999 rezultate për

covid

De Ligt mposht Covid-19, i gatshëm për Bolognan Mbrojtësi i Juventusit, Matthijs de Ligt, ka rezultuar negativ dhe është shëruar nga COVID-19. Lajme të mira për Juve
Rritja e infektimeve nga mutacionet e COVID-19, shtetet evropiane ndalojnë maskat prej lecke Ndërsa po përballen me variantet e reja të COVID, që janë më të transmetueshëm e që kanë sjellë një rritje të numrit të
Shpërthejnë rastet e reja me COVID-19 në Shqipëri, 7 viktima në 24 orët e fundit Gjatë 24-orëve të fundit në vend kanë humbur jetën si pasojë e koronavirusit 7 qytetarë, si dhe janë regjistruar 786 ras
Vendosi të kthehej te Roma, shtyhen testet mjekësore për El Shaarawyn pasi doli pozitiv me Covid-19 Janë shtyrë testet mjekësore të Stephan El Shaarawyt, i cili vendosi të kthehej te Roma. Kjo erdhi pasi ai ka rezultu
379 raste të reja nga COVID-19 në Kosovë, sa viktima pati sot? Në 24 orët e fundit janë shënuar 379 raste të reja dhe tre viktima nga COVID-19 në Kosovë. Konkretisht kanë ndërruar jet
Gazetari: Të vihet nën hetim SPAK-u, testet e Covidit u blenë 3 herë më shtrenjtë Gazetari Klodian Tomorri ka bërë një postim në rrjetin social Facebook ku reagon për vendimin e SPAK, që nuk gjeti asnjë
E "dogji" me festë në kohë covidi, 30 milion lekë te vjetra gjobë për pronarin në Fier Pronari i një lokali në Fier është gjobitur me 3 milionë lekë pasi organizoi festë në kundërshtim me Aktin Normativ.
Covid-in e ka kaluar prej kohësh, Eni Koçi tregon pasojat të cilat i vuan ende prej tij (FOTO LAJM) Eni Koçi zbuloi para pak muajsh se e ka kishte kaluar Covid-19 pa shqetësime serioze. U bë shkak infektimi i partnerit t
Do jepen vetëm gjysmat e vaksinave, BE merr goditjen e parë anti-COVID Kompania që prodhon vaksinën kundër COVID-19, AstraZeneca ka paralajmëruar vendet e BE-së të presin mungesa në dërgesat
Blogerja shpërthen në lot kur kujton bisedën me nënën që vdiq nga COVID-19: Pengu im! Në emisionin “Rudina” në Tv Klan, ka qenë e ftuar blogerja e njohur Linda Dido, e cila shpesh herë ka qenë në studion p
Bilanci i fundit me Covid-19 në Maqedoni Ministria e Shëndetësisë njofton se në 24 orët e fundit janë kryer 1 854 testime dhe prej tyre 307 kanë rezultuar poziti
Grida Duma sulmon hapur Ramën për vdekjet nga COVID-19: Jep llogari! "Dil përpara mijëra familjeve në zi, jep llogari!" Ish-deputetja e Partisë Demokratike, Grida Duma sot ka akuzuar Kry
Rritet numri i viktimave nga COVID-19 gjatë 24 orëve në Kosovë Gjatë 24 orëve të fundit në Kosovë janë testuar gjithsej 1.468 mostra prej të cilëve rezultojnë 289 raste pozitive. I
Zinedine Zidane infektohet nga Covid Trajneri i Realit të Madridit, Zinedine Zidane është infektuar nga Covid. Lajmin e ka bërë të ditur vetë klubi madrilen
Nuk duan të binden, kaq qytetarë u gjobitën sot për shkeljen e masave anti-Covid Gjatë 24 orëve të fundit janë evidentuar dhe ndëshkuar me masën administrative 3.000 lekë secili, 455 qytetarë që janë k
Europa nën ethet e variantit anglez të Covid, "gropë e zezë" në Ballkan, shifra tragjike në SHBA Bota është duke kaluar një periudhë mjaft të vështirë me koronavirusin, ndërsa ai rishfaqet edhe në vende ku mendohet se
6 mijë vdekje shtesë në 2020-n, pesë herë më shumë se raportimet zyrtare në spitalet COVID Rreth 6 mijë vdekje shtesë në 2020-n, pesë herë më Pandemia e Covid-19 ka ndikuar ndjeshëm në rritjen e vdekshmërisë në
E pranon Manastirliu: Shqiptarët do të pajisen me pasaportë pas vaksinimit anti-covid Shqiptarët do të pajisen me një "pasaportë" pas vaksinimit anti-covid. Ministrja e Shëndetësisë Ogerta Manastirliu u
Pacienti që kaloi COVID-19 infektohet sërish dhe ndërron jetë Autoritetet gjermane janë vënë në alarm nga vdekja e një pacienti. Dyshohet se ai mund të jetë prekur nga mutacioni i
U zotua se do të merrte masa të ashpra, zbulohet plani i Biden për të luftuar COVID-19 Presidenti Joe Biden dhe Nënpresidentja Kamala Harris po i kushtojnë një vëmendje të madhe përgjigjes të qeverisë federa