999 rezultate për

covid-19

COVID-19/ I kërkoi të mbante distancën, i riu ofendon dhe kërcënon drejtorin e Urgjencës Drejtori i Urgjencës së Elbasanit, është përballur me kërcënim gjatë ditës së sotme. Si i dyshuar për ngjarjen, nga a
Shqiptarët të izoluar në banesa, si po u jepet lamtumira atyre që humbasin betejen me COVID-19 Përcjellja për në banesën e fundit është gjithmonë e dhimbshme. Por në këtë kohë pandemie, dhimbja është më e fortë.
Covid-19, shërohen edhe pesë persona në Maqedoni Ministria e Shëndetësisë njofton se gjatë ditës së sotme janë shëruar edhe pesë pacient të diagnostikuar me Covid-19. Pa
Shqiptari më i urryer në botë kërkon të lirohet nga burgu: Do gjej kurën për Covid-19 Ai cilësohet si shqiptari më i urryer në SHBA për shkak të rritjes së çmendur të çmimit të ilaçit kundër AIDS-it. Mar
Rritet numri i personave me Covid-19 në Elbasan, infektohet gruaja e biznesmenit Eshtë rritur numri i personave të infektuar me koronavirus në Elbasan duke shkuar në 12. Abcnews.al raporton se ka re
Sërish lajm i mirë për bluzat e bardha, shërohen 3 infermiere Ministrja e Shëndetësisë dhe Mbrojtjes Sociale, Ogerta Manastirliu ka bërë të ditur se numri i bluzave të bardha që shër
Vaksina e bërë gjatë komunizmit ul rrezikun e infektimit nga COVID 19 te shqiptarët? Teksa po punohet për gjetjen e një vaksine që të ndalojë koronavirusin, shumë studime thonë se vaksina anti-tuberkulozit
Kriza nga koronavirusi mund të rikthejë Ronaldon në "Bernabeu" Sipas disa raportimeve, Juventusi është i gatshëm të heqë dorë nga shërbimet e Cristiano Ronaldos për në cmim surprizë.
Dëshmia rrëqethëse e mjekut shqiptar me Covid-19: Ata mbi 70 vjeç i lëmë të vdesin Adrian Fandi, mjek shqiptar që punon në Londër është prekur nga koronavirusi. I tregoi në emisionin “Opinion” se çfar
COVID-19/ Frikë për përhapje në masë, ministrja zbulon sa kite testimi kemi në Shqipëri Ministrja Manastirliu në një lidhje direkte me emisionin “Opinion” deklaroi se aktualisht në Shqipëri ka 2 mijë kite tes
COVID-19 sjell "paqe" në Shqipëri, Rama: Me Metën kemi dakordësi! Kryeministri Edi Rama në një lidhje direkte me emisionin “Përballë” në “RTSH” deklaroi se me Presidentin Ilir Meta ka da
Kreu i KLSH dhuron gjysmën e pagës deri në dhjetor, shkurtimet financiare për ''luftën'' ndaj Covid-19 Kreu i Kontrollit të Lartë të Shtetit dhuron gjysmën e pagës së tij në kuadër të situatës së shkaktuar nga koronavirusi,
Pipero u jep lajmin e mirë shqiptarëve: Në fund të javës fillon rënia e COVID-19! Për emisionin "Tempora", Pipero u shpreh se për shkak të masave të marra nga qeveria, kurba në Shqipëri ka qenë e zbutur
Habit Blendi Fevziu: Nuk kam frikë, doja të infektohesha vetë me COVID-19 "Madje një moment po mendoja, i thashë dhe drejtorit të një spitali, ka ndonjë metodë të injektohet, të infektohem që ta
COVID-19/ Si mund të përfitojnë bizneset e mëdha hua nga qeveria? Qeveria ka hapur linjën e kredisë, me vlerë 11 miliardë lek, për bankat që do të japin kredi për biznesin e madh. Vendim
67 pacientë me COVID-19, pamje nga brenda Spitalit Infektiv ku po kurohen të infektuarit (VIDEO) Dalin pamjet brenda Spitalit Infektiv në Tiranë, i cili ndodhet në vijën e parë të luftës kundër koronavirusit. Ky sp
COVID-19/ Paga deri në 5 milionë lekë! Institucionet shqiptare as nuk kthejnë përgjigje Shqipëria është prekur zyrtarisht nga koronavirusi që prej datës 8 mars. Pas disa ditësh qeveria vendosi që të vendoste
Argjentinasit propozojnë rregulla të çuditshme për ndeshjet e futbollit gjatë COVID-19 Futbolli është pezulluar në pjesën më të madhe të botës shkaku i COVID-19. Shumica e lojtarëve të futbollit po kalojn
Rama i ekzaltuar pas shifrave shpresëdhënëse të COVID-19 në Shqipëri: Ju dua shumë! Kryeministri Edi Rama u ka shprehur dashurinë shqiptarëve me postin e fundit në Facebook, i lumtur me shifrat e ulta të
Franca thyen rekordin e zi: 1417 viktima nga COVID-19 në 24 orët e fundit Franca po përjeton ditët më të vështira për shkak të pandemisë së COVID-19, i cili në 24 orë ka kaluar 1000 viktima.