999 rezultate për

connell

Sulmohen shtëpitë e krerëve të Kongresit në ShBA Mediat amerikane njoftuan se disa vandalë kanë shënjestruar banesat e udhëheqësit republikan të Senatit, Mitch McConnell
Aleati i Trumpit uron Bidenin për fitoren në zgjedhje Një anëtar i lartë i Partisë Republikane të presidentit Donald Trump e uroi Joe Bidenin për fitoren në zgjedhjet preside
A ishte legjitime eliminimi i gjeneralit? Pati shumë pyetje pas vrasjes së bujshme të gjeneralit iranian Kasem Sulejmani, por një ndër të parat që u ngrit në ato
O’Connell për herë të parë tregon politikanen e preferuar Ambasadori britanik Ruairi O’Connell në profilin e tij në facebook i është përgjigjur edhe një pyetjeje se kush është po
O'Connell: Politikanët e korruptuar dhe kriminelë nuk do të hyjnë në Britani (FOTO LAJM) Ambasadori i Britanisë së Madhe në Kosovë, Ruairi O’Connell ka shkruar se zyrtarëve të korruptuar kosovarë do t’iu ndalo
O'Connel thotë se nuk ka marrëveshje finale në 29 prill Takimi i liderëve të Ballkanit Perëndimor që do të mbahet më 29 prill, kësaj radhe në fokus e ka Kosovën dhe Serbinë. Ky
O'Conell: Punësimet partiake po shkatërrojnë institucionet Ambasadori i Britanisë së Madhe në Kosovë, Ruairi O’Connell ka thënë se korrupsioni dhe nepotizmi janë dy problemet më s
Jep dorëheqje Ruairi O’Connell Ambasada e Britanisë në Kosovë është ndarë e pakënaqur me emërimin e Naser Shalës si drejtor i Sekretariatit të Agjencis
Ambasadori britanik dedikim për policin e vrarë në krye të detyrës Ngjarja e rëndë ka ndodhur dje në Istog, ku humbën jetën dy persona. Ambasadori britanik në Kosovë, Ruairí O’Connell,
Ambasadori britanik: Kosova ka të drejtë të ketë ushtri Ambasadori i Mbretërisë së Bashkuar në Kosovë Ruari O’Connell, ka thënë se shteti i tij ka marrëdhënie të mira me Kosovë
Anglia akuzon politikanët e Kosovës për krim të organizuar Ambasadori i Britanisë së Madhe në Kosovë, Ruairi O’connell, në intervistën e dhënë për në T7 ka shprehur shqetësimin e
O'Connell ka një kërkesë për vrasjen e Ivanoviçit Ambasadori i Mbretërisë së Bashkuar në Kosovë, Ruairí O'Connell, tre muaj pas vrasjes së Oliver Ivanoviçit, politikanit
O’Connell në koncertin e Rita Orës, ka një pyetje për qytetarët (FOTO) Ambasadori i Britanisë së Madhe në Kosovë, Ruairí O’Connell po merr pjesë në koncertin që po mbahet në shesh për nder të
Takohen O’Connell-Kurti, kjo është arsyeja Ambasadori i Britanisë së Madhe, Ruairi O’Connell ka vizituar sot Lëvizjen Vetëvendosje, ku ka zhvilluar një takim me kr
O’Connell takohet me kosovarin që shpëtoi jetë gjatë sulmit terrorist në Londër Ambasadori britanik në Kosovë, Ruairi O’Connell, ka takuar Dervish Gashin (ish-pjesëtar i UÇK-së) që shpëtoi jetë gjatë
Konjufca flet për shfuqizimin e Gjykatës Speciale Shefi i grupit parlamentar të Vetëvendosjes, Glauk Konjufca , ka dalë nga takimi që kishte me Shefin e grupit parlamenta
Ambasadori britanik: Sonte mund të jetë nata më e rrezikshme për Kosovën që nga lufta Ambasadori i Britanisë së Madhe, Ruairi O’Connell, pas mbledhjes së nënshkrimeve për zhbërjen e ligjit për Gjykatën Spec
Ambasadori britanik i përmend luftën Kosovës Ambasadori i Britanisë së Madhe, në Kosovës Ruairi O’Connell ka reaguar ashpër për përpjekjet për ta shfuqizuar ligjin p
O'Connell vlerëson këtë iniciativë të Presidentit Thaçi Ambasadori britanik në Kosovë, Ruairi O’Connell, ka vlerësuar formimin e ekipit për komisionin për Pajtim dhe të Vertetë
Aktoria vishet si mos më keq (FOTO LAJM) Aktoria Jennifer Connelly, konsiderohet si një nga zonjat që vishet më mirë, në botën e Hollywood-it. Por nuk duket k