999 rezultate për

covid19

Bill Gates nënshkruan marrëveshje me 16 kompani farmaceutike, vaksina e Covid19 po afron Fondacioni Bill dhe Melinda Gates kanë nënshkruar një marrëveshje me 16 kompani farmaceutike në përpjekjet e tyre për të
COVID-19 i merr jetën dy personave në 24 orët e fundit Në 24 orët e fundit, me gjithë përpjekjet e mjekëve, fatkeqësisht e kanë humbur betejën me COVID-19, 2 qytetarë nga Tira
COVID-19 vret 5 pacientë të infektuar Janë zbardhur të dhënat e fundit zyrtare për COVID-19 në Shqipëri. Ministria e Shëndetësisë dhe Mbrojtjes Sociale ka
Pak ditë pas shërimit me COVID19, Hoti kalon ditën në Prevallë me familje Në fillim të javës, kryeministri Avdullah Hoti, është shëruar nga COVID19. E ca ditë më pas, Hoti ka gjetur kohë të k
3 viktima dhe 120 të infektuar brenda 24 orëve në Shqipëri Ministria e Shëndetësisë dhe Mbrojtjes Sociale ju informon rreth situatës së COVID19 në Shqipëri në 24 orët e fundit.
COVID-19 vret 6 pacientë të infektuar, më i riu 62 vjeç Ministria e Shëndetësisë njofton se kanë ndërruar jetë 6 persona nga koronavirusi, ndërsa rezultojnë 146 raste të reja p
Përkeqësohet situata në spitalet COVID, si u zgjerua sot vatra e infeksionit Ministria e Shëndetësisë dhe Mbrojtjes Sociale ka njoftuar se gjatë 24 orëve të fundit kanë humbur jetën 5 pacientë dhe
Zgjerohet zinxhiri, si u "skuq" sot Shqipëria nga numri i lartë i infeksionit inistria e Shëndetësisë dhe Mbrojtjes Sociale ka njoftuar se gjatë 24 orëve të fundit janë kryer 625 testime për të dysh
Itali, fillon eksperimentimi te njerëzit i vaksinës anti-COVID19 Dozat e para të vaksinës anti-Covid19 të prodhuar në Itali kanë mbërritur në institutin "Spallanzani" dhe nga 24 gushti
Tirana e "pushtuar" nga koronavirusi, 113 raste pozitive brenda ditës Tirana vijon të mbetet "kryeqyteti" i epidemisë Covid-19, ku sot janë shënuar një numër i madh rastesh pozitive. Gjat
COVID-19/ MSH zbulon gjendjen e pacientëve në dy spitalet Ministria e Shëndetësisë ka bërë të ditur sot se në dy spitalet COVID po trajtohen aktualisht 122 pacientë të konfirmuar
Zgjerohet harta e infeksioneve në vend, si paraqitet situata në spitalet COVID Ministria e Shëndetësisë ka njoftuar sot një humbje jete dhe 135 raste të reja me koronavirus në vendin tonë. Aktuali
E gjithë Shqipëria zonë e kuqe! Kaq raste me COVID-19 janë shënuar sot Gjatë 24 orëve të fundit kanë humbur jetën 6 persona nga koronavirusi dhe kanë rezultuar 127 persona pozitiv me Covid ng
Rekord i zi! Kaq infektime me COVID-19 janë shënuar në 24 orët e fundit Në 24 orët e fundit në vend janë shënuar 139 raste të reja me COVID-19 dhe 6 viktima. Shpërndarja gjeografike e rast
Shtatori është afër, Manastirliu zbulon planin për valën e dytë të pandemisë Ministrja e Shëndetësisë Ogerta Manastirliu deklaroi se ka përgatitur planin e radhës për të përballuar fluksin e rastev
Rastet në rritje, zgjerohet kapaciteti i testimit për COVID-19 ministria ka bërë të ditur së është hapur laboratori i dytë në QSUT për të testuar rastet e dyshuara si të infektuar me
Rëndohet situata tek Infektivi, si paraqitet gjendja e pacientëve Ditën e sotme, bilanci i vdekjeve në vend u shtua me 4 ndërsa ai i infeksioneve me 85. Vijon të ketë shtrime të reja
Manastirliu: Nga sot maskat janë të detyrueshme në ambientet e mbyllura Ministrja Manastirliu u ka bërë apel të gjithë qytetarëve të respektojnë rregullat, për të kufizuar përhapjen e COVID19.
Vatrat e koronavirusit po zgjerohen, por sa prej të infektuarve janë aktivë dhe sa janë shëruar Teksa në vend vijon shtimi i rasteve të reja me koronavirus, lajmi i mirë është se janë shëruar 48 pacientë të tjerë, du
Shifrat alarmante të COVID-19 në Shqipëri, brenda javës do të rihapet COVID-2 Ministrja e Shëndetësisë dhe Mbrojtjes Sociale Ogerta Manastirliu, ka bërë të ditur se Spitali Universitar “Shefqet Ndro