999 rezultate për

coppa

Mposht Bolognan, Juventusi kualifikohet në çerekfinale të Kupës së Italisë (VIDEO) Juventus ka marrë një fitore të rëndësishme sonte ndaj Bolognas në "Stadio Renato Dall'Ara", ndeshje e vlefshme për Copp
Juventus fiton gjysmë-finalen e parë ndaj Atalantas në Coppa Italia (VIDEO) ​Juventus ka marrë një fitore minimale 0-1 ndaj Atalantas në ndeshjen e parë gjysmëfinale të Coppa Italia. Goli
Juventus triumfon në derbi, dhe kalon në gjysmë-finale të Coppa Italia (VIDEO) Juventus ka fituar 2-0 ndaj Torinos, për të kaluar në gjysmëfinale të Coppa Italia. Golat për Zonjën e Vjetër i shënu
Përfundon gjithçka, Milan pret biletën për në gjysmë-finale të Coppa Italia (VIDEO) Milani ka triumfuar sonte ndaj Interit në "San Siro", ndeshje kjo e vlefshme për Coppa Italia që kalon në gjysmë-finale.
Nuk ka fitues në derbin e Milanos në këto 90-të minuta lojë, tani pritet të fillojnë shtesat Milan dhe Inter kanë barazuar pa gola 0-0 në 90 minuta, në kuadër të çerekfinales së Coppa Italia Të dyja skuadrat mi
Konfirmohet orari për ndeshjet e Coppa Italia, derbi luhet në fund të vitit Janë konfirmuar sot datat dhe koha kur do të zhvillohen ndeshjet çerekfinale të Kupës së Italisë në futboll. Derbi “D
Juventusi nuk gabon dhe kalon në çerek-finale (VIDEO) Skuadra e Juventusit ka vazhduar ëndërrën e saj në Coppa Italia, pas fitores 2-0 ndaj Genoas në "Allianz Stadium". Go
Torino eliminon Romën nga Coppa Italia (VIDEO) Torino ka kaluar në çerekfinale të Coppa Italia, duke mposhtur në transfertë Romën me rezultatin 1-2 Mysafirët shënua
Formacioni i yjeve në "Coppa America" (FOTO LAJM) Sot do të fillojë edicioni i 44-t i Kupës së Amerikës , që është vitrina e duhur për të shkëlqyer pas një Botërori ku sk
Zyrtare: Eto'o tek Evertoni Samuel Eto’o do të veshë fanellën e Evertonit gjatë sezonit të ri, pasi ka nënshkruar kontratë dyvjeçare me klubin nga q
Gabimi është fatal, skuadra jashtë Kupe (VIDEO) Rasti i shpërdoruar nga mbrojtësi i Defensor Sporting Robert Herrera ishte më shumë një gol i falur vetëm dy metra larg
Top 10 golat e Coppa Libertadores 2013 (VIDEO) Edicioni 2013 i Copa Libertadores nxorri triumfues Atletico Mineiron që mposhti në finale skuadrën nga Paraguaj, Olimpia
Fiorentina-Udineze, ndeshja e parë e 1/2 në Coppa Italia (VIDEO) Fiorentina ka mposhtur me rezultatin 2-1 Sienën dhe ka siguruar biletën për në gjysmë finale. Violët do të ndeshen me
Roma-Juventus, çerekfinalja e Coppa Italia (VIDEO) Roma ka arritur që të eliminojë nga Coppa Italia ekipin Sampdoria me rezultat minimal 1-0, dhe ka siguruar çerekfinalen.
Ronaldinho, të kërcesh me topin (VIDEO) L'Atletico Mineiro strappa un prezioso pareggio (2-2) in casa del Tijuana nell'andata dei quarti di finale di Coppa Libe
Ndalet mes kaosit finalja e Coppa Sudamericana (FOTO-LAJM) Kur ka mbetur pak më shumë se 1 vit e gjysmë nga finalet e botërorit, futbolli brazilian njolloset edhe njëherë tjetër n
Neymar merr çmimin "Lojtari më i mirë i Coppa Libertadores 2011" Asi i Santos, Neymar u vlerësua me çmimin "Lojtari më i Mirë i Copa Libertadores 2011". Sulmuesi 19-vjeçar, i cili së fu