejt
Barcelona hap stadiumin Johan Cruyff Barcelona hapi zyrtarisht stadiumin e ri "Johan Cruyff", ku do të zhvillohen ndeshjet e Barca B dhe ekipit të femrave.
Barcelona nderon me statujë bronzi legjendën holandeze (VIDEO) Klubi i Barcelonës ka zbuluar statujën e legjendës Johan Cruyff, e vendosur jashtë stadiumit mitik “Camp Nou”. Miqtë
"Frikë" në Amsterdam, Tottenham shënon golin e dytë (VIDEO) Futbolli po na rezervon surpriza të shumta. Ndeshja mes Ajax dhe Tottenham u duk e mbyllur që në pjesën e parë por djem
Tottenham ngushton rezultatin në "Johan Cruyff Arena" (VIDEO) Tottenham më në fund ka arritur të shënojë një gol përballë Ajax-it. Është Lucas Moura ai që ka realizuar një gol me të
Shpërthejnë mediat Europiane: Nipërit e Johan Cruyff po bëjnë historinë (FOTO LAJM) Ajax-i arriti një mrekulli mbrëmjen e djeshme duke eliminuar Juventusin nga Liga e Kampioneve. Të gjitha gazetat spor
Atentat Juventusit? Gjendet bombë pranë stadiumit "Johan Cruyff Arena" Në prag të supersfidës Ajax-Juventus e cila starton sot në mbrëmje tensioni është rritur, shkruan Albeu.com. Dje në o
Gjermania hesht “Johan Cruyff Arena” (VIDEO) Kombëtarja Gjermane ka arritur të shënojë në Johan Croyff Arena që në minutën e 15’. Ka qenë ylli Manchester City, Lo
3 vjet pa Cruyff, djali i tij postim prekës: Për shumë njerëz ju ishit idhull, babi ti do mbetesh hero (VIDEO) 3 vjet pas vdekjes së legjendes Johan Cruyff, djali i tij Jordi kujton kampionin holandez, shkruan Albeu.com. Johan C
Jo vetëm Icardi, ja kapitenët që janë bërë problem Icardi ështe kapiteni i fundi i cili u bë problem, por problem të tilla kanë ekzistuar që në Kohen e Johan Cruyff, shkru
Cruyff: Viniciusi nuk mund ta zëvendësojë dot Ronaldon Ish-lojtari i Barcelonës, Jordi Cruyff, beson se Real Madridit është ende duke i munguar Cristiano Ronaldo dhe ata nuk m
Guardiola-Mourinho, Maradona tregon kush është më i miri Legjenda e futbollist botëror, Diego Armando Maradona ka theksuar se trajneri Jose Mourinho është më i mirë se Pep Guard
E zbulon ish-presidenti i Barças: Messi ishte pranë Interit në vitin 2006! Ish- presidenti i Barcelonës, Joan Laporta ka zbuluar një prapaskenë të bujshme sa i përket Lionel Messi shumë vite më p
11-shja më e mirë e të gjitha kohërave sipas Cruyff (FOTO LAJM) Johan Cruyff në librin "Revolucioni im. Autobiografia", ka zbuluar formacionin më të mirë të të gjitha kohërave. Legjend
Camp Nou nderon Johan Cruyff Që më herët pritej që Barcelona të nderonte Johan Cruyffin në ‘Camp Nou’. E në fakt kështu ndodhi, pasi para fillimit
Iniesta: Do luajmë siç na ka mësuar Cruyffi (VIDEO) Mesfushori i Barcelonës, Andres Iniesta në një konferencë për shtyp para El Clasicos ka deklaruar se ata duan patjetër f
Një "Camp Nou" i gjithi për Johan Cruyff (FOTO LAJM) Një koreografi e gjitha në nder të legjendës Johan Cruyff. Pas homazhëve që kryen përpara stadiumit "Camp Nou" të Shtunë
Rrëfimi i Guardiolës: Pa Cruyff-in nuk do të isha asgjë në futboll Pep Guardiola ka folur për herë të parë pas ndarjes nga jeta të Johan Cruyff. Pep që njihet si trashëgimtari më origjina