999 rezultate për

cosby

Burg aktorit amerikan, abuzoi seksualisht me një grua 14 vite më parë Bill Cosby u dënua me 3-10 vjet burg për drogimin dhe sulmin seksual ndaj një gruaje pranë shtëpisë së tij, para 14 vjet
Ngacmimet seksuale, Cosby dhe Polanski përjashtohen nga “Oscars” Bill Cosby dhe Roman Polanski janë përjashtuar nga Akademia amerikane e Arteve filmike dhe Shkencës. Organizata prestigj