999 rezultate për

civile

Votime në kohë pandemie, proces i rregullt dhe i qetë zgjedhor në SHBA Miliona amerikanë pritën me durim në radhë të martën për të hedhur votat në biblioteka, shkolla, pallate sporti në kusht
Ekstrakti i listave për zgjedhjet e 25 Prillit, më shumë se 3.6 milion shqiptarë kanë të drejtë vote Publikohet ekstrakti i parë i listave zgjedhore të 25 Prillit 2021, ku të drejtën për të votuar do ta kenë më shumë se 3
Paditet në SPAK Sandër Lleshaj Manipulimi me regjistrin e gjendjes civile, PD padit në SPAK Sandër Lleshaj dhe Bledar Doracaj: Qëllimi i qeverisë ishte
Manipulim i listave të gjendjes civile? Lleshaj përgjigjet ashpër: Injorancë! Ministri Lleshaj me anë të një postimi në Facebook i është përgjigjur akuzave të PD në lidhje me manipulimin e zgjedhjev
PD në Shkodër: Kemi gati kallëzimin penal për Sandër Lleshajn Sekretari i Përgjithshëm i Partisë Demokratike, Gazmend Bardhi, me anën e një postimi në facebook, ka akuzuar qeverinë R
Cikloni godet Greqinë: Varka me 50 migrantë humb kontrollin në det Cikloni “Ianos” godet ishujt e Greqisë. Një barke me rreth 50 migrantë ka humbur kontrollin ne zonën detare midis Katako
LIVE/ Cikloni mesdhetar godet brigjet e Greqisë, erëra të forta dhe rrebeshe shiu Brigjet greke janë prekur nga cikloni, i shoqëruar me erëra të forta dhe shira të rrëmbyeshëm. Kefalonia, Ithaca dhe
Shpërndante dozat për punë sekondash, shqiptari kapet "mat" nga civilët Policia italiane ka mundur të arrestojë një 25 vjeçar shqiptar teksa teksa kreu një shkëmbim të shpejtë prej disa sekond
168 vatra zjarri vetëm gjatë korrikut në vend, shumica kanë qenë të qëllimshme Drejtori i përgjithshëm i AKMC-së (Agjencia Kombëtare e Mbrojtjes Civile), Haki Çako, në një deklaratë për media rreth s
Italia nuk e harron Shqipërinë! Rama zbulon lajmin e mirë nga vendi fqinj (FOTO LAJM) Italia nuk e ka harruar ndihmën në Shqipërisë në ditët e saj të vështira përballë COVID-19. Ditën e sotme kryeministr
SPAK? What the fuck! Nga Enkel Demi: Duhej që SPAK-u të dilte në pah. Zgjedhjet e reja po afrojnë. Qeveria duhet të bëjë ndryshime
Krime lufte ndaj civilëve serbë? Ish- zëdhënësi i DASH: Ky ishte 1% i problemit të luftës në Kosovë Ish- zëdhënësi i DASH, James Rubin në një intervistë për emisionin "Real Story" të Sokol Ballës në News24 nuk beson se s
Gabimi për emrin në Gjendjen Civile i kushtoi qytetarit 2.5 milionë lekë Më pas iu drejtuan zyrës së Gjendjes Civile Fratar për të bërë regjistrimin e fëmijës, por pas disa kohësh zbuluan se is
Vlora në alarm, pas viktimës një tjetër grua e infektuar që punonte në Gjendjen Civile Ndërkohë që është shënuar një viktimë nga Vlorë, punëtore në një fasoneri dhe në një ushqimore në Selenicë, një tjetër a
Tërhoqën me forcë protestuesit, kush janë dy civilët që tentuan të shpërndanin turmën (VIDEO) Gjithçka nisi si një tubim paqësor kundër ndërtimit të HEC-ve, por përfundoi në me një dhunë të paprecedentë nga policia
Artan Hoxha i kthehet Vangjel Dules: O qirje Vangjelis, nuk e zhbëni dot gjakun e çamëve Vangjel Dule, kreu i PBDNJ, mbrëmjen e djeshme në emisionin “Zonë e Lirë”, u pyet nga paneli i të ftuarve, lidhur me min
Pasi nuk i eci as me PD e as me PS, Rudina Hajdari bashkohet me shoqërinë civile "Prandaj sot u bashkova me Nismën Thurje dhe organizatat e shoqërisë civile për të ndarë me ta ecurinë e deritanishme të
Mosbindje civile? Zbulohet lëvizja e re e aktivistëve: Merrni filxhan me vete! Aktivisti Erion Kristo deklaroi ditën e sotme se do të dilte personalisht tek parku i liqenit artificial për të "shkelur
Tirana nis mosbindje civile? Një grup qytetarësh futen tek Liqeni Artificial Një grup njerëzish kanë shkuar tek parku i Liqenit Artificial duke thyer kështu masat e qeverisë Rama. Thirrja u bë f
Kryemadhi shpall mosbindjen civile: Mos iu bindni Ramës dhe Veliajt! Drejtuesja e LSI-së, Monika Kryemadhi ka shpallur mosbindjen civile. Ajo është ulur në mes të rrugës duke i kërkuar q