Masakra në Bllok, arrestohet pronari i lokalit Redi Popesku
999 rezultate për

cityt

Zyrtare: Porteri i Manchester Cityt merr pasaportë kosovare (FOTO LAJM) Arijanet Murqi është padyshim gardiani i së ardhmes së Kombëtares së Kosovës. 19-vjeçari pjesë e klubit të Mançester
Zhbllokohet ndeshja, Anglia kalon në avantazh ndaj Spanjës (VIDEO) Anglia ka kaluar në avantazh ndaj Spanjës në "Estadio Benito Villamarín". Ai që ka shënuar është sulmuesi i Cityt, R
City: I ofruam trefishin e rrogës që ka në Barcelonë, por Messi nuk pranoi asnjëherë Lionel Messi ka qenë në "orbitën" e Manchester Cityt para se ta nënshkruante kontratën e fundit me Barcelonën. Drejto
Nuk ka fitues, Liverpooli dhe Cityt ndajnë pikët në Anfield (VIDEO) Liverpooli dhe Manchester Cityt kanë barazuar pa gola në Anfield Road për ndeshjen e javës së 8 të Premier Leagues angle
Legjenda e Liverpoolit: Shaqiri duhet të luaj nga fillimi kundër Cityt Xherdan Shaqiri po kalon një formë të mirë te Liverpooli. Ka nga ata që mendojnë se shqiptari duhet të jetë startues, po
Portieri shqiptar i City-t që "krenoi" Guradiolën: Ëndrra u bë realitet Portieri shqiptar, Arijanet Muriqi ka "krenuar" Pep Guardiolën i cili i besoi portën e Manchester Cityt në ndeshjen kudn
Futbollisti i Stoke Cityt bëhet baba i tre fëmijëve në më pak se dy muaj (FOTO LAJM) Një rast i pazakontë dhe i çuditshëm vjen nga Anglia. Lojtari Saido Berahino ka rezultuar të jetë baba i tre fëmijëve në
Mahrez shënon golin e 5 dhe "vulos" fitoren e Cityt (VIDEO) Manchester City e ka pasur shumë të lehtë përballjen me Carfiffin. City ka fituar me goleadë, 0-5, ku serinë e golav
Lyoni nuk ndal, shënon edhe golin e dytë ndaj Cityt (VIDEO) Lyon ka shënuar edhe golin e dytë ndaj manchester Cityt në "Etihad Stadium". Ai që ka shënuar është sulmuesi Nabil F
Autogol nga 45 metra, ky lojtar i ka çuditur të gjithë (VIDEO) Huddersfieldi është ndeshur ditën e djeshme me skuadrën e Stoke Cityt për EFL Cup dhe e ka humbur sfidën me rezultatin 2
Klopp: Nuk jemi vetëm ne rival të Manchester Cityt Jurgen Klopp u pyet sot se pse Liverpool po shihet si i vetmi sfidues për Manchester City për titull në Premier Ligë kët
Maurizio Sarri flet për humbjen kundër Cityt dhe për të ardhmen e Courtois Chelsea u mposht 2-0 nga Manchester City në finalen e Superkupës së Anglisë. Pas ndeshjes trajneri Sarri foli për një
Mbyllet pjesa e parë, City ruan avantazhin që nga minuta e 13 (VIDEO) Pjesa e parë e takimit mes Chelseas dhe Manchester City është mbyllur me rezultat 0-1 në favor të Cityt. Skuadra e P
Rummenigge akuza ndaj PSG dhe Cityt: Kanë shkaktuar infalcion në futboll Ashtu siç e ka thënë prej kohësh shefi i ekzekutivit te klubi i Bayernit të Munichut, Karl-Heinz Rummennigge ka hedhur k
Bersant Celina flet për herë të parë si lojtar i Swansea Cityt Bersant Celina ka folur për herë të parë si lojtari më i ri i Swansea City. Kosovari ka nënshkruar sot kontratë 4-vje
Akisdent tragjik në Angli, humb jetën vëllai i ish-lojtarit të Manchester Cityt Vëllai i lojtarit aktual të West Bromwich Albion, Gareth Barry ka vdekur sot nga një aksident tragjik i ndodhur në Angli
Çmendet Manchester United, 73 milionë euro për mbrojtësin e Leicester Cityt Jose Mourinho e do me çdo kusht në skuadër mbrojtësin e Leicester Cityt, Harry Maguire. Manchester United dëshiron të
Mesfushori i Manchester Cityt transferohet tek Interi nëse kualifikohen në Champions Sezoni i ri i Interit varet vetëm nga kualifikimi ose jo për në Champions League për sezonin tjetër. Nëse arrijnë të
Shaqiri flet pas rënies së Stoke Cityt: Më vejn keq për tifozët Futbollisti i kombëtares zvicerane Xherdan Shaqiri ka dhënë një intervistë të gjatë ku ka sqaruar përherë të parë dhimbj
Riyad Mahrez zgjedh Arsenalin para Manchester Cityt Mesfushori anësor i Leicester Cityt, Riyad Mahrez, thuhet se është i etur për tu bashkuar me Arsenalin para Manchester C