999 rezultate për

corinthians

Ronaldo i rikthehet futbollit, merr post në futbollin brazilian Ronaldo mund të rikthehet shpejt te Corinthians, nëse Andres i cili drejtoi Sao Paulon katër vite zgjidhet në krye të Co
Bruno Peres: Juventus më nervozon Bruno Peres nuk është aq i ashpër si shoku i ekipit Radja Nainggolan, por thotë se Juventus e bën nervoz duke shtuar se
Emerson transferohet te Barcelona Drejtuesit e Barcelonës kanë bërë një ndryshim të madh. Kampionët e Spanjës kanë siguruar shërbimet e talentit të Corint
Horror në Brazil, vriten 8 tifozë të Corinthians Tragjedi përpara një ndeshjeje futbolli në Brazil. Tetë tifozë të Corinthiansit janë vrarë në San Paolo, një natë përpar
Arsenal, sfidë Barçës e Chelsea-t për Malcolm (VIDEO) Pretendentë të tjerë për Malcolm Silvan. Pas Barcelonës dhe Chelsea-t, sipas tabloidi britanik "Daily Mirror", edhe Arse
Gol spektakolar me thembër nga talenti brazilian (VIDEO) Nga Brazili vjen një gol i mrekullueshëm i shlënuar nga talenti 18-vjeçar i Criciuma Roger Guedes. Sulmuesi brazilian
Senna, përkujtimi special i Corinthians (FOTO LAJM) Para ndeshjes së Kupës, e fituar 3-0 kundër Nacional, futbollistët e Corinthians kanë përkujtuar 20-vjetorin e ndarjes n
Pato, Corinthians i thotë "Jo" Arsenalit Corinthians i thotë jo Arsenalit për Paton. Sipas portalit brazilian "Lancenet", drejtuesit e klubit kanë refuzuar ofert
Dy londinezet në sulm për Paton Alexandre Pato sërish në Europë pas eksperiencës me Milanin. Është e mundur, ndoshta në Premier League. Arsenal dhe Tott
Tifozët fyejnë Paton Tifozët e Corinthians kanë ndërmarrë një nismë për t’i bërë me dije Alexandre Pato se nuk po e ndihmon aspak skuadrën, d
Tottenham nuk heq dorë, lumë milionash për Paton Alexandre Pato mund të rikthehet shpejt në Europë, në arenën e madhe të futbollit, për të luajtur shanset e një grumbull
Fiton Corinthians, shënon Pato (VIDEO) Pas pothuajse një muaji pushim Alexandre Pato rikthehet te goli. Ish sulmuesi i Milan ka realizaur golin e tij të katërt
Pato "thumbon" Milan: Jam në top-formë Alexandre Pato iu rikthye pas 10 javëve golit duke shënuar një dopietë ndaj Bahias dhe për lojtarin brazilian eksperienc
Mes lotësh Paulinho konfirmon largimin nga Corinthians (FOTO-LAJM) Mesfushori brazilian, Paulinho e ka konfirmuar largimin nga Corinthians. Me lot në sy Paulinho ka deklaruar se karriera
Befason Tottenham, Paulinho drejt Anglisë Paulinho u ankua ditë më parë se shumë klube e duan dhe askush nuk paguan. Shigjetat e tij ishin më shumë kundrejt Inter
Paulinho do vetëm Interin Hapet pista që do të sjellë në Milano mesfushorin brazilian të Corinthians Paulinho. Lojtari donte të luante deri në fun
Pato, titulli për Barbaran Alexandre Pato u largua gjatë merkatos së janarit nga Milan për tu ritkhyer në Brazil por kësaj rradhe me fanellën e Cor
Roma, 4 goditjet e para të Allegrit (FOTO LAJM) Massimiliano Allegri duket se është gati për të zbarkuar në Romë. Dhe sipas "Corriere dello Sport", me ardhjen e tekniku
Kampionët e Botës duan Sadikun Sinjale braziliane për Armando Sadikun. Futbollisti i Kombëtares shqiptare, që aktualisht luan për Luganon në Zviocër ka
Ronaldinho dhe Pato rikthehen në Kombëtare Luiz Felipe Scolari ka hartuar listën e futbollistëve që do të ketë në dispozicion për miqësoren e së shtunës kundër Bol