999 rezultate për

clapper

CIA zbulon "sekretin", ja pse Putin do mosmarrëveshje me SHBA Rusia arriti të krijojë mosmarrëveshje politike në Shtetet e Bashkuara, duke ndërhyrë në zgjedhjet presidenciale të viti
Kreu i shërbimeve sekrete amerikane: Kina po na spiunon Pas Rusisë, Amerikanët kanë akuzuar edhe Kinën për spiunazh. Drejtori i shërbimeve sekrete amerikane, James Clapper th
Jep dorëheqjen drejtori i CIA-s Drejtori i CIA-s James Clapper i ka dërguar Presidentit amerikan Barack Obama kërkesën për dorëheqjen e tij një natë më
"Rusia mund të rrëzojë aeroplanët amerikanë" Drejtori i Zbulimit Nacional i SHBA-së, James Clapper, ka deklaruar se nuk mund të përjashtohet mundësia që Rusia të rrë
Ja tre vendet evropiane në të cilat fshihen celulat më të mëdha të ISIS-it Sulmet e përgjakshme në Bruksel dhe Paris, dëshmojnë se ekzistojnë celula terroriste në zemër të Evropës, dhe se janë të
Clapper: ISIS ka përdorur armë kimike në Irak dhe Siri Shefi i Shërbimit Sekret amerikan James Clapper, në një seancë dëgjimore në Kogres tha se ISIS ka përdorur armë kimike n
BE furnizon me armë Ukrainën Lajmin e ka bërë të ditur mbrëmjen e së premtes presidenti Petro Poroshenko, në një intervistë televizive. Por Porosh
SHBA e shqetësuar për aktivitetet e Kinës në detin jugor të saj SHBA-të kanë mbrojtur qëndrimin se Kina ka krijuar baza ushtarake ose me qëllim tjetër në detin jugor të Kinës, raporton