999 rezultate për

collina

Collina: Arbitrat të mos bien pre e presionit Këtë mesjavë kthehen ndeshjet e kompeticione të rëndësishme si UEFA Champions League dhe UEFA Europa League, ndërsa UEFA
Botërori me apo pa VAR? Ja çfarë thotë Presidenti i FIFA-s Presidenti i komisionit të arbitrave pranë FIFA-s, Pierluigi Collina, flet mbi mundësinë e implementimit tw sistemit VAR
Collina: Gjyqtarët e fituan Europianin, dëmtimi i Ronaldos ... Një ndër gjyqtarët më të mirë ka njohur futbolli, italiani Pierluigi Collina, ka shumë i kënaqur nga paraqitja e gjyqtar
Collina kërcënon Vardy-in dhe Rooney-in Simulimi i Jamie Vardy-t kundër West Ham e ka kthyer në shënjestër të gjyqtarëve për Euro 2016 Për herë të parë arbit
Ja çfarë mendon Collina për teknologjinë në futboll Ish arbitri legjendar thotë se ai do ta kishte të vështirë për të qenë sot sërish arbitwr për shkak të përdorimit të vid
Shihni çfarë i bën Carvajal Mandzukiçit (FOTO-VIDEO) Përveç Marcelos, Real Madrid mund t’i mungojë edhe mbrojtësi tjetër Dani Carvajal në ndeshjen e kthimit ndaj Atletico Ma
Collina: Duhet të ndryshojnë rregullat e arbitrimit Pierluigi Collina është i fundit i arbitrave të brezit të artë në Itali, por tashmë në moshën 55-vjeçare, ish "bilbili"
"Ronaldo, Zidane dhe Shokët", për Filipinet Arbitri legjendar, 6 herë fitues i çmimit "Gjyqtari më i mirë i Botës", Pierluigi Collina, si dhe futbollistë nga e gjit
Collina 8.2 Cuneyt Cakir për Manchester United - Real Madrid Gjyqtari i takimit Manchester United - Real Madrid zhvilluar të martën mbrëma në Old Trafford, Cuneyt Cakir, është vlerë
Collina: Pro arbitreve femra në futboll Legjenda e arbitrimit, Pierluigi Collina u shpreh pro idesë që ndeshjet e futbollit të gjykohen edhe nga gjyqtare femra.